Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok nekem olyan hiteles...

Tudnátok nekem olyan hiteles (nem "szélsőbalos" rendezésű) történelmi filmeket, dokumentum filmeket ajánlani, amik Hitlerről, Szálasi Ferencről, a II. világháborúról szólnak?

Figyelt kérdés
(A kérdést nem a "politika" témakörbe tettem, hanem a "filmek" kategóriába, kérem, vegyétek ezt figyelembe. Köszönöm.)

2014. febr. 10. 19:23
 1/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy komcsi-e de asszem van olyan hogy A brazil fiúk ... ebben megpróbáltak felnevelni egy "második" hitlert. érdekes és elgondolkodtató.
2014. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

"nem "szélsőbalos" rendezésű" :D

olyat akarsz, amiben Hitlerék nyernek? biztos van olyan is, csak az már a sci-fi kategória :D

2014. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Holliwood 1992 óta közel-keleti tulajdonban van. Ott készülnek a spektrum és a nemzeti geográfiás "ismeretterjesztő" filmek. erről ennyit.

válasz a kérdésre: SZUROVY GÉZA: A Kőolaj regénye c könyv. ebben egész tárgyilagos leírás van.


2 film:


Lars von trier : ZENTROPA

és egy másik film " Az éjszakai portás" "the night porter" mindkét film közvetlenül a háború után játszódik

2014. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"olyat akarsz, amiben Hitlerék nyernek? biztos van olyan is, csak az már a sci-fi kategória :D"


Az értelmesebbek megértették, hogy azt értettem ez alatt, hogy nem a Csíkospizsamás kisfiú szintű agymenésekre vagyok kíváncsi, se pedig olyan kaliberű műremekekre, amikben Hitler alkoholista, impotens, a saját neméhez vonzódik és zsidó gyerekek és öregasszonyok százmilliói potyognak kifelé a csukott ablakokon.

2014. febr. 15. 09:57
 6/8 A kérdező kommentje:
A többieknek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 15. 09:59
 7/8 anonim ***** válasza:
A szovjet történet.
2014. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sindelar ***** válasza:
A szélbalosok elég sok hiteles filmet csináltak a második világháborúról. Sőt, ők csinálták a legjobbakat, a szovjet háborús filmek (Jöjj és lásd!, Szállnak a darvak) talán a legrealistább, leginkább naturalista alkotások, amelyek pátosz, klisék és hatásvadászat nélkül úgy mutatják be a háborút, amilyen az volt. Persze ha a széljobberek ajnározását akarod látni, az más kérdés, de akkor tedd fel így a kérdést őszintén. Így értelmetlen a kérdés, mert a "szélbalosok" rengeteg remek háborús filmet csináltak. Sőt, ők csinálták a legjobbakat.
2021. máj. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!