Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ismertek/Javasolnátok nekem (...

Ismertek/Javasolnátok nekem ( ha lehet minél többet) olyan filmeket ajánlani nekem, melyek a következő sorokban leírt feltételek egyikének, többjének vagy legtöbbjének vagy mindegyikének megfelelnek?

Figyelt kérdés

Jó estét!


Olyan filmeket keresek, melyeknek központi eleme az egyén és közösség viszonya, tehát például egy egyén köré szerveződő közösségről szól. Olyasmi például mint a Charlie Bartlett vagy az új fiú, mikor egy személy felküzdi magát a közösség csúcsára és egyesíti az embereket.

Vagy olyan filmeket, melyekben egy közösség ( nem politikai hanem köznapi) egy jó és pozitív testvériségnek indul ahol mindenki.egyenrangú és fontos és boldog lehet, de a dolgok egyre jovban elfajulnak, a tömeg bizonyos embereket nem fogad el, kiszorít terror alatt tart és minden egyre jobban elfajul. Itt A Hullám avagy Die Welle hez hasonlókat keresek.

Vagy : néhány fiatal, őszinte és egy életre szóló barátsága vagy életének egy meghatározó szakasza, melyet együtt éltek át. Esetleg néhány jó barát egymást olyan utakra tereli, amiről nem igen van visszaút és egy életet megváltoztat. Sleepers-a pokoli lecke Egy kosaras naplója, Tizenhárom, La Haine/Gyűlölet ehhez hasonló filmekre lennék kíváncsi.


( Ami már egyszer szerepelt kérlek ne írjátok le újra)


Egyénként nem csak amerikai filmek jöhetnek.


Ha valaki mindezt végigolvasta és esetleg ismeri a felsorolt filmeket vagy nem ismeri, de javasol egy vagy több ilyen vagy ezekhez hasonlót, annak nagyon hálás vagyok és óriási köszönet.


További jó estét és szép álmokat kívánok!



2014. jan. 7. 03:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Good Will Hunting, Mona Lisa mosolya
2014. jan. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kísérlet

(Control, 2003) [link]


Fair Play

(2006) [link]


A turné

(1993) [link]


Sejtem, hogy nem az alábbi témára gondoltál, de a feltételeknek megfelel:


Betépve

(Blow, 2001) [link]

2014. jan. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!