Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Írtam egy forgatókönyvet, és...

Írtam egy forgatókönyvet, és most szeretnék saját filmet készíteni belőle. Mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a technikai háttérre, szereplőkre, stb. Gondolom szereplőket nem is nehéz ilyesmihez találni, mert ha az embernek van egy baráti köre, akkor ezzel nem lesz gondja.

Plusz mivel ez az egész azt a célt hivatott szolgálni, hogy kicsit felfigyeljenek rá az emberek (és szerintem a sztori alapjáratban nagyon jó lett), ezért írtam angolul a forgatókönyvet, és nagy eséllyel angol lesz a nyelve is.

Ami még érdekel, hogy ha egy zenét fel akarok használni, akkor gondolom ilyen esetekben is védve van bizonyos szerzői jogok által.

Tudnátok kicsi segítséget adni, hogy mégis mi szükséges egy amatőr film leforgatásához? (kb 30-40 perc lenne a hosszúság, de lehet hogy annyi sem lesz, tekintvén hogy kezdő munka). Előre is köszönöm!



2014. aug. 1. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván szükség van egy vagy több kamerára, minél magasabb minőségben. Nem árt ha megbízol vele valakit, aki ért is a fényképezéshez, vagy ha van ilyen ismerősöd, akkor megkérheted őt.

Színészekre is nyilván szükség van, akik eljátsszák a szerepeket. Viszont ha baráti körben gondolkodsz, akik vélhetően limitált színészi képességekkel és ismeretekkel rendelkeznek, ne remélj nagy sikert és nézőszámot.

Ha jogvédett zenét használsz a filmben, akkor a forgalmazó hozzájárulását kell kérned (vagy megvenni tőle a forgalomba hozásához szükséges jogokat). Ez egyrészt azért fontos, mert ha egyszerűen feltöltöd valamilyen videómegosztóra, akkor előbb utóbb észre fogják venni, és letiltják (YouTube például). Ezenkívül a zene forgalmazója be is perelhet Téged.

Vannak más videómegosztók is, amelyekkel szemben nem nyújthatnak be ilyen követelést a stúdiók, Magyarországon például az Indavideo. Viszont ha oda töltöd fel, akkor tényleg ne reménykedj semmiben...


Komoly munkához találnod kell egy forgalmazó céget, aki hajlandó megvenni a jogokat Tőled, aztán filmet forgatni belőle. A stáb és a színészek kiválasztásába, és a történetet forgatókönyvvé adaptálásba a szerződéstől függően van beleszólásod, viszont hírnév és a szakértelmedet igazoló papír (diploma, ajánlás) nélkül egy stúdió sem komolyan venni, maximum kiröhögnek.

2014. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát, ezek sajnálatos információk. Igazából azon a vonalon indultam el, hogy a nagy színészek között (persze az usa-ban) is sokan vannak, akiknek soha semmi közük nem volt művészeti iskolákhoz, sokan még a középiskolát is otthagyták.

Mindenesetre köszi a visszajelzést!

2014. aug. 1. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!