Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van aki utálja a Csontváros...

Van aki utálja a Csontváros filmet, de imádja a könyvet?

Figyelt kérdés

Én ki nem állhatom a filmet. Először könyvbe olvastam, és nagyon tetszett. Aztán megtudtam, hogy lesz film is. Aztán meg megláttam a szereposztást. Most komolyan! Ez mi?

Nem szeretnék itt szidni senkit, csak arra vagyok kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye a filmről és a szereposztásról, úgy, hogy ELŐSZÖR A KÖNYVET OLVASTA.

Lehet privátba is véleményeket írni, ha valaki szívesen beszélgetne erről...



2014. júl. 13. 19:13
 1/6 anonim válasza:
imádom a könyvet,minden könyvet legalább 15x olvastam. Filmet megnéztem angol szinkronnal moziban... úgy még egész tűrhető volt (olyan 1x nézhetős). de a magyar szinkronos viszont kibírhatatlan. Jacenek ilyen röhejes színészt és magyar hangot választani... el is ment a Cassandra Clare könyvektől a kedvem 1 időre. De a könyvei fantasztikusak.és tervezik a hamuvárost megfilmesíteni....
2014. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is előbb olvastam a könyvet, és nagyon tetszett. A filmnek is örültem, mondjuk először nagyon nem tetszett a szereposztás, de aztán nagyjából mindenkivel megbékéltem.

Clary, Isabelle, Simon, Jocelyn, Luke (és még biztos többen is) jól el lettek találva. Jace-en az elején nagyon ki voltam akadva, de aztán, mikor másodjára néztem, már nem volt annyira gáz :) Az Alec-et játszó színésszel alapból semmi gond nem lenne, ha mondjuk 5 évvel fiatalabb lenne. Így szerintem túl öreg a szerephez. És aki kimondottan nem tetszett, az Valentine.

Úgy lett beállítva, mintha egy háborodott megszállott lenne, ami nagyon távol áll az én elképzelésemtől.

Kiváncsi vagyok, Maiat, Jordant és Sebastiant ki fogja játszani ^^ Már ha megfilmesítik a következő részeket is :)

Moziban angolul láttam, hál' Istennek, a magyar szinkron szerintem egy nagy kalap sz*r.

A könyvekből készült filmek szinte mindig sokkal rosszabbak a könyvnél, én így készültem, amikor néztem a filmet. És ezzel, szerintem nem lett katasztrofális, többször is nézhető a film. :) Történetileg nagyjából oké volt, nem tért el nagyon a könyvtől. Volt benne pár felesleges jelenet, meg pár változtatás, de bőven nézhető. De ez csak a saját véleményem :)

Kérdező, neked mi volt az, ami ennyire nem tetszett? ^^

2014. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A szereposztás nem tetszik. Izzy magas, nagymellű, szép, kihívó ruhákat és magassarkút hord. A könyvben. Clary alacsony, lapos, és soha nem venne fel túl kivágott, vagy kihívó ruhákat. Ja és vörös, nem vörösesbarna, hanem vörös.

Szerintem abszolút rosszul választottak színészeket erre a két szerepre. Magnussal semmi gond, őt én is kb. így képzeltem. Szerintem Alec is rendben van, végül is ő a legidősebb. Jace szerepén is meglepődtem. Én nem egy piercinges csávót képzeltem el...

Egyszerűen csak, szerintem rossz a film, és mivel rajongó vagyok, kíváncsi vagyok, hogy csak én gondolom-e így....

Egyébként azt sem értem, minek kellett lecserélni a borítót...????

2014. júl. 14. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a könyvet olvastam előbb. Mikor megnéztem a filmet, már az első 5 részét kiolvastam, szóval nem igazán emlékeztem már a Csontvárosból a részletekre. Mint minden filmnél, itt is sokkal jobban tetszett a könyv. A filmért egyáltalán nem rajongtam. Úgy voltam vele, hogy egyszer megnéztem, és ennyi pont elég volt. Aztán egyszer este unatkoztam, hát nem volt jobb ötletem, megnéztem még egyszer. Többször már biztos nem fogom. Utálni nem utálom a filmet, csak csalódott voltam. Viszont a könyvet azt tényleg imádom. :)
2014. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én három-négyszer elolvastam a könyveket magyarul, aztán legalább ennyiszer angolul és egyszer franciául.

A filmet a feléig bírtam. Egyszerűen vállalhatatlan. Kerestem (keresnem kellett!) azokat a részeket, amiket átemeltek a könyvből, de nem nagyon találtam ilyeneket. Az egyetlen, akiért érdemes volt/aki elvitte a hátán a filmet az Godfrey Gao aka Magnus Bane. Aki valljuk be, tökéletes választás. De... ennyi. :"D

2014. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Én is teljesen így gondolom! Magnus karaktere tetszik, de a többit nagyon elszűrták, nem is tudom hogy melyik a legrosszabb: Lilly Colins mint Clary, vagy Jamie C. mint Jace... és akkor Isabellt, meg a többieket ne is említsük...

Láttam már rossz adaptációkat, de ez messze túltesz minden.


Jó neked, hogy ilyen sok nyelvet beszélsz! Én is szívesen olvasnám eredeti nyelven újra a sorozatot, de sajna nem beszélem az angolt.

2014. aug. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!