Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A könyvekben, filmekben,...

A könyvekben, filmekben, sorozatokban miért mindig így tüntetik fel a szép lányokat?

Figyelt kérdés

Minden könyvben azok a lányok a gonosz szívtelen beképzelt lányok akik szépek, magasak, vékonyak, és a pom pom csapat tagjai.ja és szőkék. Ez milyen előítéletesség már?

Attól mert valaki szép, jó a testalkata, jól öltözködik (esetleg gazdag ) meg a menőkhöz tartozik miért kel rögtön a hülye beképzelt, szemlyiségtelen pi*a szerepét ráadni?

Szerintem ez hülyeség.



2014. márc. 22. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért van némi igazság sokszor ezekben a sztereotípiákban.

Tudod ez olyan mint amikor a feketéket így jellemzik

Nagy dumdum rap zene ordít a kocsiban, amiből dől ki a füves cigi füstje, és egy rassza hajú feka elbambult képpel vezeti a kocsit. Sok filmben eljátsszák ezt a jelentet. Angliában rendszeresen látom a saját szememmel ugyanezt.

A vékony, szép pom pom lányok zöme a valóságban tényleg kegyetlen, rosszindulatú..

A nővérem lánya kint tanul, és ő is mesélte, hogy az iskola krémje a pom pom csapat igencsak kellemetlen perceket tud okozni azoknak akiket kinéztek maguknak. Az unokahúgom is célpontjuk volt az akcentus miatt, és mert nem amerikai. De ugye mi európai népség (főleg a magyarok) néha ököllel oldják meg a problémát. Az unokahúgom is így tett. Megunta, hogy napi szinten piszkálták, egy nap neki ment a pom pom szószólójának. Megverte, ezért 2 hét felfüggesztést kapott. De utána nem piszkálták..

Szóval a legtöbb sztereotípia valós alapokon áll.

2014. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Nem mindig így van a filmekben, legalább ugyanilyen arányban végletesen pozitív tulajdonságokkal ruházzák fel őket.


2. Az ilyen filmeket csóró, rosszindulatú proliknak gyártják, akiket csak az érdekel, hogy ha valaki valamilyen (pláne ha minden) téren sikeresebb náluk, annak legalább a személyisége legyen olyan, mint az övék. Az ilyen filmeknek a története is a végletekig le van butítva, hogy biztos mindenki tudja követni.


Ez olyan, mint például, hogy a horrorfilmekben minden nő ribänc, kivéve, amelyik túléli, mert az a szüzesség és női erények megtestesítője, míg a ribänc nőket általában elsők közt nyírják ki a lehető legmegalázóbb módokon.

2014. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A csóró prolinak van mozira pénze?
2014. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeket a pompomlányos szemeteket a kereskedelmi adók sugározzák vagy rögtön budget kategóriás DVD-re jönnek ki. Nincs mozi, amelyik bevállalna egy ilyen filmet.
2014. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, hogy minden könyvben a szép lányok a gonoszak. Én több könyvet is olvastam, ahol a főszereplő egy gyönyörű, független, jószívű lány volt.

Amúgy szerintem mégha néhányban a szépek a gonoszak, nem minden egyes szép lány rosszindulatú benne. Én kb. azt szoktam látni, hogy van egy lány, aki meg "szebb a többinél" és az főszereplő csaj.

2014. márc. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!