Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Fredet és George-ot miért nem...

Fredet és George-ot miért nem zavarta hogy az öccsük a Tekergők Térképe szerint egy Peter Pettigrew nevű férfivel alszik együtt minden nap?

Figyelt kérdés

2013. aug. 12. 14:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
xD ez egy nagyon jó kérés. Előfordulhat, hogy nem figyelték Ront, csak azt, hogy nincs-e a közelükben valaki, de ez tényleg egy kis logikai baki :)
2013. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Ez baki a könyvben. Mellesleg Harry csak a filmben vette észre Pettigrew-t a térképen, a könyvben nem. (én ezt is furcsálltam)

És baki még, hogy Harry csak az 5. résztől látja a thesztrálokat, amikor látta a szüleit meghalni, és amikor Cedric halt meg Harrynek csukva volt a szeme. Nem láthatta.

Bocsi, a második Off volt :)) De az tényleg baki, amit kérdeztél.

2013. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én a thesztrálost talán azzal tudnám magyarázni, hogy kiskorában nem volt tisztában a történtekkel. Tehát hiába látta ténylegesen meghalni a szüleit, ha egyszer fogalma sincs hogy mi is történt ott. Ez magyarázná a Cedrices eseményt is, bár nem tudom mennyire erőltetett a dolog így. :)
2013. aug. 12. 14:52
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Lehet igazad van, de Cedricnél direkt visszaolvastam, és ott csukva volt a szeme, csak egy zöld villanást látott. De talán így is lehetséges, nem tudom :))
2013. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Ráadásul Cedric halála után még a thesztrál- vontatta kocsikkal mentek ki a vonathoz, hogy hazautazzanak (ha jól emlékszem), már akkor észre kellett volna vennie őket, és nem csak a következő tanév elején.

Nagyon sok hasonló bakit lehet találni a könyvekben, én annak idején nem is akartam figyelni rájuk, ne rontsák le az élményt. Mert ettől eltekintve szerintem kiváló könyvsorozat ez, nagyon szórakoztató.

2013. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván vannak benne ilyen apró hibák, ezt az egyet is csak azért emeltem ki külön, mert Fred és George személyiségét figyelembe véve elég vicces hogy egy ekkora magaslabdát nem ütöttek le.


Amúgy legyen benne akárhány baki, a fősztori zseniálisan jó, a karakterek is remekül megvannak írva, és amekkora élményt adott nekem ez a sorozat fiatalabb koromban még a 6-7. olvasás után is, kétlem hogy lesz könyv amit ennél jobban fogok szeretni.

2013. aug. 12. 23:35
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem baki, nem figyeltek Ronra.
2013. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Több baki is van benne. Pl a harmadik részben a Cedric 5! éves, de egy évvel később, mint végzős 7! éves diák már nyomul a Trimágus tusán. Az pedig lehetetlen, hogy Fredék ne vették volna észre Ront és Makeszt. Hisz a Griffendél toronyba sokszor voltak együtt. ha csak rápislantanak a térképre akkor is látni kellett volna, hisz én se csak egy dolgot látok, hanem több mindent is. A thesztrálos részen én mikor a 4et olvastam cedric halála után már fenn akadtam. Szerintem ezek a hibák vagy fordítási bakik vagy az írónő hibája, végül is nagyon sok könyvből áll a sorozat, sok a szereplő a könyvek is nagyon hosszúak, elfelejtődhet egy-egy dolog.
2013. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

a harmadik részben adták Harry-nek a térképet, az előtte lévő két és fél évben meg nem vették észre hogy Ron egy Peter nevű fickóval alszik

különben is, ha jól emlékszem Fred és George nem arra használta a térképet, mint Harry, hogy este alvás helyett a kastélyt szondázzák vele

ők megtanulták a titkos alagutakat meg figyelték Fricset és gondolom ennyi

a thesztrálos rész meg le volt írva, Hagrid elmagyarázta, hogy azok látják a thesztrálokat akik láttak már valakit meghalni és fel is fogták azt

Harry 1 éves kisbabaként nem fogta fel mi történt a szüleivel, Cedric-nél meg lehet hogy csukva volt a szeme, de az agyáig eljutott, hogy mi történt, szóval a "látott valakit meghalni" annyit is jelenthet, hogy ott volt mikor történt és felfogta hogy mi történt

2013. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ebben igazad van, és ezer bocsánat, amiért kötekedek, de a thesztrálosnál maradt még egy baki. Hogy év végén, mikor a kocsikkal mentek a vonatig, akkor Harry még nem látta őket.
2013. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!