Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Need for Speed 2014: Ti is...

Need for Speed 2014: Ti is így vagytok vele, vagy csak én látom ezt naivan? (lent)

Figyelt kérdés

A múlt éjjel megnéztem a 2014-es Need for Speed filmet. Maga a film tetszett, de a befejezést értelmetlennek látom, méghozzá pont amiatt, hogy egyáltalán mi az, hogy a főhős le lett csukva másodszor is...

Szóval, nem sokkal azután, hogy Tobey kivitte Dinot a lángoló autóból, Tobey beért a célba, mindkét versenyzőt lecsukták. Dino megérdemelte, mert egyrészt amúgy is egy kôcsôg sz€métŁáđa volt, másrészt bebizonyosodott az is, hogy az övé volt az a bizonyos piros verda, vagyis ő volt 2 évvel korábban Pete gyilkosa, nem pedig az emiatt 2 évet leült Tobey Marshall. Tobey ártatlansága tehát bizonyítottá vált. Akkor ő miért nem úszta meg azt a 178 napos sittet, ami ezután várt rá? Az még hihető duma lehet, amit közvetlenül a letartóztatása előtt mondtak, hogy illegális autóversenyzésért. DE! Anélkül, hogy úgy tett volna, ahogy, soha nem tudta volna meg a világ se Tobey ártatlanságát, se azt, hogy mekkora egy kôcsôg sz€métŁáđa volt Dino... "Hm-hm... Nem tudom, Tobey... Pár hónap a sitten, hogy bizonyítsd az ártatlanságod? Megérte, kölyök?" - mondta az a bizonyos fószer, aki közvetített.

Lehet, hogy csak simán naiv a következő mondatom, de lehet, hogy mégse (véleményeket kérnék) : ha már a nagy semmiért ült 2 teljes évet, amelyhez képest persze még mindig semmi az a 178 nap (de ugyanúgy megkérdeztem volna ezt akkor is, ha 2 évet kapott volna, ami egyezne a korábban leült idővel), akkor miért nem jár neki az, hogy bár alapból járna neki a büntetés a verseny illegálissága miatt, de azt a büntit megússza a háttérsztori figyelembevétele miatt?



2014. szept. 4. 08:50
 1/6 A kérdező kommentje:
még valami: még ha az is lenne a legtöbb ember véleménye erről, hogy az autóverseny ugyanúgy illegális, és arra se ad felmentést (ahogy semmilyen illegális tevékenységre) az, hogy előtte ártatlanul büntették... de szerintem ez is egy helytálló vélemény: mivel már eleve ott kezdődik, hogy ártatlanul gyilkossági váddal ült 2 évet, ezért bárkinek, aki csak egy kicsit is elgondolkozik ezen, úgy tűnhet, hogy bárhogy is lenne vagy lett volna, mindenképp igazságtalan Tobeyval az egész - hiszen ha nem versenyzett volna és ki se derül, hogy Dino volt a nagy $zemét, akkor továbbra is mindenki Tobeyt hiszi bűnösnek, így pedig, hogy versenyzett és bebizonyította az ártatlanságát, éppen miután sikeresen kilábalt a régi bajból, azonnal egy másikat kapott... akkor ha Te kerülnél pont ugyanilyen helyzetbe (csak tételezzük fel azt is, hogy ugyanolyan jól vezetsz és mindenkit lerázol útközben), akkor már a legelejétől el lenne muszáj azt fogadnod, hogy bárhogy is végződjön neked, úgyse lehet teljesen felhőtlen??! (csak abból választhatsz, hogy melyik arcodra kéred a pofont)
2014. szept. 4. 08:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Most nem arról van szó hogy autóversenyzés. Ha 300-al száguld az ember az úton az már közúti veszélyeztetés, + rendőrök elől menekültek, stb.
2014. szept. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt még értem, hogy ha kvagyorsan megyek, az nagy felelőtlenség, mert veszélyeztetem vele mások életét - de úgy tudom, azt se csukták le Mo-on, aki szintén repesztett az autópályán, csak piszoksokra bírságolták. Ha nincs pénzed, akkor csúnyán ráfaragsz, ha milli/omos/árdos vagy, akkor kis zsebbenyúlás az a 300e. Ezzel szemben Amcsiföldön mindenképp lecsukják a túl gyorsan hajtókat? Akármilyen pénzes vagy, ott biztos leültetnek? Mert ha igen, az nagyon sz@r... (mondjuk a sima gyorshajtáshoz képest súlyosbít a hatóság elöli menekülés)
2014. szept. 5. 10:53
 4/6 anonim válasza:
100%

A film az egyik új kedvencem az road movie-k között.

De az utcai autóversenyzés akkor is illegális. Tobey pedig vállalta a következményeket mert becsületbeli ügye volt ez.

2014. szept. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elmehetsz a spoilereddel a...
2014. szept. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
09-13 19:40-esnek: köszi, ez tényleg értelmes látásmód :)
2014. szept. 21. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!