Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » DW-rajongók, lehet a 12...

DW-rajongók, lehet a 12 regeneráció a renegát időurak büntetése?

Figyelt kérdés

A karácsonyi részben kiderült, vagyis inkább megerősítést nyert, hogy az időurak valóban tizenkétszer tudnak regenerálódni (azaz tizenhárom lehetséges alakjuk van), ugyanakkor az is, hogy ezt limitet felül lehet bírálni. Nem igazán világos, ez alapján az időurak akárhányszor regenerálódhatnának, miért törődnek bele, hogy 12 alkalom után meg kell halniuk?

Arra gondoltam, hogy a limit talán arra vonatkozik, hogy az időurak teste egyszerre csak tizenkét regenerációra elegendő energiát tud tárolni, de amikor ez kimerül, mindig kapnak újratöltést. Viszont azok, akik elhagyják Gallifreyt, mint a Doktor, a Mester, Susan, stb. elvesztik az ehhez való jogukat, így nekik tényleg csak tizenhárom életük lehet, míg a lojális időuraknak akárhány. Ez azt is megmagyarázná, hogy miért hagyták a Doktort viszonylag szabadon lézengeni, talán úgy voltak vele, hogy hamarosan úgyis meghal...

Mit gondoltok?



2014. jún. 21. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon király elgondolás. De szerintem Gallifrey utolsó reménysége a Doctor volt, így nem hiszem, hogy a kivárásos verzióval igazán előre jutottak volna. ("Az idő ellenünk dolgozik"-klisé, habár időzár alatt voltak...) Nekem kicsit úgy jött le, hogy azt az energiát egy másik időlordtól "csapolták le", vagyis másvalaki energiáját vették el, és adták oda neki, de ez egyáltalán nem biztos.

Nagyon várom már Capaldit.

Allons-y !!!

2014. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi :) Én inkább az időháború előtti korszakra gondoltam, akkor hagytak neki elég nagy szabadságot ahhoz képest, hogy "azóta is folyamatosan megszegem népem törvényeit". Mármint oké, egy időre száműzték a Földre, meg volt egy tárgyalás, hogy talán el kéne venni tőle a regenerációit, de ennyi, nem zárták be, nem végezték ki, stb., még a TARDISt sem vették el tőle a száműzetése alatt, csak működésképtelenné tették. Szóval még a legszigorúbb intézkedéseik mellett is elmondható, hogy "hosszú pórázon" tartották. Most persze az időurak érdeke is azt kívánja, hogy életben maradjon, ez egyértelmű.

Én nem hiszem, hogy valaki más regenerációit kapta meg, mert az azt jelentené, hogy egy viszonylag fiatal (hisz még az összes regenerációja megvolt) időúr nekiadta az összes életét. A megmentéséhez egy is elég lett volna, ehhez képest nagyvonalúan egy teljes ciklust kapott, ez szerintem arra utal, hogy a Nagytanács korlátlanul adhat valakinek új regenerációkat. Na persze ez sem biztos, hisz lehet, hogy csak tizenkettesével tudnak regenerációt küldeni, külön-külön nem, vagy ismerve a Doktor életmódját biztosra akartak menni, hogy tényleg életben maradjon, legalább amíg megmenti őket :D

2014. jún. 23. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az eredeti koncepció szerint egy Idő Lord tizenkétszer képes megváltoztatni alakját, ám az újraindítás után Russell T. Davis úgy gondolta, ez a szám túl alacsony, és mivel akkor már a 11. Doktornál jártak, a regeneráció számát 507-re változtatta. Később ezt Steven Moffat nem vette figyelembe, és visszatért a tizenkét regenerálódás koncepciójához, a problémát pedig úgy oldotta meg, hogy a Doktor az Idő Lordoktól jutalmul kapott egy újabb, szintén tizenkét regenerációból álló ciklus.


tény, hogy volt olyan korszaka, mikor száműzve volt a földre, de olyan korszaka is volt, mikor Gallifrey elnökévé akarták választani, szóval annyira nem volt rosszban a többi időlorddal.

2014. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy RTD. az 507 regenerációt csak viccnek szánta (ő maga nyilatkozta ezt utólag, legalábbis én ezt olvastam), ráadásul nem is az anyasorozatban mondták, hanem a spin-off Sarah Jane kalandjaiban ejtette el a Doktor ezt a megjegyzést. Ez azért erősen megkérdőjelezi a komolyan vehetőségét, főleg, hogy akkoriban már SM írta a fősorozatot, tehát RTD-nek akkor már nem sok beleszólása volt, hogy a Doki mit és hányszor csinálhat :)

Tudom, hogy volt olyan időszak is amikor szerették, de úgy tudom, akkor is épp megmentette a seggüket valami inváziótól (akárcsak most az Időháborúban ugye). Szóval nekem úgy tűnik, hogy olyankor szeretik a Doktort, amikor a hasznukra van, amúgy meg inkább ne legyen útban...

2014. júl. 17. 01:11
 5/5 A kérdező kommentje:

SPOILER S08

Magaslabda: Amikor a Doktor azt mondja a Kill the Moon-ban, hogy "Nem tudom, nem regenerálódnék-e a végtelenségig" az most vajon megint a szokásos kamu duma, vagy tényleg lehet, hogy Treznaloreon végtelen számú regenerációt kapott?

/SPOILER

2014. okt. 13. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!