Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a két Dragon...

Mi a különbség a két Dragon Ball és a két Dragon Ball Z cím között?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes imdb-n, hogy mind a két sorozatból két cím is van:


[link]

[link]


valamint:


[link]

[link]


Ezek most tényleg ugyanazokat a sorozatokat jelölik, vagy én néztem el valamit és ezek különbözőek?


2013. szept. 14. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A Dragon Ball-ban Goku gyerekorát követhetjük.


A Dragon Ball Zed-ben azaz a Z végződésű pedig már úgy kezdődik hogy Goku felnőtt felesége és gyereke van. Sőt a Zed végére már a gyereke se gyerek.


a GT-t ne nézd meg filler és pocsék.


a Dragon Ball Kai pedig a Zed-en a kicsit felujított remake csak a Buu- saga-t hagyták ki belőle. Kb 220-rész van megcsinálva 98 be szebb grafikával. Magyarul tömörebb kevesebb az időhúzás (mert az azért volt a Zed-ben).

2013. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a fáradozásod, de én sajnos nem erre voltam kiváncsi :D


Gondolkodtam, hogy kiírjam-e a kérdésben a magyarázatba, de azt hittem egyértelmű a dolog. Megteszem most:


PONTOSAN TUDOM, MI A KÜLÖNBSÉG A DRAGON BALL, A DRAGON BALL Z, KAI, GT MEG AZ EGYÉB SZÁRMAZÉKOK KÖZÖTT. A kérdésem az IMDb-s kettősségre vonatkozik.

2013. szept. 14. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:
IMDB-t anime téren ne vedd komolyan.
2013. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy látom, ugyanazokat. Az IMDb-n néha külön adatlapot kapnak az animék meg más művek: egyet az eredeti címén, egyet angolul. Mondjuk ez főleg akkor fordul elő, ha az angol verziót annyira átszabják, hogy már nem tekinthető egyszerű szinkronizációnak, hanem külön műként kezelendő.


Az is lehet, hogy véletlenül kétszer tették fel. Más műsornál is láttam olyat, hogy ugyanaz az epizód véletlenül több adatlapot kapott.

2013. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!