Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az mért van hogy Thoros simán...

Az mért van hogy Thoros simán ujraélesztette többször is Beric-et más halála nélkül, viszont amikor Jon-ról írnak mindenki azt mondja hogy majd fel lesz áldozva érte Stannis meg a serege vagy Melisandre feláldozza magát?

Figyelt kérdés
Miért ne tudná Melisandre is simán feléleszteni őt?

2014. szept. 3. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek csak feltételezések, szóval NEM KELL 100%-osa elfogadni őket.

Én azt olvastam, hogy mivel Azor Ahai kardja, Lightbringer is csak akkor lett "működőképes", mikor feláldozta a feleségét, aki a legdrágább volt neki, így Melisandre is fel kell, hogy áldozza Stannist, aki eddig a legfontosabb ember volt a műveleteiben. De ez nem biztos, szóval ne vedd szentírásnak.

2014. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Thoros egy bukott pap volt, annyit csinált Westeroson,h piált Roberttel és részt vett a kézitusákban, ahol részegen egy lángoló karddal püfölte a többieket :D De aztán mikor Beric meghalt, megint elkezdett imádkozni és az istene "megkönyörült" rajta.


Azt én mondtam a múltkor,h sztem Melisandre majd feláldoz vkit Jonért :D Mert egyrészt a feltámasztás nem olyan, h vki vörös pappá vagy papnővé válik és utána akármikor akárkit feltámaszt ha úgy szottyan kedve. Így elképzelhető,h Melisandre nem is lenne képes rá. Viszont láthattuk,h több "varázslatot" is használt, és némelyik működött is, de ezekhez embereket áldozott fel. Szal egyrészt ezért gondoltam így.

Másrészt pedig azért, mert egy erdei banya mondta azt,h Azor Ahai Jaeherys király vérvonalából fog újjászületni, ezért ő biztosra ment és összeházasította a fiát a lányával, de ez lehet,h csak hazugság volt és a banya hasznát szolgálta vmi módon (mivel a banya barátnője Jenny volt, akinek a kedvéért Duncan lemondott arról h király legyen). Szal ha ez mégsem igaz, akkor a prófécia alapján sztem Melisandrére is ráillene h ő Azor Ahai. Azor Ahai pedig az emberiség érdekében feláldozta a feleségét, aki a legfontosabb volt a számára. Melisandrének pedig az istenén kívül, kb. Stannis a legfontosabb, mert azt hiszi,h ő Azor Ahai. Szal feltéve,h Jon igazi szülei Lyanna és Rhaegar, és Melisandre rájön,h azért Jont és nem Stannist látja a tűzben, mert Jon Azor Ahai, akk sztem logikus lenne,h a számára legfontosabb ember életét, Stannisét áldozza fel.

2014. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tehát sztem nem biztos,h kimondottan egy ember lesz Azor Ahai. Hanem többre is vonatkozhatna a prófécia.
2014. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem itt az oldalon olvastam, hanem valami angol nyelvű fúrumon (franc sem tudja, hol :D), de jó tudni, hogy itt is vannak, akik ezeken gondolkoznak. :D
2014. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!