Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Vikings című sorozatban...

A Vikings című sorozatban mely országban élő vikingek szerepelnek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy vikingek Skandináviából származnak, de a sorozat kicsit zavaros nekem, mert nem tudom, hogy a szereplők valóban dán vikingek?

Egyik részben Haraldson jarl a lányát egy ronda pasashoz adta férjhez és megemlítette, hogy svéd. Mikor Lagertha elvesztette a harmadik gyermekét, elmentek Uppsalába, ami svéd terület. Aslaug pedig egy götelandi hercegnő, szintén svéd területről származik.

Azért Dánia ugrott be nálam, mert gyerekkoromban azt hallottam, hogy az első vikingek Dániából származnak és ők indultak Nyugat felé, Angliát fedezték fel elsőnek.

És azért is, mert az egyik részben Ragnar szarvasra vadászott és úgy tudom, ez Dániában őshonos.



2014. márc. 14. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Norvég.
2014. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ragnarék székhelye Kattegat-ban van, ezt többször említik. A valóságban nem ismerünk ilyen várost, azonban Kattegat az Északi-tenger egyik kis melléktengere, ami Dánia és Svédország között található a Skagerrak-szoroson túl. Mivel Ragnar Horiknak, a dán királynak jó barátja, ezér feltételezem, hogy maga is dán földön él.
2014. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Él egy legenda, melyben Ragnar Lothbrok egy dán viking volt, és felfedezte Angliát.


A sorozatot is ennek alapján csinálták szerintem. Én innen gondolom, hogy dán volt.

2014. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem nem lehet pontos helyhez kötni. Horik dán volt, viszont az 1. évad 8. epizódja Uppsalában játszódik, ami a svear nép területe (a mai svédek ősei)
2014. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok és az azóta történtek megerősítettek a hitemben, ugyanis


SPOILER SPOILER

SPOILER SPOILER


Lagertha amikor Ragnar segítségére siet, Hedebyből gyalog jut el hozzájuk. Így már biztos, hogy Ragnar maga is Dániában él :)

2014. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Figyeljétek meg, hogy Kattegat egy fjordban levő településként van ábrázolva. Ilyen nagy hegyek csak Norvégia nyugati felén vannak! Dánia legmagasabb pontja 172 m...

Tényleg nem minden stimmel. Uppsala és Norvégia nyugati fele között kb. 1000 km van. Nem valószínű, hogy elgyalogoltak odáig.

Furcsa, hogy amikor svéd területről van szó, akkor Skandináviát írnak ki, pedig az Dániára és Norvégiára is vonatkozik.

2015. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%

Itt van egy kis infó angolul: [link]


A léyneg, hogy akkoriban nagyobb volt Dánia a mostaninál, belelógott Svédország déli részébe, és Ragnar-ék pedig a mostani Svédország déli részének a nyugati partján éltek, ami akkor Dánia volt. Ez megmagyarázza, hogy miért mindig szemből hajóznak Ragnar városa felé. Mert pont szembe van A Dánok félszigete. Nembeszélve arról, hogy a történet szerint folyamatosan nyugatra hajóztak.. Nos, ha Norvégiából akarunk nyugatra hajózni, Amerikába érnénk ki...vagy akár Izlandra is tévedhetünk, de hogy nem Anglia keleti részének a köepére, és hogy nem is a déli részére (Wessex-be) az is biztos. :)


Szóval Ragnar és Horik király is dánok a film szerint, meg a legenda szerint is.



itt egy kép, hogy kb melyik részen helyezkedik el Ragnar városa, ami maga nem Kattegat, mert ahogy előttem írták, a Kattegat mást jelent, kb a történetből ki sem derü la város neve.


[link]

2015. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!