Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tudott a Gravitáció...

Hogy tudott a Gravitáció ennyi Oscart kapni?

Figyelt kérdés
Arra számítottam hogy az Amerikai botrány és a 12 év rabszolgaság fog vezetni, de ilyen unalmas film mint a gravitáció... szóval nem értem. itt egy lista hogy értsétek: [link]

2014. márc. 4. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán mert nem mindenkinek unalmas? Annyira nehéz elképzelni?
2014. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de az űrben nincs is gravitáció :D és ahogy a cikkben is van egyetértek, idézném: "egy monoton monológ amiben Sandra Bullock beszélget önmagával"
2014. márc. 4. 13:06
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Majd ha felnősz, megérted, miről szól a Gravitáció valójában.
2014. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
megint idéznék: "skizo-mozi"/indapress - és igaza van. Na szóval...egy felnőt ember skizo lesz meg beszélgetek önmagammal és sajnáltatja magamát napokon át? hát ilyen életfelfogással inkább megyek a bányába havat lapátolni. :D ez csak egy túlértékelt, két "sztárt" összepréselő dísz mozi. tudod minek van értelme? a vitamin dús reggelinek
2014. márc. 4. 13:18
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, az űrben csak gravitáció van, súrlódás nincs. :)

Valójában az űrben is ugyanakkora a tömegvonzás a föld felé mint itt a felszínen.

A tárgyak valójában azért "lebegnek" mert orbitális pályán haladnak, azaz közel 22.000 km/órával keringenek a Föld körül ami ellensúlyozza a lefelé ható gravitációs erőt.

2014. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 HalkHogen ***** válasza:

"Majd ha felnősz, megérted, miről szól a Gravitáció valójában."


Mi az a magvas gondolat, ami meghúzódik mögötte?

2014. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
A filmet általában azok szokták fikázni, akik úgy ültek be a moziba, hogy nézünk egy jó kis sci-fit, aztán koppannak, mert ez nem az. Ez egy dráma, csak sci-fi környezetbe van helyezve, és a kiszolgáltatottságról szól, a megoldáskeresésről, és hogy az ember hogy tud az utolsó szalmaszálba is kapaszkodni (lásd amikor befogja a rádiójelet és egy kutyát hall). Persze aki sci-fire vágyott, az csalódott, és puffog. Skizo-mozinak is csak olyan nevezi szerintem, aki vagy nem látta, vagy úgy nézte, hogy nem is érdekli, mert ő csak űrhajót akart látni.
2014. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 HalkHogen ***** válasza:

Én ennyit közel sem láttam "bele" ebbe a filmbe. Ha igazi drámát akarsz csinálni, akkor nem fordítasz 100 millió dollárt a látványvilágra, viszont például nem olyan forgatókönyvet írsz, ami kb. egy mondatba belefér, és nem olyan felületes szövegkönyvet, mint ami ebben a filmben volt.


Igazi dráma a Testvéred feleségét, a Nader és Simin, A vadászat vagy mondjuk A csodatevő. Nem ez a film. Én így látom a saját értékrendem alapján.

2014. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kivételesen maximálisan egyet kell hogy értsek HulkHogennel, ez egy Hollywood-i limonádé dráma, nulla tartalommal és eszméletlen látvánnyal.


Az Oscar-ok amiket kapott, szinte csak technikai díjak, amit valljuk be, megérdemelt. Bár a zene számomra nem volt maradandó, rendezésnek meg nem nevezném azt, hogy egy számítógép előtt kattintgatva készítünk filmet.

2014. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha megnezitek a lemezen az extrakat, akkor rajottok, hogy milyen forradalmi ujitasokat hasznaltak a filmen. Mint amikor anno a Star Wars a makettekkel, vagy az Avatar a "motion capture"-al.


Es akkor kedves kerdezo, majd a gravitaciot is megerted, mert az extra elejen azzal kezdik, hogy ezt elmagyarazzak.


Egyetertek az elobbi kommenttel, aki ugy ult be hogy halivudi csihipuhi urhajos filmet nez, az csalodott mert ez inkabb egy elgondolkodtato muveszfilm mint tipikus popcornos akcio.


Amugy nem ertem miert kell kritikat olvasni. Egy vadidegen leirja, hogy szerinte mirol szol a film es lehet hogy fingja nincs a filmkeszitesrol es amugy is kit erdekel az o velemenye? Megnezem a filmet es majd en eldontom, hogy jo vagy sem.....


Tessek megnezni a lemezen az extrat, ott nyiltan/vilagosan a rendezo elmagyarazza, hogy mire gondolt, mit miert csinalt, mi volt a celja, melyik jelenet mit abrazol es akkor a sok talalgatas meg velemeny-szkander helyett rajossz, hogy mirol szol a film. Legalabbis a rendezonek mi volt vele a celja. Hogy neked nem az jon le belole, az nem tudom kinek a hibaja... valszeg senkie... es senkit nem is erdekel..

A rendezo megteheti hogy szazmilliokat kolt ra (vagyis meg tudja szerezni ra a szponzorokat) akkor azt csinal amit akar, es ha te tudsz jobbat, akkor nagyon szivesen megnezem!

2014. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!