Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Legolas életéről honnan lehet...

Legolas életéről honnan lehet többet meg tudni? A Hobbit című filmben miért viselkedik ilyen ridegen és később mitől változik kedvessé? (Gyűrűk ura) Hogyan ismerkedik meg Aragornal? Érdekelne de, sehol nem találok rá választ.

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha nagyon érdekel olvasd el a könyvet abban talán van rá válasz.
2013. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert a Hobbitban nincs benne! Még mindíg nem értem hogy ki adott jogot Peter Jacksonnak, hogy ezt a komplett mitológiának ezt a részét ennyire átformálja..

Lássuk be, hogy a hobbitból sok jó részt kihagytak, helyette beletettek ilyen kitalált hülyeségeket.. Nem érte meg volna jobban inkább azokat a részeket benne hagyni, mint ezeket belerakni?


A kérdésedre a válasz: Legolas életéről annyira sokat nem lehet tudni... Ebben a mitológiában rengeteg karakter van, akiknek nincs teljesen kidolgozva életük...

Születési dátum ismeretlen. A Völgyzugolyi tanácsba apja küldte, valószínűleg ott ismerte meg részletesebben Aragornt.

2013. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
94%

A Hobbitban azért volt olyan fura mert még fiatalabb volt.

Íme Legolas élete (a kisebb hibákért elnézést)Születési dátuma ismeretlen. Apja a Bakacsinerdő királya, Thranduil. Apja őt küldte Elrond tanácsába. Ott a Gyűrű Szövetségének tagja lett. Eleinte nézeteltérései voltak a törppel, Gimlivel, de a lórieni tartózkodásuk után összebarátkoztak. A szövetség felbomlása után Aragornnal és Gimlivel együtt a Szarumán által elraboltatott Pippin és Trufa után indult. Rohanba jutott, és részt vett a Helm-szurdoki csatában. Innen Orthancba ment, ahol megpróbálta megölni Szarumánt, de Gandalf megakadályozta ebben. Visszatértek a Helm-szurdokba, ahonnan Legolas Gimlivel, Aragornnal és a Halbarad vezette dúnadánokkal elment a Holtak Ösvényére. Miután keresztülmentek rajta, a holtak seregének a segítségével elfoglalták az Umbari Kalózflotta hajóit, és azokkal indultak el a Pelennor mezei csatába. Legolas részt vett a Morannonnál vívott csatában. A Gyűrűháború után Ithiliában telepedett le. Elessar király halála után elhajózott Valinorba, és magával vitte Gimlit is.

Aragornnal valószínűleg Völgyzugolyban vagy Aragorn egyik vándorútján ismerkedett meg.

2013. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom azért viselkedik ridegen,mert fiatalabb volt(60 évvel),és szerintem ezt még az apja váltotta ki...Nekem nagyon tetszik,hogy beletették!:DDDcsak egy kicsit sajnálom Tauriell miatt,mert szerintem Kili-t fogja választani:\\ /amúgy Tauriellel kedves!:)))/
2014. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

1. A Gyűrűk Urából, máshonnan nem.

2. Mert az eredeti könyvben nem szerepel. (függetlenül attól, hogy tényleg a Bakacsin erdőből származik.)

3. Gyűrűk Urában van csak info, de már nem igazán emlékszem mennyire részletezik.

2014. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A Hobbit 3. részében viszont Thranduil elküldi, hogy keresse meg a vándort, Gondor jogos királyát, vagy valami ilyesmi volt...

60 évig keresi Aragorn-t? Vagy..még az apját keresi? :D Ha nincs benne a könyvben, akkor ez tényleg eléggé logikátlan..

2014. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Azt ugyan nem tudom, hogy miért hűvös, de az egész Hobbitos Legolas szál nem tetszik. Felesleges volt lebutítani a karakterét ezzel a Taurieles baromsággal. Tauriel amúgy is teljesen fölösleges a filmbe.


Egyébként a Hobbit idején Aragorn már 27 éves volt. Aragorn ugyanis dúnadán, akinek hosszú élet adatik meg, így a Gyűrűháború idején már 87 éves volt.

2014. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ohhh, értem, igen így már tiszta! :)
2015. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!