Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lehetséges a Sword Art Online?

Lehetséges a Sword Art Online?

Figyelt kérdés
Szerintem nem vagyunk messze attól a teknológiától, hogy ez lehetséges legyen. Sőt már lehetséges is szerintem. Már tudunk csupán az agyunkkal elektromos jeleivel robot karokat írányítani stb és már az Oculus Rift is itt van. Szerintetek lehetséges , hogy 20-30 év múlva esetleg egy SAO-hoz hasonló játékélményt teremtsünk?
2014. júl. 13. 00:02
 1/3 anonim válasza:

Szerintem 2020-ra (vagyis nagyon remélem) már lehetséges lesz, ha azt nézzük, hogy 2000-es évek elején hol tartott a világ és most akkor simán elképzelhető. Nagyon gyors ütemben fejlődik a technológia.

Ezen felül mára elképzelhetetlen mennyiségű eszköz áll rendelkezésre a fejlesztőknek.

A magánfejlesztésektől kezdve egészen az óriáscégekig mindenki elkezdett foglalkozni ezzel a technológiával. A facebook sem véletlenül fektetett be 2 milliárd dollárt az Oculus Riftbe.


Amúgy már egyszerű felhasználóknak is elérhető ilyen agyhullámos eszköz: Emotiv epoc (azt hiszem már van ennél is fejlettebb csak nem tudom a nevét).


http://www.youtube.com/watch?v=l-kwgxJ3bPk


Ezekkel az a gond, hogy erős koncentrációt igényelnek.


Magához a SAO-hoz hasonló viszont nem hiszem, hogy lesz, vagyis nem a közeljövőben. Ott ugye lényegében egy headsetet vesznek fel és csupán az agy (nem közvetlen) stimulálásával érik el az adott hatást, ez azért még elég messze van, ha egyáltalán lehetséges.


Egy sokkal valósághűbb világot jelenít meg Ernest Cline a Ready Player One c. regényében. Ebben lényegében egy Oculus Rifthez hasonló "szemüveg" adja a képi hatást, az irányítást pedig felvehető kesztyűvel oldják meg (illetve az Emotiv epochoz hasonló eszközzel, ez utóbbiban nem vagyok biztos ezért írtam zárójelben, sajnos pontosan nem emlékszem). A többi érzékszervi érékelést pedig egy felvehető ruhával lehet megoldani.

Ez szerintem sokkal közelebb áll ahhoz ami lényegében pár éven belül elérhető lesz.


Az érzékeléshez már most elérhető egy eszköz: KOR FX.

http://www.youtube.com/watch?v=xPVSiLxwvGQ


Illetve egy ilyen kesztyű eszköz is elérhető: Control VR.

http://www.youtube.com/watch?v=_jgAJcmmlVs


Érdekességként megemlíteném, hogy mind a KOR FX, mind a Control Vr és mint az Oculus Rift a kickstarter-en indult, mind ott szereztek a kezdéshez tőkét (talán még a Emotiv Epoc is, de ebben vagyok biztos).

2014. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hmm... kösz az infót de szerintem az már nem lehetséges, hogy esetleg az ízlelést, szelet stb. érzékeljük.
2014. júl. 13. 16:04
 3/3 anonim válasza:

Agystimulálással sok mindent el lehet érni, az, hogy ezt milyen körülmények között (ergo lehetséges-e anélkül, hogy komolyabb kár keletkezzen az agyban) azt nem tudom.


Az érzékelés mellett nem szaglásra, ízlésre értettem, hanem főleg tapintásra. A KOR FX például a golyóbecsapódását, a falnak ütközést és ehhez hasonló hatásokat stimulál.

2014. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!