Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van valakinek Gravity Falls-os...

Lipton18 kérdése:

Van valakinek Gravity Falls-os teóriája?

Figyelt kérdés
Sok furcsa teóriát olvastam már arról, hogy mi lesz a 2. évadban, kiket szimbolizálnak a jelek a Bill Cipher-körön, stb. de mindet angolul.Kíváncsi vagyok, hogy a magyarok között is vannak-e ilyen, teória-gyártó fanok!:D Tehát akinek van GF-al kapcsolatos teóriája, az írja le itt, ha van kedve!:)

#Gravity Falls #Retélyek Városkája
2014. máj. 24. 21:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy sajátom nincs sok,viszont nagy híve vagyok a "Stan iker" teóriának :D Nem tudom ismered-e,de azért leírom azoknak akik errenéznek és esetleg nem tudnak róla:D

Az a lényege hogy sok utalás van a sorozatban hogy Stannek is volt egy ikertestvére,és hogy valami történt vele a múltban,aminek köze lehet a portálszerű gépnek Stan laborjában(és Billnek is)Nagyon valóságosnak tűnik azok alapján amiket olvastam(énis nagy teória-faló vagyok)például hogy a kocsijuk neve STNLYMBL vagyis Stanley mobile,viszont Stan bácsi teljes neve Stanford Pines,vagy az időutazós részben(már nem tudom pontosan melyik)mikor egy Stan bácsihoz nagyon hasonló férfi a múltból kinyitja az ajtót,viszont sem a szemüvege,sem az álla nem olyan mint Stanfordé.Egyébként amit én magamtól vettem észre ami szintén alátámasztaná ezt a teóriát,hogy abban a feltételezett korban amiben a Stan hasonmás volt(olyan 20 év környékén,a 70-es években)Stanford még egyáltalán nem viselt szemüveget.

Nah saját teória idő! :D

Igazából nem teóriák,csak idióta apróságok amikről vicces elgondolkodni :D

Nem tudom hogy ismered e az Odaát című sorozatot?A főszereplő testvérpár egy 67-es Chevy Impalában átszelik Amerikát démonokra és szörnyekre vadászva.Na,ha az ikerteória végülis igaz,és Stanford és Stanley közösen kutattak a város rejtelmei és szörnyetegei után,akkor szerintem egy popkultúrális utalás történt a készítők részéről.Csak itt ikrekkel és egy 65-ös Cadillac DeVille-vel(megjegyezném hogy a két autó egy picit hasonlít is egymásra)

[link]

[link]


Aztán a Sock Opera epizódban mikor Bill "felveszi" Dippert említi hogy régen volt már emberi testben.

Szerintem a múltban a Stan ikrekkel történt hasonló dolog,mivel tudjuk hogy Bill igenis ismeri őket,és úgy tűnik nem a szíve csücskei.Talán Stanley eltűnését közvetlen ő okozta,lehet hogy megszállta és csinált valamit a testével.


Szerintem Stanley volt kettejük közül az agy,és a fiatal McNuggettel közösen kísérletezgettek.De valami nagyon félresikerülhetett,és McNugget nem bírta a súlyát a történteknek,így történt hogy kitörtölte a saját emlékeit újra és újra,míg végleg károsodott az agya és oda jutott ahol most van.


Nagyjából ennyit tudok saját kútfőből mondani,de ha valami új van majd írok :D

2014. nov. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
*McGucket bocs az elírácért XD
2014. nov. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Jé, egy magyar gf fan*_* :D

A Stanley-teória szerintem is igaz!Bár mondjuk annyi, hogy a Scary-oke-ban nem a szokványos szemüveg volt Stan-en, hanem az ami elvileg a Stanley-é lenne.Szóval vagy csak felvette(mivelhogy a Carpet-diem c. epizódban a szobában fogta, és eltette) vagy Stanley volt a Scary-oke c. epizódban.Vagy nincs jelentősége a szemüvegeknek, csak Alex Hirschék akarják megszivatni a fanokatxD de nem hiszem, szerintem az első opció a legvalószínűbb!

Hmm...írtad, hogy Bill lehet megszállta Stanley-t, és valahogy ő okozta az eltűnését.Ez tényleg lehetséges!Mi van, hogyha Bill megszállta Stanleyt, mikor a testében volt, bement a portálba, aztán elhagyta a testét(mármint Stanleyét) és így Stanley visszament a saját testébe, de nem tudott visszajönni a portálból valami miatt?

És még valami:Múltkor azon gondolkoztam, hogy ki az író, és erre jutottam:

az író biztosan:

-férfi

-az összes naplót ő írta(olvastam valahol, hogy valaki felvetette, hogy mi van, ha nem is egy írója volt a 3 naplónak) de biztos, hogy ő írta mindet, mivel McGucket mondta(fiatalon. akkor láttuk, mikor nézték az emlékezetét, amit kitörölt)

-6 ujja van, vagy volt(a ShapeShifter mondta)

-McGucket-tel dolgozott

Az író nem lehet McGucket,Gideon,Stanford, és Bill, de lehetésges, hogy ő Stanley, vagy esetleg Quentin Trembley.

De szerintem a valószínű az, hogy Stanley lesz.Teljesen logikusnak tűnik:Stanley ott lakhatott a Mystery Shackban(abban a szobában, amit a Carpet diemben találnak meg) Írta a naplókat, közbe együtt dolgozott McGuckettel.Elkezdték építeni a portált(hogy miért azt nem tudom), de 1982. július 04.-én valami történt, és Stanleyt elnyelte a portál(De előtte elrejtette a 3. naplót, ami még nem volt bfejezve, valaki elől.Az 1.-t szerintem otthonhagyta, így azt megtalálta Stanford, a 2.-ról meg fogalmam sincs).Aztán vagy az történt, amit az előbb írtam, hogy Bill "vitte bele" a portálba, vagy valahogy másképp tűnt el benne, és ezután a portállal biztos lett valami, tönkrement, vagy nem tudom, és így nem tudott kijönni Stanley.Viszont Stanfordnak nyilván feltűnt, hogy eltűnt a tesója, és elkezdett kutakodni a Mystery Shackben, felfedezte a portált, meg az 1. naplót, és rájött, hogy Stanley biztos ott tűnt el, és elkezdte megjavítani a portált, és most(vagyis a sorozatbeli idő szerint most, azaz 2012-ben)lesz kész vele.És az is azt igazolja, hogy valószínű, hogy Stanley volt az író, hogy Stanford egy 6ujjó kesztyűt húz fel az egyikrészben a portálnál, ami valószínű a Stanley-é volt.Nade viszont még így is vannak olyan hézagok ebből a teóriából, hogy akkor miért csinált egy bunkert az író.Meg Stan is készül valamilyen apokalipszisre, szóval ezt teljesen kihagytam az előbbi teóriámból.Hiába, túl bonyolult a Gravity Falls ahhoz, hogy csak úgy, egyszerűen megfejtsük:D Te mit gondolsz erről, hogy ki az író?:)

2014. nov. 1. 18:43
 4/22 anonim válasza:
Szerintem meg aki írta a naplókat az a jövőből érkezhetett mert a Bill cipher körön pontosan azok a jeek vannak rajta mint Dipper sapkáján vagy Mabel pólóján, robbie ruháján ez nem lehet véletlen mert Stan a 21.részben mondta hogy meg kell őriznie az álcáját,és hogy 30 éve van már az "ügyön".,és ha eddig eljutott akkor ki tudná megakadályozni szerintem nem csak arra értette hogy van egy titkos szoba amiről senki nem tud hanem az ő valódi kilétéről nehogy tudomást szerezzenek
2014. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Bence0505 válasza:
Nekem egy olyan teóriám van, ami szerint Kikerülnek a műsorból neve csak beceneve.A "Dipper" annyit jelent, hogy göncöl.A feltételezések szerint vagy Tyrone vagy Roderick a rendes neve.
2015. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

#1 vagyok :D

Juuuuj láttad a legújabb részt????

Én nagyon de nagyon izgulooooook mert SPOILERSPOILERSPOILERSPOILEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR - az iker teória már nem csak teória!!!!!! :D oOo *A*

2015. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az Intróban is lehet találni pár furcsaságot Amikor Dipper-ről elmondják hogy kitől származik a magyar hangja. akkor néz valami Írásokat a fába vésfe valami olyat magyarul hogy: szexualitás meg ilyen család izébizé, meg aztán megfordul és arra akartak utalni ezzel hogy meglátta a démon koponyát és elejti a gyertyát arra utalnak hogy démonok is lesznek a sorozat során. Amikor a fás részt mutatja az után amikor találnak lábnyomot a hatalmas lábnyomban akkor elfut a fáknál egy szörny, méghozzá szerintem a Nagyláb. Na most az intró végén van egy bevillanó kép méghozzá a Bill Smith. Ott levannak rajzolva azok a jelek, amik a sorozatban megjelennek pl: Dipper sapkáján rajta van a fa az is benne van, Soos nak a kérdőjele stb. és a Bill Smith jel mellett odavan írva az hogy:


VWDQ LV

QRW ZKDW

KH VHHPV


Ezt dekódoljuk és azt kapjuk meg hogy: Stan nem az akinek látszik. És észrevettem hogy a Stan sapkáján a sárga jel az egyszer ottvan egyszer meg nincs ott. És az intró végén azt suttogják angolul hogy: three letters back azaz hogy: Három betű vissza, de ezt csak úgy lehet megcsinálni hogy visszafele kell játszani az intró végi dalt! Nos csak ennyi jutott az eszembe ha még valami az eszembe jut akkor majd írok na sziasztok! :)

2015. ápr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ugyebár a teória szerint Stannek van egy ikertestvére, illetve Stan az ikrek nagybátja, azaz az egyik szülőjük testvére. Ha valakinek ikrei születnek, az apai ágon öröklődik. Tehát, mi van akkor, ha Stan ikertestvére az ikrek apja? Nem rémlik, hogy a sorozatban akármikor is beszéltek volna a szülőkről.
2015. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nagyon elszállt a képzeletem. :D Ahogy már fentebb is írták a Dipper jelentése göncöl. A második évad 11. részében megjelenik Dipper homlokán (szerintem) a kis göncöl képe. A kis és a nagy göncölt egy közös csillag, a Sarkcsillag köti össze. A nagy göncöl idősebb. Szóval, szerintem ez is alátámasztja a teóriámat.

Ahh, totál rákattantam erre a sorozatra!!!

2015. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Na jó, meg is döntöttem a saját teóriámat. Nem lehet az ikrek apja, mert Stan testvére 30 évvel ezelőtt tűnt el. Viszont Stanlynek (?) akkor is kell, hogy legyen köze Dipperhez, mert a legutóbbi részben, amikor kilép a portálon, az utolsó két világító jel a nagy göncölt jelöli.
2015. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!