Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem értem A Harry Potter...

Nem értem A Harry Potter 3-ban az időnyerőt, eltudnátok magyarázni? ( A többi lent)

Figyelt kérdés
Elég bonyolult amit nem értek de próbálom elmagyarázni,szóval...volt egy olyan jelenet,hogy Harry Potternek VALAKI megdobja a tarkóját,hogy kinézzen az ablakon,(több is volt:megjelenik előtte egy patrónus,kiált a farkas Hermione hangjával stb.) A történet szerint maguk Harryék voltak azok...de ők nem lehettek,hiszen még akkor nem tekerték vissza az időt,illetve,ha ők lettek volna,akkor miért nem mentették meg Csikócsőrt először? Ha mélyebben bele megyünk akkor ez nagyon bonyolult és számomra ez érthetetlen ,de remélem érthető voltam :) Egyébként mielőtt érkeznének a támadó kommentek én is nagyon szeretem ezt a filmet csk ez nem világos

2013. dec. 30. 09:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Csak a szokásos "belerakunk a történetbe egy időutazást, és jól elbaccuk a logikai bukfencekkel" jelenség, amit nem egy könyvben/filmben megfigyelhettél már :)
2013. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Egyetértek az előttem szólóval, már sok más film eljátszotta ezt, hogy az időutazásnál az első eseménynél nem igazán stimmel a dolog. Ez már szinte alap hiba az időutazósos filmeknél.
2013. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem ez az egyetlen logikai bukfenc a történetben. De pont arra jó, hogy elgondolkodjunk rajta, hogyan is működhet a varázslatos világ.
2013. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én sem nagyon értem ezt az egészet, de Hermione azért dobta meg Harry tarkóját, hogy Harry kinézzen, és lássa, hogy jönnek Caramelék.

Egyébként ez az egész tényleg el van rontva, mert hogy legelsőnek még neki nem ment vissza az időben.

2013. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Logikai bukfenc az anyátok :))

Én tudom, hogy mi történt de bonyolult leírni. ha valakit érdekel skypon elmonom.

2013. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%
Az idõnyerõvel nekem is voltak gondjaim (a könyvben), de azt a részt kivételesen értem. Minden ugyanúgy történt elõször, mint másodszor. Képzeld úgy, hogy erre a három órás idõintervallumra két Harry és két Hermione lett. Az egyik páros lement az alagútba, végighallgatta Sirius történetét, majd elszenvedett egy dementortámadást. A másik páros végig a háttérben tevékenykedett. Ahhoz, hogy ez így történhessen, az eredeti párosnak a három óra végé visszza kellett menni az idõbe, és a másik páros szemszögébõl is végigcsinálni az egészet. Mondjuk úgy, hogy a jövõ eseményei fixálva voltak, az "idõ" tudta, hogy vissza fognak menni, ezért már elsõ körben is minden úgy történt, ahogy másodikban rendezték. Felmerülhet a kérdés, hogy mi van, ha mégse mennek vissza? Elvileg megtehetnék, szabad akarattal rendelkeznek. Tegyük fel, hogy először meglátták magukat, és rájönnek, hogy vissza fognak menni. Ekkor kísérletezhetnének azzal, hogy mégse mennek vissza. Pontosan ezért fontos, hogy ne lássák meg magukat. Ami pedig Csikócsőrt illeti; először is életben maradt. A könyvben suhintást és puffanást hallottak, Macnair a kerítésbe vágta a fejszéjét, aztán Hagrid örömében óbégatott.
2013. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

én is erre gondoltam, utolsó!

nincs itt semmi hiba, kedves kérdező!

2013. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem van hiba. Vegyünk egy konkrét példát. Harry ugye küzd a dementorokkal és ugye meghalna (pontosabban kiszívnák a lelkét), ha nem mentené meg saját magát. De mivel megmenti, amit ugye később tesz, mert csak a támadás után megy vissza a múltba és csak akkor küldi a patrónust. Ugye akkor van Harry a dementorokkal, belőle lesz az a Harry, aki megmenti a dementoros Harryt és megint a dementoros Harryből lesz a megmentő Harry, és így tovább, ez egy örök körforgás lesz, ami a végtelenségig ismétlődik. A kérdezőnek meg az a baja, hogy amikor elkezdődik a láncolat a legelső dementortámadásnal senki nincs, aki megmentse, mivel még akkor nem tud visszamenni a múltba, mert valahol el kell kezdődnie a megmentősdinek. Vagyis Harrynek legelőször meg kéne halnia (vagyis megcsókolja a dementor), mert nincs még, aki megmentse. És itt van a logikai hiba, mert csak ez után indul el a megmentés és válik ismétléssé a végtelenségig. Nem tudom, hogy értitek-e.
2013. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Tehát Harrynek meg kell hallnia az első eseménynél, így nem is tud visszamenni a múltba és nem tudja megmenteni önmagát.
2013. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Csak ismételji tudom magamat. Le van fixálva a jelenben, hogy mi fog történni a jövőben. Ha a jövőben úgy döntenek, hogy visszamennek a most még csak jelenbe, akkor az aktuális jelenben egy párhuzamos időegyenesen fog tevékenykedni a jövőbeli Harry és Hermione. Az a baj, hogy úgy képzeled, hogy az első jelenben csak egy van belőlük és csak utána duplázódnak, mikor megforgatják a homokórát. Eleve kettő volt belőlük, de ezt az eredeti páros nem vegette észre, mert akkor lehet, higy máshogy csinálnának valamit, és összeomlana minden.
2013. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!