Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik csatornán kezdték el...

Melyik csatornán kezdték el adni a Csillagkapu Univerzum sorozatot magyar szinkronnal? Mert mostanában magyarul látom a neten.

Figyelt kérdés

Ez az egyik ami érdekelne, mert nézném hátha feldobom a nézettséget vele és így folytatják. Szép álom mondhatni.

Nektek tetszett a sorozat? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Én már kétszer végignéztem eredeti hanggal és nem tudok betelni vele. A kedvencem! Kritikákat mondtok a filmről? Kérlek.



2013. nov. 7. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nem tetszett. Pár színész kivételével gyakorlatilag egy gimis színjátszó kör színvonalát hozták. Plusz amennyibe kerültek az évadok, abból tudták volna finanszírozni az Atlantis saját mozifilmjét, meg talán egy tisztességes lezárász az SG-1 szériának, amik a pénz miatt csak forgatókönyvek maradtak, az Atlantis folytatása film helyett egy két részes regényként lett kiadva. A történet abszolut nem érdekes, sok helyen inkább egy túlélő show feelingjét hozta, kevés az akció benne, új ellenfeleket nem kaptunk, csak pár béna neonkék polipot meg robotokat, az epic űrcsatákból egy darab nincs, ami annyira jellemző volt az SG-1 utolsó évadaira és a komplett Atlantis spin-offra. A sokrétű technológia csodákat mind hanyagolja, amiket az előző két vonal, összehozott, egy roncsot kell figyelni folyton, ami arra is képtelen, hogy megforduljon.

Először komolyan azt hittem, hogy ez csak egy fan-made valami az első pár részt látva pár cameoval a régi szériából, de aztán láttam, hogy a milliós költségvetés erre megy el. Az egyedül ami tetszett, az a látvány pár helyen, de ettől függetlenül hülyeségnek tartom ezt, az egész sztorit megoldhatták volna egy mellékszálként is mondjuk az SG-1 11. évadában.

2013. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A második évad végére egész jó kis sci-fi sorozat lett belőle. :) A végén a nézettség is növekedésnek indult, csak akkorra már a díszleteket is elbontották... Kár érte, nekem személy szerint tetszett.
2013. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Abban egyetértek veled, hogy szinte nincs is benne akció jelenet. Ebben én is csalódtam. Az idegenek bénák, a történet a hajón kívüli világgal szinte nem is foglalkozik. A másik két sorozatot már nem lehetett volna egy újabbal túlszárnyalni. Kellett egy új téma, ami más mint az eddigiek, mégis benne marad a Csillagkapu bűvkörében akár a régi szerplők egy-két rész elejéig való mutogatásában. Azonban elsősorban, ahogy mondtad, ez egy túlélőshow. Úgy emlékszem, hogy a Star Treknek is van egy ilyen sorozata a Voyager, bár nem láttam azt, tehát nem tudhatom biztosan. Nekem nagyon tetszett a Sg-1 befejezése, és nem akarom hogy folytassák, mert nagyon jó lett. Az Atlantiszt kéne folytatniuk a lidércek kiírtásával. Arra kiváncsi lennék. Az Univerzum sorozat pedig akkor hozná fel az előző filmek hangulatát, amikor már az 5. évadnál tartanának. Ez a sorozat elsősorban szerintem azt szándékozta bemutatni, hogy nem egy "mentsük ki innen" túlélés vagy ilyesmi, hanem új, különösebb idegenek nélkül magát a csillgakapu parancsnokság részének lenni milyen érzés lehet egyes hétköznapi embernek(mondjuk ezt láthattuk az előző sorozatokban is, csak ebben jobban megvan). Mert hát valljuk be, nincsenek a Destinyn sokan, akik katonák lennének. A legtöbb főszereplő tudós, orvos, más munkás, vagy az ellenségtől állt át. Tehát inkább az utazás végtelen kalandjaira akar csábítani. Hétköznapi emberek hétköznapi problémái és az előző két sorozat néhány témában való túlszárnyalására kellett a sorozat. Amit szerintem tökéletesen eltaláltak. Tudósok: Sam-> Rodney-> Dr. Rush-> Eli (ő a legokosabb, mármint a tudósok körében); a sorozatban szerplő romantikus szálak kidolgozottsága: Sg-1 -> Atlantis -> Univerzum; Heves érzelmi reakciók, ami kell a hétköznapokhoz és nem az akciókhoz: Sg-1 -> Atlantis -> Univerzum(lényegében az összes emberi érzelmet be akarnák mutatni a sorozatban, szerintem); Színészi alakítás: Atlantis-> Sg-1 -> Univerzum; Eredeti hang: Atlantis -> Sg-1 -> Univerzum.

Akcióban; cselekményekben; ostobának tűnő viccekben, amik nekem is tetszettek; persze lenyomják az Univerzumot. A látvány: Sg-1 -> Univerzum -> Atlantis; a film világnak kidolgozását, alapját viszont a Sg-1-ben lehet megtalálni, és hiába van utolsó helyen nálam az előző témákban, nélküle élvezhetetlen lenne. Volt néhány technológi amit nem lehetett érteni az előző sorozatokban, amit itt bemutattak. Neurointerfész(amit magyar talált fel talán??), kapuhasználat, telepítőhajók, ősök nyomait kapjuk(mert nem lenne jó egy Csillagkapu: Ősök c. sorozat). Szerintem nem emel az előző sorozatokon, hanem kiegészíti őket.

Ellenvélemény? :)

2013. nov. 8. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért, de kedves első, mit értettél ez alatt, h: "Atlantis folytatása film helyett egy két részes regényként lett kiadva"

Mik ezek a könyvek? Mi a címük?

2013. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak válaszára: "meg talán egy tisztességes lezárász az SG-1 szériának,......" Az SG1 sorozatot be fejezték, és az SG1 storyját is lezártak és befejezték! Még pedig a Stargate: The Ark of Truth (Csillagkapu: Az igazság ládája) cimű filmmel. Már ami az Ori storyt illeti a Satrgate SG1-ban. Ezen kivűl még készült egy Stargate: Continuum cimű film is, amely egy alternatív jelenről és az alternatív idővonalról szól. A Stargate Universe sorozat mindösszesen 2 évadból és 40 részből áll, évadomként 20-20 rész. Jelenleg az AXN csak az első évadot vettitete le a Stargate Universe sorozatból. A második évadot 2014 tavaszán fogják vetiteni az AXN-en szinkronosan. AXNtől kapot infó.
2013. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dorchester válasza:
A második éved magyar szinkronnal, már több mint egy éve fent van a neten. Mit ad le az AXN?
2014. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az mi már hogy 50.000.000 $ -ért újraindítják a sorozatot???? aztán meg kiderül hogy csak 1200 $ gyűlt össze...
2014. máj. 6. 15:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Az SG1 tetszett az ATLANTIS se rossz, de az Univesis nem jó.

Egyébként azt hiszem, hogy valamelyik AXN-en adják.

Szerintem az SG1a legjobb, az a kedvenc sorozatom.

2014. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!