Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most olvasom a Ragyogást...

Most olvasom a Ragyogást Stephen Kingtől, és engem nagyon megfogott. Mit gondoltok, megnézzem a filmet?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, lány, láttam/olvastam már ilyeneket, nem vagyok az az ijedős típus! ;) de azt mondják, ez a film nagyon durvára sikeredett, és kikészíti az embert... Szóval szerintetek megnézzem? Melyik King-könyvet olvassam még, melyik a legjobb? Jó horrorokat tudtok még ajánlani? ;)

2014. jan. 24. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a Ragyogás a kedvenc könyvem és a belőle készült 1980-as film az egyik kedvenc filmem! :) A film nem ijesztő (1-2 kivétellel), hanem félelmetes. Nem tudom, érzed-e a különbséget a kettő között. Amúgy a könyv szerintem durvább. A film is rád hozza a frászt, de nem azért, mert hirtelen hanghatásra ijesztő fejek előugrálnak, mint a horrorfilmek 90%-ban. Sokkal inkább a történet, maga a tudat az, ami félelmetes. Abba belegondolni, hogy egy családapa bekattan és baltával ront rá a feleségére és a gyerekére az egyik legfélelmetesebb dolog, amit az ember el tud képzelni. Szerintem érdemes megnézni a filmet, de ha nem bírod az ilyesmit, akkor inkább hagyd ki. Nekem magasan van a félelemküszöböm, különösen filmek terén, de ezen a filmen rettegtem. Szenzációs hangulata van!
2014. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a gyors választ! Engem is nagyon megfogott a könyv hangulata, tényleg nagyon bizarr,ugyanakkor valóságos is, ahogy a hó elzárja a családot és az apuka bekattan... Sztem kicsit vontatott volt az őrületének a felvezetése, de azért rendesen borzongtam rajta! :D
2014. jan. 24. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:

A film kicsit más, de ettől függetlenül nagyon jó. Kubrick más oldaláról közelítette meg a történetet.


Mindenképpen olvasd el Kingtől a Tortúrát, mert van benne utálás a Panoráma hotelra.

A filmet is ajánlom, Kathy Bates <3.


És a Dolores is.


Innen szemezgess amúgy: [link]

2014. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp megnézem! :) Engem egyébként még a Cujo fogott meg, pont azért rémisztő, mert valósághű... Számomra King azért fantasztikus, mert a hétköznapi dolgokból csinál rémületet...
2014. jan. 24. 14:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedvenceitek Kingtől? Mondjuk egy, ami nagyon kikészített LELKILEG, és egy, amin sokat lehet rémüldözni :D
2014. jan. 24. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:

A Halálsoron-t (The Green Mile) nézd meg. King-től szerintem messze legjobb, amit megfilmesítettek. Nem horror (semmi ijesztő nincs benne) hanem thriller, elgondolkodtató drámai elemekkel. Engem nagyon odavágott lelkileg, és mellesleg nem kisebb színészek játszanak benne mint pl. Tom Hanks vagy Michael Clarke Duncan.


Könyvben a kedvencem az Az (It), miután elolvastam egy ideig kerültem a lefolyócsatornákat.:) Most épp a Rámkoppantókat olvasom tőle, bár ez annyira még nem fogott meg, de az elején járok szóval még bármi lehet.

2014. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rémkoppantó*, elnézést csak elírtam!
2014. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legijesztőbb: Langolierek (a film is klassz)

Lelkileg legdurvább: A remény rabjai (a filmet meg nem kell bemutatni, IMDb Top250 #1)

2014. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) én is az It-et kezdem majd el, ha eljutok könyvtárba.... Rengeteg Stephen King könyvünk van itthon, de ez valahogy pont nincs :D
2014. jan. 25. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!