Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Láttátok az Úton című filmet?...

Láttátok az Úton című filmet? (Jack Kerouac regénye alapján? Vitatkoztok velem az alábbiakról?

Figyelt kérdés
Valamikor 18 éves koromban olvastam először az Úton című regényt akkor is nagy hatással volt rám. Nem az életmód miatt, inkább az outsider jelenség ragadott magával és az lendület, ahogyan egyszerre voltak deprimáltak, egyszerre fantasztikus életöröm árasztotta el őket. Nagyon vártam, hogy mit hoznak majd ki a filmből. De sajnos vannak olyan könyvek, amelyek nem alkalmasak a megfilmesítésre. Sajnos az úton jó példa erre. Aki még nem olvasta, annak lehet elveszi a kedvét, aki már olvasta annak meg azért. Sajnos a Walter Salles által rendezett másfél órás film nem szól másról, mint a drogozásról, szexről, holott a könyv jóval több ennél. Ha csak erről szólna el sem olvastam volna. Bárki csinált volna belőle filmet szerintem nem adta volna vissza a korhangulatot. A film után újraolvastam a könyvet és ismételten érzem azt, amit annak idején. A populáris kultúra megtagadása, nonkonformizmus, menekülés, kivonulás a társadalomból, életigenlés, pofon ütni a közízlést. Ez hogyan jelent meg a filmben? Szerintem sehogy. De lehet velem vitatkozni.
2013. aug. 28. 22:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!