Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gravity Falls (Rejtélyek...

A Gravity Falls (Rejtélyek városkája) szerintetek sem kisgyerekeknek készült?

Figyelt kérdés
A 7 éves unokatesóm is nagyon szereti,de fogalma sincs arról,hogy mi is az igazi történetszál a sorozatban. Pl:a titkosírás,a szimbólumok,jelek. Szerintem el kellene látni egy 12-es karikával,mert a lényegét a kisgyerekek nem értik meg.
2014. szept. 7. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

De a műsorokat és filmeken nem aszerint osztályozzák, hogy melyik korosztály érti meg a legjobban a rejtett infókat, poénokat vagy összefüggéseket. Ha így lenne, akkor sok gyerekeknek készült mű rögtön 16-os vagy 18-as lenne.


Bár nem nézem a rajzfilmet (egy-két részt láttam belőle csak), de szerintem pont így jó, hogy vannak benne bonyolultabb dolgok is. Így ha valakinek tetszett kiskorában és idősebben megint megnézi, sok újat fedez fel benne és még jobban tetszeni fog neki.

2014. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Végülis ha belegondolsz,azzal hogy a kisebb gyerekek is nézhetik anélkül hogy tudatosan keresnék a jeleket,az üzenetet így még jobban átültetik a valóságba.

A sorozat szerves része egy bizonyos fokú manipuláció(pl.az intró végén felvillanó kép Billről,a piramisról ami nincs teljesen ott,de tudat alatt elraktározódik a kép)és a kódok szépen el vannak rejtve az epizódokon belül is,amit szintén nem fog fel a tudatos elme,csak a tudatalatti(hacsak nem keresik!)

És Bill alapjáraton az Illuminátus teória szüleménye,ami ugye nagy vonalakban egy titkos szervezet ami rejtett eszközökkel irányítja(hipnotizálja)a társadalmat,felvillanó képekkel,hanganyagokkal stb. vagyis amit a Gravity Falls csinál.

Ez a sorozat zseniális.

2014. nov. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez éppen errről szól, hogy a gyerek ne vegye észre, és akkor az már "nyert ügy" mert a tudatalatti azt is felfogja amit a tudatos "én" nem, ígyhát elég azt retkes piramist egy ezredmásodpercre kivetíteni, és akkor már benne van a tudatalattiban
2015. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
egyáltalűán nem a kisgyerekeknek való. fontos üzenete van, amit a nagybbak tudnak felfogni
2015. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
#4-es vagyok. most veszem észre, hogy Dipper könyvén ugfye ott van egy kéz, benne a 3-as szám. és a kézen számoljátok meg az ujjakat. nem 5 van, hanem 6. és ez jelent valamit hallottam ilyenről
2015. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ja pl amikor viziszörnyet vadásznak és mábel szurkodja dipert a jobb oldalon a fák mögött ott van slender man meg mégy 1 részben sarokban de ott már csápokkal engem kicsit kiboritott de éppen ezért keresek rejtet utaládokat a neten is am meg az oroszlán király és a kis hableányban is vannak ilyenek
2015. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bocs a helyesirási hibákért siettem
2015. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6. válaszoló slenderman nincs benne az csak szerkesztett kép.
2015. jún. 25. 17:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is felfedeztem egy kódot.

Abban a részben, amikor Gideon beleül abba a nagy robotba, na annak a végén, mikor Dipper, és Mabel elmegy a padlásról a kamera elkezd lefelé menni, és ott a falban van egy cső amire titkosírással rá van írva, hogy "Bill is watching" azaz Bill figyel. Én ettől egy kicsit megijedtem, pedig 15 éves vagyok.

2015. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 karesz8 válasza:
100%

(Esetleges spoiler-veszély)

Én most néztem végig teljesen (16 vagyok) és az egyik legokosabb (ha nem a legokosabb) rajzfilmsorozatnak tartom. Gondosan fel van építve, nem követtek el cselekménybeli szarvashibákat még az időutazós részekben sen, annyira jól és tudatosan volt felépítve. Ez mind a gondos és precíz forgatókönyvnek köszönhető. Az animáció stílusa fergeteges, a szereplők reakciói és interakciói tényleg emberiek. Ezekért és a sok hasznos tanulságért is abszolút nézhető kisebb gyerek számára is, nagyobbként újranézve viszont rengeteg meglepetést rejt. Minden rész végi titkos üzenetnek jelentése van és valamilyen szinten előre is vetít. Nagy pont még a készítőknek, hogy össz-vissz egy nyár eseményeiről van szó egy kisvárosban, ez eléggé behatárolt időt és teret jelent. Tehát a sorozat ppntosan úgy lett összerakva, hogy 2 évad, összesen 40 rész. Nem akarnak lehúzni róla még 3-4 bőrt a siker érdekében. A végére megoldódnak a dolgok és nem marad elvarratlan szál sem. Szóval összességében szerintem. Bárkinek jó szórakozás lehet. (Ja és tele van tényleg hasznos tanulsággal a felnövésről, a kamaszkorról, a családról és ezek nem a sztenderd "szeress mindenkit magadkörül" üres hülyeségek + a karakterek fejlőd3se is teljesen emberi és átélhető ami még elmondható a sorozatról)

Mindent összevetve annyit mondanék 1 szóban: OKOS

2016. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!