Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen kisebb-nagyobb hibákat...

Milyen kisebb-nagyobb hibákat tudtok felsorolni amivel a Csillagkapu sorozatban találkozni lehet?

Figyelt kérdés
Gondolom erre a kérdésre csak fan-ok tudnak majd válaszolni. Még közülük is sokaknak sosem tűnnek fel az általam talált hibák. Van ám benne jócskán, de ez számomra nem igazán szempont akkor is vérbeli rajongó vagyok, és nekem is csak akkor tűntek fel hibák amikor már sokadszorra láttam.

2013. nov. 9. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A linken 73 hibát olvashatsz a sorozatból. Jó mazsolázást!
2013. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké ennyire nem vagyok jó angolból, de tuti sokat magamtól én is megtaláltam, igazából a kérdésnek az volt pont a lényege hogy TE mit találtál benne, és amikor már összejött néhány válasz akkor megírtam volna hogy én miket találtam és a végén meg nézett volna mindenki hogy nekem ez hogy hogy nem tűnt fel vagy én néztem volna hogy nekem ez hogy hogy nem tűnt fel. Ez link most pont minden erre irányuló törekvésemet gallyra vágott. :D
2013. nov. 9. 20:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Hú na lewebfordítóztam és is már okés minden. Hát sok nincs benne amit meg én megtaláltam. És sok olyan ami nem is igazán érdekel, hogy ott egy árnyék vagy egy tükröződés, azért köszi
2013. nov. 9. 21:50
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez a kérdés kevésbé népszerűbb mint gondoltam. Nincsenek nagy észrevételek, nincs semmi válasz. Akkor leírom az én észrevételeimet, hogy mikre is gondoltam, és ezek közül egy se volt a 73 között.


- A sorozat elhagyott egy tárcsázót. Az antarktiszi kapu tárcsázója hol van? utoljára egy kamionban láttuk a próbakő című részben. Ami a 48 órában megsemmisült az az orosz tárcsázó volt ami az eredeti kapu tárcsázója nem az antarktiszié! Amúgy meg mennyi lenne egy lakatlan bolygóról hozni egyet?


- A leszámolás című részben amikor a tárácsázóvírussal aktiválják a teljes kapuhálózatot az sehogy sem logikus. Egy kapu csak egy kaput tud tárcsázni. Az automatikus frissítés úgy működik (amit használ a vírus) hogy egy kapu tárcsáz egy másikat, aztán átküldi rá a javított koordinátákat miután megvannak az adatok a féregjárat megszűnik és akkor mindkettő (mivel már mindkét kapu rendelkezik a javított adatokkal) tárcsáz megint egy-egy másik kaput és arra is átküldi az adatokat és így tovább és így tovább míg nem a galaxis minden kapuja nem frissül. Ha a leszámolásban használt logikát nézzük akkor ha pl Dakarán beléptünk volna a kapuba akkor melyik kapun bukkanunk elő? Vagy lett volna belőlünk hirtelen több ezer másolat és minden kapun előléptünk volna. Nem logikus ha egy kapuhoz kapcsolódik a galaxis összes kapuja EGYSZERRE!


- teherhajók, anyahajók sebességének összevisszasága. Az elején tök ismeretlen hogy van álcázás azután már alap dolog, ezenkívül a vadász című részben a térhajóra azt mondják hogy kétszeres fénysebességre képes és tíz évig tartana a hazaút, vagyis a Földtől mindössze 20 fényévre vannak, galaktikus mércével egy köpésre és akkor erre mondja O'neill hogy elmennek egy másik kapuhoz. Mégis milyen kapuhoz? még ha húgy fényéven belül lenne is kapu az is évekig tartana. későbbi részekben meg már az egész galaxisban teherhajókkal meg anyahajókkal szaladgálnak. Vagyis már az elején be kellett volna látni hogy a galaxison belüli utazáshoz minimum több ezer fényéves sebesség kell! Aztán teal'c nem tud anyahajót vezetni meg semmit se még az elején! na persze egy Jaffa parancsnok, egy első Jaffa nem tud kezelni semmit. Akkor ki tud, későbbi részekben már azért ezt is javították.


- Continum és Mobius egyikben sincs csillagkapu program, Carter mégis egyikben egy hülye pi csa másikban meg űrhajós. és még hasonló eltérések.


- a ha'tac-oknak háromszög alapjuk van nem négyszög vagyis mint egy piramis, mégis Kronos hajója 4x21-ben egy négyszög alappal rendelkező piramisonvan/száll le a következő pillanatban/részben egyértelműen háromszög alapja van.


- amikor 6x03-ban Thor elméje anubisz hajójában van és érzékeli hogy carter és O'neill majdnem megfullad akkor miért nem állította le az önmegsemmisítést és ölte meg rögtön a jaffa-kat mikor már újra lehetett érzékelni az életjelüket (kijöttek a kelnorimbol és a lezárt részből)


- a Zet-ek egyik részben akár hosszú időre is kábítanak a másikban meg csak fájdalmat okoznak és nem veszted el az eszméletedet (többször is megesik)


- na meg ott a kapu. az elején megfagynak és rosszul vannak az utazástól (szó szerint jegesek lesznek) aztán későbbi részekben meg mondja valaki hogy "semmit sem éreztem" és kártár meg mondja rá hogy mert molekulákká estél szét... aztán ott a betárcsázásoknál a sevronok hol így hol úgy viselkednek, de ez benne is van a 73 hibában


- Asgardok miért nem segítenek rögtön tárcsázni Atlantisz-t, ez szó szerint semmiség.


- Thor azt mondja 6x17-ben azt hiszem ez az a rész, hogy azért is jött most a Földre hogy Asgard pajzsokat és fegyvereket szereljen a Prometheus-ra. Hol vannak?


- A dicső Asgard flotta ösz.vissz küld egy hajót segítségül a szuperkapuhoz hogy megállítsanak egy inváziót


Még van több is de most hirtelen nem jutnak eszembe.

2013. nov. 10. 13:04
 6/8 A kérdező kommentje:
...Mégis milyen kapuhoz? még ha húsz fényéven belül lenne is kapu az is évekig tartana. későbbi részekben meg már az egész galaxisban teherhajókkal meg anyahajókkal szaladgálnak. Vagyis már az elején be kellett volna látni hogy a galaxison belüli utazáshoz minimum több ezerszeres fénysebesség kell...
2013. nov. 10. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ez csak egy sorozat, meghozza szerintem nem akármilyen, nehez ez ilyet összehozni, ugy még lehetetlen, h ne legyenek benne logikátlan dolgok, főleg h ilyen hosszu volt es ennyi minden tortent benne... Az asgardok meg a replikatorok miatt ilyenek sztem... Az alcazo rendszert kesobb találtak ki, ugyh igy tettek bele, a fagyos kilépés a kapubol meg sztem egyszeruen fölösleges volt... A zet mindenkire máshogy hat sztem, attol függ, h birod azt... A lenyeg h ne a hibákat lásd hanem azt h ez egy fantasztikus sori volt:)))
2013. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Valamelyik részben mondják is, hogy a Zet erőssége attól függ, hogy milyen fizikumú és milyen ellenálló az, akire rálőttek.
2014. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!