Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi volt az éhezők viadala...

Mi volt az éhezők viadala futótűz vége? én nem is értettem (lehet spoilerezni)

Figyelt kérdés
mi volt azaz egész ahol felébredt? miért lett mérges? mit akartak katnissel? a vége nagyon érthetetlen volt számomra
2014. jan. 31. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Katnisst elszálíltották a 13. Körzetbe, amit elmondtak, mikor a hajón volt. Lebombázták az egész 12. Körzetet, majdhogynem mindenkit kinyírtak, ezt mondta Gale elég érthetően. Szerinted miért volt pipa mégis?
2014. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű volt sztem. Nekem úgy jött le,h a 13. kerületben, ami egy lepusztult szar, felkelők tanyáznak, akik látták Katnisst a viadalon, és az ő jelét, a poszátát vagymit kezdték el használni a felkelés jeleként. Ez volt a vonatalagútba is festve, mikor Katniss, Peeta, a részeges meg az a virgonc nő utazgattak.

Aztán már a többi körzetnek is elege lett a kapitóliumból, ezért titokban szövetkeztek és csak elszínészkedték a viadalt. Tehát annak az volt a célja,h Katniss megakparintsák a kapitólium kezei közül. Ezért volt,h az új játékmester vagymi önként jelentkezett a pozícióra, mert ő is a felkelők oldalán van és így segíteni tudott megszöktetni Katnisst.

2014. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. jan. 31. 20:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért a viadal az nem csak "színészkedés" volt. Tényleg megrendezték, tényleg vér folyt, de a felkelők mindenféleképpen szerettek volna valami olyat csinálni a viadalon, amitől az összes körzet fellázad. Ezért néhány versenyzőt beavattak a tervbe és mivel a "rendező", Plutarch is lázadó, ezért könnyen elintézte, hogy az arénában ott legyen pl. az a drót, amit hozzákötöttek a fához, amibe belecsapott a villám. A beavatott versenyzőknek pedig még az is a feladatuk volt, hogy megvédjék Katnisst, mert ő a lázadás szimbóluma (a bogyós ügy miatt, meg ugye a stylist is direkt olyan poszátás ruhát tervezett neki), a részeges mentor pedig még a játék előtt figyelmeztette őt, hogy sose felejtse el, hogy ki az igazi ellenség (államhatalom). Azzal pedig, hogy Katniss kilőtte az erőteret, ergo megsemmisítette az arénát, egy hatalmas ösztönzést adott az elnyomottaknak - akik ugye ezt élőben nézték - a lázadásra. Ezután a felkelők elmentek Katnissért az arénába, aki azért volt dühös, mert Peetát nem tudták megmenteni (Snow diktátor elfogta).
2014. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A hajó ahol felébredt a 13. Körzetbe ment,azért lett ideges mivel Katniss semmit nem tudott a lázadásról,és azt hitte Haymitch is a kapitólium embere amikor meglátta az új játékmesterrel

Amúgy ha jól emlékszem a filmben nem említik a 13. körzetet,ezt a Kapitólium rombolta le még a régi lázadás idején,a többi körzetnek akartak példát statuálni

2014. febr. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
am a 13 körzet a fold alatt van, ez hogy tortenhetett?
2014. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Már bocsi, de szinte mindegyik válaszban van hülyeség...

Milyen HAJÓ??? Az légpárnás...

Mi az h a "részeges" meg az h az a "virgonc nő"??? Van nevük is... Haymitch és Effie!

A 13. Körzet lepusztult? Aligha. Csak nem a felszínen élnek...

13. KERÜLET???? Az KÖRZET!!!

Azért volt dühös Katniss mert megsemmisítették az otthonát.

2014. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Mi az, hogy a 13.-ban felkelők tanyáznak, akikneka fecsegőposzáta a jelképük? Eredetileg ott a 13. Körzet lakosai élnek, csak "befogadják" a 12. Körzetbeli menekülteket. A többi lázadó a saját körzetében lázong...

2014. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző te zseni.

Látom a könyvet nem olvastad,de hatalmas az arcod.

Katniss azért támad Haymitchnek, mivel felébredése után a játékmesterrel látja, és árulónak hiszi.Utána mondják el neki, hogy mi a terv,és hogy lerombolták a körzetét.

A 13. Körzetet pedig földig rombolták, sőt valójában megegyeztek a Kapitóliummal, hogy lerombolhatják a körzetet, ők pedig a föld alá költöznek, cserébe nem háborgatják őket többet, és mutogathatják a romokat a többi körzetnek mementóként.Megegyezni meg azért bírtak mivel nekik is volt atomfegyverük, és a Kapitólium tartott tőlük.

És a 13. körzet tolja most a lázadókat.

2014. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De, képzeld olvastam, többször is! Nem azt kérdezték, h Katniss miért támad Haymitchre, hanem hogy miért van olyan dühös arca a legvégén. Én csak a (szerintem) felháborítóan nagy hülyeségekre hírvtam fel a figyelmet. Te is elismerheted, hogy borzasztóan nagy marhaságokat írtak némelyek. Elnézést, ha zavar, hogy olyanok válaszolnak, akik szerint a légpárnás egy hajó, a 13. Körzet lepusztult szar, Haymitch és Effie helyett részegest és virgonc nőt írnak és körzet helyett kerületet.
2014. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!