Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Dexter...

Mi a véleményetek a Dexter című sorozatról?

Figyelt kérdés
A kérdést azért teszem fel, mert a Maffiózók (The Sopranos), és a Drót (The Wire) című sorozatok után a színvonalát, illetve a minőségét enyhén szólva is gyengének találom.

2013. szept. 18. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2006 óta, amikor is indult, a legnagyobb kedvencem volt... A 4. évad volt a legjobb, zseniális. De sajnos ez az utolsó évad nagyon rosszra sikeredett, és mélységesen sajnálom, hogy pont az utolsó évadra nem tudtak összehozni valami maradandót. Úgyhogy nem is bánom, hogy vége lesz.

A Drót és a Maffiózók is kimaradt nekem eddig, a Drót az érdekel, mert nagyon jókat olvastam róla, ha lesz időm mindenképp pótolni fogom. A Maffiózók viszont valahogy nem érdekelt sose, de azért lehet, hogy egyszer belekezdek. Ha nem nézek ennyi sorozatot egyszerre... nem tudom lesz-e ilyen. :)

De nálam most az etalon, a legek legje, az a Breaking Bad... szavakat nem találok rá, mennyire zseniális ez a sorozat, és már csak két rész van hátra és vége... de hiányozni fog!!! :(

2013. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban a Totál szívás (Breaking Bad) remek sorozat, nekem is nagyon tetszett.

Ajánlom, hogy a Maffiózók című sorozatot feltétlen nézd meg, az alábbi értékelések tökéletesen mérvadóak:


[link]


[link]


A Drót című sorozat egyszerűen lenyűgözött a hitelességével, mellőzve minden hatásvadászatot, tökéletes társadalmi ábrázolás.


[link]


Valószínű, hogy addig, míg ennek a két zseniális sorozatnak a hatása nem halványul nem kellene újabbat erőltetnem.

2013. szept. 18. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Köszi a linkeket, nem baj, hogy ajánlottad, évek óta tervben is van nekem a Drót, de annyira jó sorozatok vannak, hogy mindig előtérbe helyezek valamit, és ez eddig háttérbe szorult :) De mivel Dexternek és BB-nek is vége lesz, talán lesz rá időm, de pont a Sons of Anarchy-t akartam elkezdeni, mert az is kimaradt még, és erről is jókat olvastam. Viszont egy csomó kedvencem sorozatom jön ősztől az új évadjaival, minden nem fog menni egyszerre sajnos. :)
2013. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most nézem a fent említett Sopranost és a Breaking Bad-et is követem heti rendszerességgel, mindezek ellenére nálam örök favorit marad a Dexter. Ennek semmi köze a minőségéhez, egyértelmű hogy - különösen a mostani évad - mérföldekre van a fenti kult. sorozatoktól, de számomra a hangulat amit a sorozat sugároz (sajnos sugárzott inkább) mindegyiket maga mögé utasítja. Mondjuk a Dexter varázsa mindig is csak darálás útján tudott kicsúcsosodni, lehet ezért a sok negatív kritika (ezt megerősíti, hogy hagytam az utolsó évad első 7 részét felgyűlni, amiket egy nap alatt néztem meg, és úgy semmi bajom nem volt vele), azóta a mélyzuhanás. Röviden sokkal gyengébb a többi sorozatnál, de ha sikerül azonosulnod a főszereplővel, és beletudod élni magad Dexter világába, nagyon nagy élményt adhat.


Kíváncsiságból kérdező, te hol tartasz a sorozatban?

2013. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ma 16:36

Jelenleg a 2.-évad közepén tartok, köszönöm a biztatást, azért nem adom fel, valószínű, hogy előbb-utóbb a hangulata magával ragad. Mellesleg Dexter monológjait időnként határozottan élvezem.

Őszintén megvallom, irigyellek, hogy te még a Maffiózók társaságát élvezed.

2013. szept. 18. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, pedig általában az első évadot még szinte mindenki dicsérni szokta. Én személy szerint mindet szeretem a 8.-on kívül, de ez lehet akkor nem lesz a te sorozatod. Még a második évadot azért mindenképp nézd meg, az is zseniális, a 3. valami sztrájk miatt a nagyátlag szerint gyengébb minőséget hozott. Ha azon túljutnál jönne az ominózus 4. évad, gondolom hallottad már hogy azt mennyien dicsérték. :)


Egyébként nem tudom ismered-e a The Shield című sorozatot. Ahogy látom szereted a lassan építkező/később kibontakozó sorozatokat, ez is egy nagyon jó példa rá. Szerintem érdemes lenne belenézned.

2013. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Kemény zsaruk már lemezen van...
2013. szept. 18. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!