Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 1. :Ha Hermione kiemelkedően...

1. :Ha Hermione kiemelkedően okos akkor miért nem a Hollóhátba osztották? 2. :Ha a Hollóhátba kerülnek az okosak akkor miért nem ők szokták megnyerni a pontversenyt (nem jut eszembe a neve) év végén?

Figyelt kérdés

2014. febr. 8. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. idézet a könyvből:


"Terry csodálattal nézett Hermionéra.

- Miért nem vagy te hollóhátas, ha ilyen agyad van?

- Hát, négy éve a Teszlek Süveg is fontolgatta, hogy a Hollóhátba oszt be - válaszolt felderülve Hermione. - De aztán mégis a Griffendél mellett döntött."


2. nem úgy kell értelmezni, hogy aki nem a Hollóhátba kerül, az nem is okos, a süveg úgymond összetettebb alapon dönt valakinek a házáról. láthatjuk, Hermione hiába az egyik legokosabb tanuló az iskolában, mégis a Griffendélbe került és hát ugye ott van Luna is, aki pedig hollóhátas, de ugye neki meg fura dolgai vannak :)

2014. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, másrészt a süveg figyelembe veszi a diák óhaját is. Pl. Harry sem a Mardekárban kötött ki. Azon kívül Hermioneban rengeteg bátorságban van, így a Griffendélbe is tökéletesen passzol.


Pontokat pedig sok mindenért kapnak. Ezért nem mindig a Hollóhát nyer.

2014. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*bátorság
2014. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi most már tudom az univerzum legnagyobb kérdését(számomra a legnagyobb kérdést)
2014. febr. 8. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy már válaszoltak de azért én is mondom:

Azért nem lett Hermione hollóhátas, mert mint kiderül rengeteg bátor dolgot visz véghez, a pontokkal meg annyit, hogy a kviddics-be általában a griffendél győz és Harryék is mindig megmentik az embereket ezekért is sok pontot kapnak lásd: Harry Potter 1-2, tehát ezért.

Ui.: ezzel szemben a hollóhát alig szerez pontot...

2014. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki volt már egy osztályközösségben az tudja, hogy hiába vagy okos ha nem vagy szorgalmas. Ennyi erővel a Hugrabugnak kéne vinnie.
2014. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rebe555 válasza:
100%
Én is azt hittem hogy Herniónét a hollóhátba és Neville-t pedig a hugrabugba osztják be, de azért nem, mert mindketten képesek feláldozni magukat egy nemes ügyért, bátrak, és a legnagyobb erőbedobással harcolnak voldemort ellen. Igaz okos/ügyetlen de inkább bátor
2014. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!