Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezeknek a kritériumoknak...

Ezeknek a kritériumoknak megfelelő filmek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az 1920-as évektől '70-ig bezárólag szeretnék olyan filmcímeket megismerni, amelyek elérhetőek az internetről, hogy lehetőségem lehessen a megtekintésükre, ha megtetszenek. :) Kutattam az IMDB-n, azonban ott olyan sok film volt, aminek a nagy része nem is vonzott, hogy szinte reménytelen volt számomra, hogy a leghíresebbeken kívül találjak valamit, amit szívesen meglesnék, ezért szeretnélek titeket arra kérni, hogyha vannak olyan filmek, amiket ismertek és ajánlanátok nekem, akkor kérlek írjátok le. Kétféle kategória van, ami biztos, hogy megfogna. :) Egyrészt az elgondolkodtató, morális kérdéseket felvető drámák tetszenek a legjobban, amikből ugyan ismerek nagyon sokat, de azok már sajnos sokkal újabbak, a modern filmművészet részét képezik. A másik típusba tartozó filmek pedig olyanok lennének, amiknek olyan magával ragadó hangulata van, mint például a Metropolis-nak. Ugyan ezt a filmet az első kategória is magába foglalja, de ebben az esetben már nem ragaszkodom feltétlenül a mély filozófiai tartalomhoz, csak legyen annyira különleges hangulata, hogy ne tudjam a szememet sem levenni róluk, mert annyira elragadó hangulatuk van.


Kevés ilyen régi filmet láttam eddig, úgyhogy biztos sok újat tudtok nekem mondani. :) A leghíresebbeket láttam csak eddig. :)


Előre is köszönöm!


2013. okt. 26. 16:40
 1/1 A kérdező kommentje:
Le is írok nektek pár filmet, hátha segít nektek viszonyításképpen: Metropolis, Tokiói történet, Tizenkét dühös ember, a brüsszeli tizenkettő.
2013. okt. 26. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!