Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik sorozatba...

Szerintetek melyik sorozatba kezdjek bele az alább felsoroltak közül?

Figyelt kérdés

Trónok harca

Lost

Breaking Bad

Drót

Dexter

The Walking Dead


És kérlek indoklást is írjatok, ne csak az legyen, hogy leírjátok az egyiknek a címét minden további nélkül.


2014. jan. 24. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

hát attól függ mit akarasz látni:


ha klasszikus, nem annyira pörgős, de nagyon jó drámát -> Drót, Breaking Bad


Ha akciót-> Trónok harca, Dexter


Ha zombikat-> TWD


ha rejtélyeket, kalandokat-> LOST



Egyébként ezek mind nagyon jó sorozatok, picit bővebben mindről.


Trónok harca: könyv szerintem jobb, de az HBO ettől függetlenül nagyon jó munkát végzett. Pörgős, akciódús, rengeteg jó karakterrel/színésszel és ZENÉVEL. Látszik, hogy a két főnök aki készíti szintén rajongója a sorozatnak.Az biztos, hogy az utobbi évek egyik legnagyszabásúbb sorozta, fantasyben biztos hogy toronymagasan viszi jelenleg a prímet.



LOST:én már csak azután kezdtem el nézni, hogy vége lett a sorozatnak, így nálam nem ütött akkorát. Végig élveztem, bár az utolsó részek számomra is csalódás volt valamelyest.



BB:nekem kicsit nehezen indult be, meg a 2. évad közepe is kicsitt döcögött onnantól viszont nem volt megállás. Bryan Cranston zseniális az biztos. az 5 évad 13részét asszem nagyon sokan azt mondják hogy a valaha volt legjobb epizódok között van ami létezik.


Drót:igazi klasszikus, nem mondanám pörgősnek, sőt még azt is nehéz definiálni, hogy pontosan miről szól, de az egyik legjobb hangulatú sorozat amit valaha láttam. Omar karaktere zseniális + Snoop is egy hihetetlen figura -> a színésznőnek érdemes utánanézni, jó kis sztorija van :)


Dexter: ha az alapötlet tetszik + az 1-2 rész bejön akkor valszeg végig szeretni fogod. Az utolsó évad számomra nem volt annyira jó kb. 3.-4. évad táján volt a csúcspontja nálam.


TWD: olvasom a képregényt is, azt is érdemes elolvasni mellé, bár eléggé külön története van most már. A főcíme+zenéje tök jó, az 1.évad is jó, a 2.évad szerintem gyengébb (kicsit túl sok volt benne a rinyálás), a 3.-tól megint jobb. Ha maga ez apstapokaliptikus zombis dolog bejön akkor próbáld be, pár rész után eldől, hogy tetszik-e.


Nálam a sorrend kb így nézne ki:


1.Breaking Bad

2.Trónok Harca

3.Drót

4.Dexter

5.LOST

6.TWD



további kritikákért nézz szét itt, mindegyik sorozatról van kritka, csak keress rá a nevére:

[link]

2014. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nasu válasza:

Szia! :)


Ezek többnyire tényleg elég jó sorozatok, érdemes mindbe belefogni, de nekem a legnagyobb kedvencem a Breaking Bad.


Talán az emeli ki nálam, hogy különösen nagy hangsúlyt fektetnek benne a drámára, a karakterek fejlődésére és érzéseire. Ugyanakkor van benne bőven akció is, és valami egészen egyedien dolgoz fel egy témát, amit már olyan sok film megtett előtte: a rákot.

Ebben a sorozatban végül is egy rákos kémia tanár életét követheted nyomon, aki metamfetamint kezd el gyártani egy fiatal sráccal, aki segít az eladásban. A tanár fokozatosan kifordul önmagából, bűnözővé válik, egyre lejjebb süllyed erkölcsileg, egyre durvább dolgokat tesz meg. Mindezt "a családomért" címszó alatt, akikre amúgy egyre nagyobb hatással vannak a tettei. Nagyon érdekes nyomon követni az ő életüket.

És talán a legjobb, hogy ez egy kerek egész sorozat, semmi felesleges húzással. Öt évad, melyben minden epizód a helyén van, és a végére minden összeáll. :)

Én imádtam. Körülbelül két hét alatt megnéztem az egészet, ha több szabadidőm lett volna, akkor egy hét alatt lement volna. Egyszerűen nem lehet abbahagyni. :) Kegyetlen és sokkoló sorozat, remek karakterekkel és valami elképesztő jó színészekkel. :)

Én csak ajánlani tudom neked, próbáld be. :)


A Breaking Bad után pedig majd mindenféleképpen a Trónok harca jöjjön!:D

2014. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezek közül csak a Breaking Bad- at láttam, és azt kell mondjam, hogy a legjobb sorozat, amit valaha is készítettek. Az előttem írók már megfogalmazták a lényeget, egyszóval zseniális.


Még annyit, hogy az a bizonyos rész nem az 5/13, hanem az 5/14. :) Amerikában egyébként olyan értékeléseket kapott, hogy: " 2013 legjobb sorozat- epizódja" (TV Guide), meg: "egyike a legjobb tévés pillanatoknak"(Chicago Sun- Times), meg hasonlók.

2014. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos, informatív és tartalmas válaszokat! Úgy néz ki, hogy akkor a BB lesz a befutó. :)
2014. jan. 24. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!