Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért szeretik akár 30 éves...

Miért szeretik akár 30 éves férfiak, de egyáltalán férfiak a My little pony-t?

Figyelt kérdés
Miért? Hogy lehet ez? Mit lehet ebben szeretni? Nem értem, és nem is szándékozok belőle egy részt is megnézni.

2014. szept. 7. 15:44
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
enyhén szólva :'D
2014. szept. 10. 14:36
 12/27 anonim válasza:
90%
Nos én pont depressziós voltam mikor elkezdtem nézni a sorozatot. Minél több részt néztem meg annál jobb lett a kedvem. Mire befejeztem az első évadot teljesen kigyógyultam a betegségből. Nekem jó a sorozat ahogyan összevan rakva. Egyébként nagyon kevés bronyt ismerek aki hamar felkapja a vizet. :)
2014. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nos, én nyugodt ember vagyok, nincs szükségem ilyesmire, de most már meg tudlak érteni. Úgy ahogy. Bár engem nem vidítana fel :s :D
2014. szept. 13. 14:24
 14/27 anonim válasza:
87%
Valaki ezt valaki azt szereti.
2014. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%
Igazából azon bronyk többsége, akiket én ismerek, egyenesen utálja a korábbi generációkat, csak a FiM-et szeretik. A magyar szinkron egyértelműen mérvadó, sőt. Ami engem megfogott az egészben az Daniel Ingram munkássága, az elején még nem is érdekelt igazán a sorozat, csak úgy néztem, hogy mi olyan jó benne és az első évadon belül a dalokon kívül nagyon nem is tudtam mást kiemelni. Inkább mondanám, hogy a második évaddal sikerült elnyernie az elismerésemet. A harmadik évad után csak esett a színvonal, a negyedik évad nyitó és záró epizódján kívül ugyanez a helyzet. Hamarosan jön az ötödik és bevallom, egyáltalán nem várom és ha nem közreműködnék a feliratozásában, valószínűleg sokáig halogatnám is a megnézését, van mit nézni azon kívül is, még jobb sorozatok :D
2014. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

És persze az egész mást jelent, ha lehagyok egy "nem"-et. :D


*nem mérvadó

2014. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
:D Mostmár tökéletesen értem hogy lehet azt is szeretni, és van rá nyomós ok, sok gondolkodásomba került de már nem vagyok előítéletes, ellenben tényleg nem az én világom ez :)
2014. szept. 16. 18:13
 18/27 anonim válasza:
96%

Csak a magam nevében beszélhetek: aranyos, vidám, jó kedvre derít. A dalok is egyre jobbak és vannak epizódok, amik alapján levágható, hogy azért ezt nem csak kislányoknak csinálják, mert annyira elvont elemekkel készülnek, mintha az írók közben betéptek volna. Az új film lemezén is van dubstep bonus track. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy jelen társadalmunkban fiúkat és férfiakat egyaránt aláznak meg azzal mások, hogy a maszkulinitásukat támadják, degradálják, ha "lányosabb" dolgokat kedvelnek. Ez semmivel sem kevésbé szexista, mint egy lánynak vagy nőnek mondani azt, hogy szoknyát kell viselnie és ne dolgozzon, neki a házimunka a feladata. Ahogy a nőkben természetes az igény arra, hogy megéljék személyiségüket és ne legyenek leredukálva egy sztereotíp szerekörre, úgy a fiúknak és férfiaknak is igénye és szüksége lenne rá, hogy szégyen vagy bűntudat nélkül fejezhessék ki az érzéseiket és emiatt ne érje őket hátrányos megkülönböztetés. A párválasztásban még elég hátrányos a megkülönböztetés ami éri őket, ha kimutatják az érzéseiket. Számomra van valami kiállhatatlanul taszító abban a felfogásban, hogy ami lányos vagy nőies az gyenge és egy férfi ne foglalkozzon ilyen dolgokkal. Persze, hogy vannak brónik meg depressziós emberek a világon, ha erősnek lenni annyit jelent, mint nem foglalkozni azzal, amit szépnek találsz és szeretsz a másik emberben.


A mese a barátságról és elfogadásról is szól, olyan dolgokról, amiket jóformán szinte mindenki igényel, általában nagyobb szinten mint amennyire megkapja a valóságban.

2014. okt. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nos azért az, hogy van ami a lányoknak való, és van ami a fiúknak a szórakoztatóiparban, nem egyenlő a szoknyával és a házimunkával. Egy autóbaleset sem egyenlő az ittas sofőrrel. Van ami nőknek való, és van ami a férfiaknak. Én például a pónis dolgot nem a nemek miatt nem szeretem,hanem azért mert ezt a barátságos dolgot, meg azt a látványvilágot nagyon gyerekesnek találom. Én is olyan ember vagyok aki képes úgy hozzákötődni olyan emberekhez akiket igazából nem is ismer, hogy ha véletlen elszakad tőlem,veszettül hiányzik. Bárkivel tudok lélektárs lenni akinek nincsenek gyilkos hajlamai, nagyra értékelem a barátságot is, számomra mégsem tetszik :I Ízlések és pofonok. De mint már mondtam, egyet tudok veled is érteni egy bizonyos szintig.
2014. okt. 16. 11:32
 20/27 anonim válasza:
94%
Ez a "van ami nőnek való" meg "van ami férfinak" dolog eleve nem természetes és nem megítélhető jól. A természetes az lenne, ha mindenféle szabályozás és nem szerinti nevelés, ha minden szociális különbség nélkül alakulnának ki az embereknél, nem pedig külső szabályozgatásra meg ráhatásokra. Ami ma "nőnek való" vagy "férfinak való" és a másiknak nem, az egy természetellenes folyamat eredménye és ezért nem is venném készpénznek, főleg, hogy azok az emberek, akik valójában aktuálisan itt vannak és aktuális problémákkal küzdenek a saját igényeik szerint kéne, hogy éljék az életüket nem pedig másokéi alapján.
2014. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!