Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Végignéztem a Star Wars...

Végignéztem a Star Wars Sagat, odafigyelve a részletekre. Felmerült bennem pár kérdés:Kezdhetjük?

Figyelt kérdés

1.Mikor a lopott űrhajóval mentek,Han azt mondta,hogy "van másik parancsnoki hajó"az hol volt a végső csatában?

2.Mikor Vader és Luke találkozott az Endoron,egy birodalmi lépegetőt láthattunk.Az ellen semmi esélyük nem lett volna a maciknak

3.Mikor lőtt a Halálcsillag,miért nem Ákbár admirális hajóját pusztította el?Látszott azon,hogy a legnagyobb hajó.

4.mi történt a hullákkal?

5.A 66-os parancskor megölték a jedik nagy részét.Az ő szellemük hova tűnt?

6.Az első rész végén Skywalker felrobbantott EGY darab vezérállomást.Volt még ott egy csomó,a film elején,mikor leszálltak.Egyetlen egy állomásról irányították a hadsereget?

7.A klónok minek viselték azt a ruhát?Semmiben nem védte őket egyetlen lövéstől meghaltak.

8.Yoda szelleme miért csak a végén jelent meg?

9.Vader azt mondta,hogy a Halálcsillag elkészült.Akkor miért volt 4 bazi nagy lyuk rajta?nem lehetett volna megoldani a hőkivezetést sok apró lyukkal?

10.A 4. epizódban Luke és Han fel illetve le másztak az Ezeréves Sólyomban a létrám.Ellenben az 5. epizódban mikor Lando mentette meg Lukeot akkor nem volt ott a létra.

11.Az 5. epizód legvégén Lando miért Han ruháját viselte?

12.Az uralkodó nem tudott Yodáról?Ha igen,akkor miért nem ölette meg?

13.Hogyan ragasztotta fel a jeti Lukeot?Akinek nem szállt a fejébe a vér?

14.Ahelyett,hogy Lukeot csesztette,az uralkodó miért nem képzett magának Vader mellé?

15.A klónok miért cserélték le a maszkjaikat?

16.Anakin miért csak később ment megmenteni az anyját?Nem járt ennyi a nagy hősnek,a kiválasztottnak,hogy megmentik az egyetlen rokonát?

17.Mi történt Jar Jarral?Legalább meglincselték?

18.Miért csak 2 nő volt a galaxisban?

19.Jabbát addig nem próbálták megfolytani?Apropó,őt láttük az első epizódban megnyitni a futamot.Akkor most ő hány éves?

20.Luke mit várt mikor leugrott a Felhővársosban?Nem tudhatta,láthatta mi van lent.



2014. jún. 27. 10:15
1 2
 1/15 Warren Scott ***** válasza:
100%

1. A végső csatában nem volt jelen a birodalom összes hajója.

Érthető, hiszen mivel egy *birodalom* a jelenléte mindenütt fontos, az


uralma fenntartásához, így ha akarná sem vonhatná minden erejét össze,


arról nem is beszélve, hogy az ural terület távolabbi pontjairól érkező


hajóknak napokig/hetekig tartó út lenne a csata helyére érkezés. Olyan


erők mozgatásának amelyek lekésnének a csatáról, pedig nincs sok értelme.


2. Az AT-AT az Endor bolygón, az erdei harcok színhelyén bevetve,


leginkább azzal lett volna elfoglalva, hogy a fák között utat vágjon


magának. Fordulni vele pedig kész rémálom lett volna a kezelő


személyzetnek, mivel a masina alapvetően nem erdős területre lett


tervezve. A jelenléte a birodalmi állomás mellett inkább elrettentő


célzatú.


3. Attól, hogy az admirális hajója volt a legnagyobb, nem jelenti, hogy


egyben a legnagyobb fenyegetést is jelenti. Ezen felül a halálcsillaggal


célozni nem olyan könnyű feladat egy mozgó célra, hiszen alapvetően


bolygók ellen lett kifejlesztve és a császár érdeke is volt hogy úgymond


"játszadozzanak" kicsit az "esélytelen" lázadókkal, hogy ezzel próbálja


Lukeot döntésre bírni.


4. milyen hullákkal történt mi?


5. A 66-os parancsnál megölt jedik nagyrésze nem került sehová.


Egyszerűen meghaltak.Korábban említették, hogy csak páran ismerték a


technikát ami segítségével "túlélhették saját halálukat", mint Qui-Gon,


vagy Obi-Wan és Yoda.(a végén pedig Vader/Anakin). A technika ismerete


pedig szintén nem garancia, nem 100%, hogy mindenkinek sikerül aki


megpróbálkozik vele, és ha nem jön be akkor már nem lehet újra próbálni


:P


6.A felrobbantott hajó a *központi* irányító volt (Lucerhulk osztályú) A


többi hajó a droidok szállítására, feltöltésére, karbantartására volt


csak alkalmas.


7. Az igaz, hogy egy(pár) jól elhelyezett lövéstől elhulltak a klón


harcosok és később a birodalmi gárdisták is, de azért a páncélzatuk


koránt sem volt hasztalan. Többek közt kis módosításokkal/beállításokkal


viselője szinte bármiféle klímában és körülmények között kényelmesen


érezhette magát, sivatagtól, őserdőn át a Hoth fagyott világáig. Ezen


felül repeszek és hagyományos lövedékek ellen is jó védelmet adott, a


kommunikációs rendszer szintén integrálva volt.

A felkelés magas energiájú fegyvereket használ, melyek "kereskedelmi


forgalomban nem hozzáférhetőek" normál esetben.

Viszont normál esetben, rendfentartásra és hasonlókra ez a páncélzat


kiválóan megfelel.

Továbbá, attól, hogy egy gárdista vagy klón elesik egy lövéstől, még nem


feltétlenül jelenti, hogy meg is halt.

A páncélzat kialakításának egyik fontos tulajdonsága, hogy a lövések


energiáját eloszlatja, eltereli az energia nagy részét a létfontosságú


szervektől, a viselőjének jobb túlélési esélyeket biztosít.


8.Ezt egy olyan jeditől kell megkérdezni mint Qui-Gon :P


9.Ha az első halálcsillagra gondolsz, akkor igen, ott még nagy kivezetéssel oldották meg a dolgot. Ezt a második halálcsillag készítésekor módosították a terveken, sok apró kivezetésre, de elkészülés alatt azt értették, hogy harcképes, nem pedig, hogy "kulcsrakész" állapotban van.


Sajnos most csak ennyire volt időm. Ha lehet még folytatom a válaszokat.

2014. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

19.A huttok több száz évég is élhetnek (ha jól emlékszem de az a lényed hogy ők tovább élnek mint az emberek)


20.Luke jedi volt biztos érzett valamit az erőben , és mivel van egy ikre mentálisan segítséget kért tőle(nem érzékelte hogy segítséget kért)


15. így biztos kényelmesebb

2014. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*lényeg
2014. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Én is írok néhány kérdésről, amire a többiek nem válaszoltak:


10. Az két teljesen más része volt a Sólyomnak, Luke-ék az ágyúkhoz mentek, Lando viszont a tetejére ki.


12. Valószínűleg nem tudott. Úgy rémlik, hogy a Dagobah bolygót sötét erő lengte körül (a barlang miatt) és ez elrejtette Yodát.


14. Nem lett volna könnyű olyan embereket találni, akikben megvolt az Erő, főleg, hogy korábban az összes jedit kiirtották. Luke ráadásul különleges volt.


18. Ezt nem értem, melyik kettő, a filmekben legalább 4 felbukkant :)


19. Rengeteg testőre volt, Leia is csak a káoszban tudta megfojtani. Egyébként tényleg több száz évig élnek, én úgy emlékszem, Jabba 600 volt.


20. Én úgy gondolom, hogy abban a pillanatban (megtudta, hogy Vader az apja, és csak az lett volna a kiút, ha átáll a sötét oldalra) azért ugrott le, hogy inkább meghaljon.

2014. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

VAn pár dolog amit rosszul írtam.A 3.ban Vader legyilkolt egy csomó kis jedit.Akkor ők is mind különleges családból származtak,hogy velük legyen az erő?

És a Qui-gon az az aki az egyben meghalt?És mi volt az a helység ahova Darth Mole bezuhant?(Darth vakond???)

A hőkivezetést én egy ráccsal oldottam volna meg,ami akkora,hogy egy vadászgép nem fér át rajta,de mégis működik(második halálcsillag)Mármint,hogy a legrosszabbra is gondolni.

Azokkal a birodalmiakkal mi lett akik elmenekültek a második halálcsillagról?(bár lehet ez benne lesz a 7ben)

Kaminoval mi történt? ezt kifelejtettem,pedig nagyon érdekelne.A filmben láttuk egyszer,meg párszor a rajzfilmsorozatban,de utána kronológiailag semmi.

2014. jún. 27. 15:07
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen Qui-gon halt meg az 1-ben. Darth Maul (így kell írni) valószínűleg egy hulladékgyűjtőbe zuhanhatott, mert a The Clone Wars sorozatban egy szemétlerakó bolygón rátalál a bátyja, és kiderül, hogy nem halt meg. Kaminói klónozó telepet, ha jól tudom, bezáratták, mivel utána már nem klónokból állt a birodalmi sereg, hanem besorozott katonákból.
2014. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A birodalmiak tovább folytatták lázadó ellenes tevékenységeiket helyre állították a birodalmat stb. voltak olyanok is akik viszont átpártoltak a lázadók szövetségéhez.

A klón háborúk után a birodalomé lett Kamino ahol folytatódott a klónozás annyi különbséggel, hogy a klónok most már a jedik ellenségei lettek előbb utóbb viszont elveszett Jango Fett DNSe (mert a lázadók többször megtámadták kaminot) utána még megpróbáltak klónozni, több-kevesebb sikerrel.

15. Először volt ugye a Phase 1 páncél amit a Klónok támadásában meg a The Clone Warsban viseltek utána jött egy jobb újabb páncél a Phase 2 A sithek bosszújábban és a rajzfilmsorozat végében viseltek, majd később a birodalmi rohamosztagos páncél ami szintén újabb fejlesztettebb modell volt az elődjénél. (ezeken felül volt sok más speciális klón páncél pl. a klón kommandósok páncélja)

17. A sithek bosszújában ott volt Padmé temetésén utána viszont nem tudni mi lett vele (nagyon remélem, hogy megdöglött)

18. sok nő volt még a galaxisban pl Jabba táncosnői, valamint az új trilógiába egy csomó nő volt még stb. de azért nem láthattuk őket (szerintem), mert akkor valószínűleg lázadók lettek volna, de akkor női katonák, a nőket ölik a birodalmiak "Úr isten ebbe a filmbe nőket gyilkolnak"

14. Azért mert Darth Bane törvénye kimondja, hogy egyszerre csak 2 sith lehet

16. nem tudta, hogy az anyja veszélyben van még nem volt elég képzett, hogy meglássa az erőben

2014. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat így több mindent megértettem,meg az,hogy rátaláltam a Star Wars Empire at War:Alliance mod ra.

Egyébként szerintem az új trilógia nem lett valami jó...

2014. jún. 30. 15:47
 9/15 anonim ***** válasza:
Na még egy prequel-utáló. Brávó!!! És NORMÁLIS érvekkel alá tudnád támasztani, hogy szerinted miért nem lett jó az új trilógia, kedves kérdező? Mert én még egy olyan embert sem láttam, aki meg is tudta volna indokolni, miért is olyan rossz az előzménytrilógia.
2014. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Persze,hogy alátámasztom.Egyébként ízlések és pofonok...

-Anakin Skywalkert én nem így képzeltem el,tele van rossz tulajdonságokkal:önző,forrófejű ésígytovább...

-Jar Jar Binks(ha nem esne le,azért utálom,mert idegesítő)

-Túl sok szereplő,akikre Anakin fontos romantikázása miatt nem lehet elég időt szánni

-A második epizód fele Anakin és Padmé turbékolása,a film címe Star Wars,nem Star Whores

-Az első és második rész között semmi kapocs,én úgy oldottam volna meg,hogy Duku(bocsi,,nem tudom leírni a nevét)átáll a sötét oldalra.

-A harmadik rész végén Vader "neeeeeeeem" sora ciki volt,Sidius is mikor kineveti Yodát...Nem emberszerű.Bármilyen rossz személyiség is áááh nem,nem cselekedne senki így

-Úgy gondolom,hogy ezekkel a részekkel már a Star Wars szériát a fiatalabb közönségnek(konkrétan gyerekeknek) akarják bemutatni,amivel az a baj,hogy a halál súlyossága teljesen lealacsonyodik.

-a midiklorián izébizé.Olyan szép volt ebben a fantasztikus világban az,hogy van egy Erő ami csodálatos,de ezt az érzést is elvesztettük,mert megmagyarázták tudományos maszlaggal...

elég ennyi,vagy még gondolkozzak érveken?:D

2014. júl. 1. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!