Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Terminator 3 miért van két...

A Terminator 3 miért van két féle magyar szinkronnal?

Figyelt kérdés

Amely megvan nekem pl. abban a jelenetben amikor Schwarzenegger ruhát szerez és a táncos fiú elutasítja azt mondja neki:

"Kérd meg a kezem!"

Viszont amit a TV-ben adtak le abban így szól:

"Ennek beszéljen!"

Meg még sok minden másban is eltér egyébként a két szinkronverzió csak számomra ez volt a legelőször feltűnő különbség.



2013. szept. 8. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Van, amikor újraszinkronizálják a filmet, a pontos okát nem tudom.


Például a Vissza a jövőbe című filmet szintén újraszinkronizálták a DVD-kiadás miatt.

2013. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kereskedelmi csatornák szokták ezt csinálni. A káromkodások miatt. Finomítják, vagy épp durvítják a filmet, hogy jobban hasson a nézőre, jobban illjen a film stílusához. Emögött pedig rengeteg kereskedelmi csatornás embermanipuláló trükk van. Nem viccből mondják, hogy ne nézz tv-t.
2013. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ami még nagyon de nagyon szembetűnő ilyen szempontból, az az ALI G.

Ott történetesen az egész filmet "eltolták" azzal, hogy másik szinkront is kapott ... Az eredetinél sírva lehetett röhögni a jó poénokon, utóbbinál meg inkább szánalmas.

A "buzogány" jelző helyett (ami szerintem nem egy csúnya kifejezés, még ha átvitt értelemben is kell felfogni) a "köcsedék" lett benne az elfogadott ...!


A terminátor-t is láttam (minden részt) és találkoztam a "nem eredeti" szinkronnal is, ami szintén hulladék...


Ezeket "tudomásom szerint" azért csinálják, hogy a dvd verziónál legyen 5.1 és valamivel tisztább hangzás, mint a vhs (avagy a rendes) "régi" verziónál.

Ilyenkor pedig ugye azt mond a szinkronhang, amit a kezébe nyomnak, hogy olvassa fel.

(ebbe azért néha belenyúlnak hogy a káromkodást stb. "finomítsák" de legtöbbször csak a poént veszik el az adott filmtől)


Tehát mindent összevetve a modern kor vívmányaival próbálnak (feleslegesen) lépést tartani, hogy lehessen BLURAY verzió, DVD verzió 5.1-gyel meg kutyafüle, holott így teljesen elveszíti a varázsát...

(Mert aki például gyerekkorában látta egy bizonyos szinkronnal, annak a fejében van a legtöbb mondat szóról-szóra és ezt az érzést szeretné "nosztalgikusan" újra élni, ezen esetekben sokszor hiába..)


Remélem tudtam valamennyit segíteni!

2013. szept. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!