Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A régebbi nagyfilmek rátok is...

A régebbi nagyfilmek rátok is nagyobb hatással voltak, mint a mai, gyengébb minőségű filmek?

Figyelt kérdés

Számomra valahogy úgy tűnik, ma már csak az számít a filmekben, ha van egy jó testű fiú/lány nő/férfi, s minél inkább látványos legyen ( főként ezek az elképesztően elszúrt animációk szúrják a szemem ) - s e filmek inkább fájó érzést váltanak ki belőlem, hiszen a jó külső mellett elképesztően gyenge színészi játékokat láthatunk, ezzel magyarul gyenge filmek, gyenge színészekkel, s jobbára gyenge történetekkel.


Nekem a régebbi filmek (pl.: START WARS (eredeti trilógia), ALIEN (az első 3 rész), TERMINÁTOR )sokkal jobban tetszenek, a maguk, koruknak megfelelő hibáival együtt ( - mert ugye azok sem tökéletesek), hiszen remek színészek, jó történetek elképesztően, máig verhetetlen filmeket hoztak létre.

S ami nekem még "nagy élmény" a zene világ! Ha egy filmben nincs megfelelő zenei aláfestés, vagy gyenge annak minősége, akkor a hajam tudom tépni... Pl.: a 3 fent említett filmben zseniális zenéket hallhatunk, melyek gyönyörűvé teszik a filmet, olyannyira, mintha a néző ott lenne a film közepén ( ilyen téren leginkább a Terminátor fogott meg).


Nagyon hiányolom ezeket az "igazi, nagy" filmeket, noha vannak kivételek a maiak között is megfordul 1-2 jóra sikerült film, ugyanakkor azok a régiek maradnak az igaziak számomra.



2013. szept. 10. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a STOP WARS sokkal jobban tetszett!
2013. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hehe... jól elírtam, nem figyeltem. De jót nevettem :D Bocs.
2013. szept. 10. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez így van ahogy leírtad,sajna az utóbbi 10-15 évben készült filmek közül,egy kezemen fel tudnám sorolni az értékelhető darabokat,régebben a színészi alakítás sokat nyomott a latba,ma már a legtöbb film a látványra alapoz.
2013. szept. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyértelmű, hogy miért vannak nagyobb hatással a régebbi filmek a nézőre...Mert jobbak és kész.

Nekem a régebbiek közül a kedvencem Sergio Leone filmjei, főleg akkor amikor Ennio Morricone zeneszerzővel dolgozott együtt. Korszakalkotó filmeket készített, és akkoriban folyamatosan álltak elő újabb és újabb ötletekkel más párosok is. De az idő telik, manapság szinte alig van bármi eredetiséget is tartalmazó film a mozikban. Pusztán a vígjátékok és látványfilmek élik a fénykorukat a filmiparban. És ahogy fogynak az ötletek, előtérbe kerül a pénzmánia...Látják a Hollywood-i fejesek, hogy a lányok többségének (és itt nem az összeset mondtam) bejön a "csillámfiú" ötlet. Ez a zenénél kezdődött, hatalmasak voltak az eladások, így a nagyon sok olyan film érkezik a mozikba, amit értelmes ember nem tud végigülni (pl 1D film is hamarosan). Tehát a kifogyóban lévő ötletek és a sok pénz az oka, hogy manapság már kevesebb a minőségi film

2013. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a filmstílustól függ.


A fantasy filmek - véleményem szerint - jobbak. Elég csak a Gyűrűk urára gondolni, arra nem mondhatod, hogy rossz a zenéje. ;)

A "szuperhős" filmek szerintem jobbak (kivéve pár, pl. nekem nagy kedvencem a 92'-es Batman:

[link] )


A gond inkább azzal van, hogy nincsenek minőségi könnyed filmek.

Illetve a horrorok tele vannak klisékkel.


Nem kell túlmagasztalni a régi filmeket se azért, vannak ott is béna színészi alakítások. Van ami egyenesen nevetséges, a nők pedig csak sikító statiszták voltak általában (tisztelet a kivételnek).


Szerintem nem korszaktól függ a dolog, minden korszakban vannak jobbak, rosszabbak.


A top 10 utált filmem amúgy:

- Transformers (az egy retek)

- Legsötétebb óra (borzalmas, tele van logikai bakikkal, undorító CGI, borzalmas)

- Resident evil (adtam neki párszor esélyt, de mindig elaludtam, nem szeretem)

- Elhajlási engedély (hulladék)

- Másnaposok (nincs SEMMI köze a valósághoz, hányingerem van tőle

- Ted (Alpári poénok)

- A diktátor (mint fent)

- Horrorra akadva 5 (nemrég vettem rá magam, elpazarolt idő, gusztustalan)

- Brüno (undorító, nem vicces)


Mint látod a legjobban utált filmjeim csak újak. De azért nem ítélem halálra ezt az új korszakot.


Itt a top 10(sorrend nem számít):


- A gyűrűk ura trilógia

- Bújócska

- A segítség

- Nyakörv

- Forrest Gump

- Elcserélt életek

- Easy-A (csak angolul)

- Gran torino

- A zongorista

- Ace ventura


Bocsi, hogy nem értek egyet :) amúgy én is szeretem a Terminátort, a 2. a legjobb.

Az Alien is jó volt, nemrég pótoltam be, miután bevallottam ismerősöknek, hogy az Alienek nagyon kimaradtak.


Én amúgy néhány régi könyvadaptációra nagyon haragszok, szóval tényleg nem mind aranya ami.. régi. :)

2013. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon hiányolod az igazi, nagy filmeket akkor az éppenséggel készülő személyes preferációm alapján összeállított de még nem rangsorolt listámat itt: [link] tekintheted meg.
2013. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Természetesen, ahogy írtam, van kivétel, ugyanakkor nekem az elmúlt pár év filmjei nagyon elkeserítőek.

A Gyűrűk ura sem rossz.


A horror filmektől régebben ( a régi filmek esetében) valóban meg tudtam ijedni, sőt, bizony volt olyan film, amit azóta sem szívesen nézek meg. A mai "horror" filmek inkább egy elszúrt vígjátékra hasonlítanak, ugyanis annyira gyér ötletek vannak, gyér megoldásokkal, és gyermekrajznál is gyengébb animációval, hogy inkább teszik nevetségessé a legvészesebb, durvább jeleneteket is, minthogy az valódi félelmet váltson ki.


Óh, nem baj, hogy nem értesz egyet velem, ellenkezőleg, nagyon is jó, ha vannak ellenérvek, szívesen fogadom őket! :)


Számomra a maga kategóriájában az általam említett 3 film visz mindent, a Terminátorból valóban a 2. rész a legjobb, az Alienből az első 3 rész az ami nagyon jó lett ( a 4. részt nagyon elbaltázták, az utóbbi években megjelent Alien vs Predator pedig undorítóan gyenge), A Star Wars-ból pedig az első trilógia mindhárom epizódja nagyon jó, bár tegyük hozzá, nem hibátlanok.


Én a '90-2000-s évek körüli időkben készült filmeket még szeretem, ott még készültek jó filmek, onnantól kezdve jött az ugrás szerű gyengülés, ami valljuk be a mai napig tart.

2013. szept. 10. 19:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez a filmstílustól függ.


A fantasy filmek - véleményem szerint - jobbak. Elég csak a Gyűrűk urára gondolni, arra nem mondhatod, hogy rossz a zenéje. ;)

A "szuperhős" filmek szerintem jobbak (kivéve pár, pl. nekem nagy kedvencem a 92'-es Batman:

[link] )"


Hogy csak egy példát mondjak, ott a '82-es Conan, ami szerintem mérföldekkel izgalmasabb, érdekesebb és fantasztikusabb, mint az a szappanopera-útifilm, amit Gyűrűk uraként ismerünk. A '89-es Batmannél jobb képregényfilmet pedig még nem láttam, sőt, olyat se nagyon, ami picit is megközelíti, de ami azt illeti, a régi Christopher Reeve-es Supermaneket is bármikor elő tudom venni. Van valami báj, élet, vagy nem tudom mi a régi filmekben, ami a maiakból hiányzik. Talán túlságosan iparrá vált a filmgyártás, rutinból csinálnak mindent, a színészek nem igazán életet megélt emberek, túlságosan a lélektelen profizmusról szól az egész. Látványban persze jobbak az új filmek, bár ezzel is tudnék vitatkozni. Engem a régebbi filmek látványvilága sokkal jobban lenyűgöz. Nem is tudom, Herzog Üvegszívje, Fellini Casanovája, de akár az említett Conan, vagy a régi olasz horrorok nekem ezerszer lenyűgözőbbek látvány szempontjából, mint ezek az unalmas számítógépgenerált "műanyag" képek. Egy biztos: ha a tévében 2000-nél, esetleg 2005-nél újabb filmet látok, szinte mindig elkapcsolok pár perc után, ha viszont régebbit, még akkor is ottragadok, ha annyira nem tűnik kiemelkedő darabnak. Nem direkt, egyszerűen előbbiek nincsenek rám hatással, utóbbiak pedig igen. Ebben persze a modern digitálisan agyonszínezett, teal-orange-esített és kontrasztnövelt képeknek is nagy szerepe van, ami számomra émelyítő, zavaró, természetellenes, ronda. Bár sajnos egyre több régebbi filmre is alkalmazzák ezeket a dolgokat tévében és újabb bluray-kiadásokon.

2015. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még, hogy a vígjátékok is (mint minden más műfaj), mennyire mélyrepülésben van. Általában kicsit sem vicces gusztustalankodásra, és ilyen fura, szándékosan idióta "humorra" építenek. Ráadásul egy csomó unalmas, tehetségtelen "komikussal", akik hadd ne mondjam, hol vannak a régebbi komikusgenerációkhoz képest. A 40 éves szűz és a Másnaposok főszereplői például a mai leggyengébb, legszürkébb és legtúlfuttatottabb vígjátékszínészek szerintem. Azért akad pár értékelhető arc is manapság: Andy Samberg, Danny McBride, Bill Hader pl. Bár igazán jó vígjátékokban nekik sincs túl sok lehetőségük játszani.
2015. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!