Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehetnék ismert,...

Hogyan lehetnék ismert, sikeres amatőrfilmes?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekeltek a filmek, és később is ezzel szeretnék foglalkozni. Jó régóta írogatok történeteket, szóval épp a fantázia is megvan. Ahhoz azonban, hogy amatőr filmeket tudjak forgatni, kellenének szereplők (stábot szerencsére könnyebb volt verbuválni), amiket viszont csak akkor tudok szerezni, hogyha van valamilyen alap, amire támaszkodhatok. Ötletek, hogy hogyan kezdjük, esetleg ki(k)től kérjünk támogatást?

2013. szept. 25. 22:16
 1/5 Szasa93 ***** válasza:
Ha ezzel szeretnél foglalkozni, akkor mindenképpen egy ilyen sulit kell elvégezni, mert ma már magyarországon csak hivatásos filmesek gyárthatnak filmeket. Főleg Pesten tudod ezt tanulni, pl. Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, okj-s, illetve felnőttképzések, pl. HSC Stábiskola, Werkakadémia, vagy a Budapest Film Academy. Iskola nélkül semmi esély, hogy ebből megélj, de még az iskola sem garancia erre...
2013. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most egyelőre rövidebb időtávlatban gondolkodom, mondjuk egy két évet előre. amúgy 16 éves vagyok.
2013. szept. 26. 16:18
 3/5 Szasa93 ***** válasza:

Hobbiként azt csinálsz amit akarsz. Én tagja vagyok egy orosházi filmes egyesületnek, amely nyaranta szervez 7-10 napos filmes táborokat. Ha van kedved, gyere el legalább egyszer, sok érdekes dolgot lehet tanulni.


Nyomj egy lájkot: [link]


Esetleg megvehetnéd/kikölcsönözhetnéd Egri Lajos - A drámaírás művészete c. könyvet, illetve az apertúra könyvek sorozatát. Nekem a Hitchcock-os van meg, nagyon hasznos trükköket tanultam belőle.

2013. szept. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :))
2013. szept. 26. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Készíts egy bemutatkozó anyagot, mint pld én: [link]


Utána juss el minél több helyre.

2014. jan. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!