Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Drogok filmeket tudtok mondani...

Drogok filmeket tudtok mondani?! Vicceset vagy nem komolyat, de semmiféleképp drámait. Ilyenek tetszettek mint a fűre tépni szabad, vagy a betépve és (utálom a requiem for a dream-et)?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 11:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
elírtam , vicceset vagy komolyat mind1
2013. szept. 1. 11:24
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyi szeme fénye
2013. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
amúgy érdekes, hogy a requiem for a dreamet úgymond drogellenes filmnek állítják be, pedig pont az ellenkezője
2013. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért pont az ellenkezője? Ha vki még nem próbál ki semmi drogot és megnézi az említett filmet akk szted mindenáron kiakarja majd próbálni? Mert az egyik seác sittre kerül meg levágják a karját, a másik azt se tudja hol van, a csaj egy mocskos ringyó lesz, az öregasszony meg kikészül?
2013. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem a levetített képsorokra gondoltam, hanem a mögöttes tartalomra
2013. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Fűbenjáró bűn

(Saving Grace, 2000) [link]


Nesze neked, Pete Tong!

(It's All Gone Pete Tong, 2004) [link]


Ananász Expressz

(Pineapple Express, 2008) [link]

2013. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hmm hiányzik a mondatodból a sznob szó


amúgy örülök hogy még mindig tartod egyszerűséged, ezt mindig is élvezni tudtam

2013. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Mivel a film drogfüggők lélektanával foglalkozik, és a drog miatti tetteik következményével, egészen addig, amíg már a holtpontra süllyednek, amikor már egyértelművé válik számukra, hogy álmuk szertefoszlik, egyedül maradtak, kiszolgáltatottak, nincsen értelme az életüknek, ezért teljesen egyértelmű, hogy ez egy nagyon kemény drogellenes film.


Semmilyen aspektusból közelítve sem látom, hogy az ellenkezőjéről szólna. Nagyon abszurdan hangzik, hogy inkább a drogok mellett kampányolna. De kíváncsian meghallgatnám azt az értelmezést, hogy akkor miről szól az egyik kommentelő szerint.

2013. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lényegében inkább a szenvedélybetegségekről szól vagyis annak a folyamatáról lélektanáról ebben a filmben a drog csak eszköz, de még annak is kértértelmű én már sokakkal vitattam ezt és lényegében kivétel nélkül azon a véleményen vannak, hogy ez nem drogellenes film. Sőt értelmesebb embernek az jön le, hogy ha módjával fogyasztod, akkor még oké is lehet hiszen, a gyenge akaratúnak és a média,kapitalizmus által befolyásolt nagymamának már nem megy az önmegtartóztatás, de a fiataloknál van aki képes rá és a fokozatok is érzékeltetve vannak, hiszen a fiú karján való seb olyannyira túlzó, hogy már nem visszatartó ereje van, ez egyik nagy hibája a filmnek egyébként, én akikkel eddig beszéltem senki nem tudta komolyan venni. Ráadásul a film hangulata sem különösebben ad ahhoz, hogy sajnáljuk a szereplőket, együttérezzünk vagy akármi.


Lényegében egy több szálon futó családi körkép, ahol a cselekményes részek közvetítik a szenvedélybetegségek folyamatának stádiumait és próbálják átadni az ideológiai jelentéstartalmat, és itt a drognak kevés szerepe van. Erősen túlértékelt film sokan ledöbbennek tőle meg minden, de szerintem aki olvasott eleget életében nem fog tőle dobni egy hátast az is biztos, sokan írták, hogy napokig erre gondoltak, erre kaptam egy vizsgaanyagot a szenvedélybetegések lefolyásáról, egy családi körkép által lekommunikálva, na persze nem rossz vizsgamű. Ugyanakkor többedmagammal gondolom úgy, hogy ha drogellenes filmet akarnék levetíteni, hát akkor bizony nem ezt vetíteném.

2013. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Varázsgomba. Az egy horror.
2013. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!