Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ki a legtúlértékel...

Szerintetek ki a legtúlértékeltebb rendező?

Figyelt kérdés
Nem a legrosszabb hanem a legtúlértékeltebb.

2014. jún. 10. 21:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szerintem Michael Bay, nem tud jól rendezni, karakterekkel nem tud jól bánni, csak a látványra fókuszál, semmi extra az új filmjeiben, és 0 történetük van, és nagyon unalmasak.
2014. jún. 10. 21:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Spielberg, a Különvélemény és a Kapj el, ha tudsz! óta nem csinált mást, mint Oscarra gyúrt. Teljesen kiveszett a filmjeiből az a varász, ami régen megvolt, túldramatizált, művi katyvasz lett a rendezése...
2014. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem még jó volt a rém rom, bár ott csak producer volt.
2014. jún. 10. 22:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Lars von Trier ebbe a kategóriába tartozik. A Dogville című filmen kívül nekem nem igazán jött be a többi. És nem azért mert nem értem, vagy mert nem vagyok vevő az elvont/nem hétköznapi dolgokra. :)


A másik, aki egyből eszembe jutott pedig Jancsó Miklós.. Inkább azokról a filmekről ne is beszéljünk.. :D

2014. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Quentin Tarantino

Nem rossz rendező, abszolút nem, de félelmetesen túlrajongják. A Ponyvaregény kivételével ugyanazt a sztorit meséli el újra és újra. A Kill Bill imbdb-n 8.0 körül van, szerintem maximum 10/6.

2014. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Egyet nehéz kiemelni. Bay szerintem azért rossz példa, mert a 16 éves hülyegyerekeken kívül senki nem tartja semmire.


Spielberg biztosan az egyik legtúlértékeltebb rendező alltime, bár a korai filmjeit szeretem, mint például a Cápát vagy a Párbajt, de a filmjei iszonyat dagályosak és sziruposak, néha meg még mélyebbre süllyed a gusztustalan hazug propaganda mocskaival, lásd Ryan közlegény.


Robert Rodriguez-nek a Sin City-n kívül az összes filmje nézhetetlen trash. Személy szerint biztos vagyok benne, hogy Tarantino-nak és Frank Miller-nek sokkal több része van abban, hogy a Sin City egy valóban minőségi film lett.


M. Night Shyamalan a Hatodik érzéken kívül egy használható filmet nem adott ki a kezei közül.


Peter Jackson-nak se nagyon készültek jó filmjei, a Gyűrűk urának megvannak a maga értékei, de nem tartom egy erős trilógiának. Persze ez ízlés dolga.


James Cameron egy nagyon profi iparos, de filmművésznek nem nevezhető. A legnagyobb kasszasikerek az ő nevéhez fűződnek, köszönhető ez a nagy tömegek pocsék ízlésének.


Wes Anderson-nak is már évek óta neve van, két filmmel ezelőttig talán első helyre raktam volna egy ilyen listában, mostanra viszont fejlődött. Majd az idő eldönti, mi lesz belőle.


Lucas is pocsék rendező borzalmas ízléssel, ezt számtalanszor bizonyította, hatalmas mázlink, hogy nem ő csinálja az új trilógiát.


A Coen fivérek számomra a legnagyobb rejtély, legalábbis az, hogy miért szeretik őket ennyire. A hatalmas költségvetésű blockbuster rendezőket még értem, csak nagyon nem értek egyet. Itt viszont más a helyzet: Töménytelen mennyiségű zagyva művészfilmnek álcázott tartalmatlan trash filmet gyártanak, és mégis rengeteg film értő ember is kedveli őket. 2007-ben még olyan mélyre is sikerült lesüllyedniük, hogy megkapták a legjobb film Oscar-t, bizonyosan ez a film az ő mély pontjuk. Persze, hogy ne csak rosszat mondjak róluk, A nagy Lebowski kiváló és a Fargo meg a Halál keresztútján se volt rossz.



Ezek persze csak a legnevesebb túlértékelt kortárs rendezők, tömegével lehetne még sorolni a dilettáns senkiket napjainkból.


Ui.: Lars Von Trier-es válaszolóval nem értek egyet, szerintem az egyik, ha nem a legnagyobb európai rendező napjainkban. A Dogville mellett még kiváló a Melankólia és a Hullámtörés, a Táncos a sötétben pedig az egyik legsúlyosabb és legjobb film valaha. Ezen felül nem mehetünk el amellett, hogy Thomas Vinterberg-gel megalapították a Dogma mozgalmat, aminek szabályai szerint elkészülhetett a Születésnap.

2014. jún. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Tarantino-hoz annyit, hogy a 10/6 az egy elég jó adat, tehát azt mondod, hogy a 100%-hoz képest, 166%-ot teljesít?


Amúgy Tarantino szerintem is kicsit ha nem is túlértékelt, de valóban túlrajongott. Nem tudja átlépni önmaga árnyékát, nem tud megújulni, sőt...


Szerintem a Kutyaszorítóban volt a legjobbja, és onnan csak lefelé ment:

-Kutyaszorítóban 10/10

-Ponyvaregény 9/10

-Jackie Brown 8/10

2014. jún. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A Melankólia és a többi általad felsorolt filmje engem nem nyert meg. Vinterberg viszont tényleg ott van a Születésnappal és A vadászattal. Őt csípem.
2014. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tarantino: Kutyaszorítóban, Ponyvaregény, Született gyilkosok k**va jó filmek, de a többi filmje... A legtöbbjük elég jó, több mint 1 szer nézhető, de ez a 3 hoz képest eléggé elmaradnak szerintem.
2014. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a legjobb rendező Peter Jackson, de mindenkinek más az ízlése.

Leginkább azért mondtam Bay-t mert több idősebbtől hallottam már hogy de királyul rendez.

2014. jún. 11. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!