Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Shutter...

Mit gondoltok a Shutter Island ( Vihar Sziget) végéről?

Figyelt kérdés

Én nagyon sokáig úgy véltem, hogy Leonardo Di Caprio normális és ők csak átverték és fogságba ejtették a szigeten, hogy megölhessék. Ezt azért hittem, hisz találkozik a nővel a barlangba.

De most, hogy újra (kb 10edjére) megnéztem, az a véleményem, hogy mégis csak őrült volt. Ezt arra alapozom, hogy a végn ugyebár Chuckot a társának szólítja és azt mondja neki, hogy nem fogják őket elkapni. Mire Chuck a "társa"/orvosa oda int az igazgatónak, hogy nem javult az állapota. Aztán Leonardo megkérdezi a társát "Which is worse, live as a monster or die as a good man" amivel egyértelműen bebizonyította, hogy mégsem őrült (ekkor látszódik is az orvosa/társa/chuck arcán, hogy meglepődik) de addigra már Leonardo feláll és átadja magát. És véleményem szerint azzal a mondattal, hogy "live as a monster or dia as a good man" arra utalt, hogy miután megtudta, hogy mit tett nincs miért élnie tovább, hisz addogra már egy szörnyeteggé vált mivel rájött, hogy mit csinált a multban. És inkább azt választja, hogy meghal mint egy jó ember.

Tudom, hogy vannak benne hibák például, hogy látta a nőt a barlangban avagy miért viszik a film végén a toronyba ha elvileg ott nem is csinálnak agyi beavatkozásokat.


Nagyon érdekelne, hogy ti, hogy értelmeztétek a filmet.



2014. szept. 18. 12:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én két dologra tudok gondolni. Az biztos, hogy Őt okolják a felesége halála miatt. Ami nem biztos számomra, hogy valóban nyomozó volt-e és csak azzal az ürüggyel akarták a szigetre csalni (mivel magától nem ment volna), hogy meg kell keresni az elszökött nőt és a cigarettával illetve a gyógyszerekkel szépen lassan leamortizálták vagy eleve a börtön lakója volt (mint ahogy ugye sokszor említették, hogy már régóta ott van mert Ő az X-edik beteg ( a számra nem emlékszem nem mostanában láttam )) De ugye ezt azért is mondhatták, hogy szépen lassan elhitessék vele, hogy Ő tényleg beteg szóval gyakorlatilag belemagyarázták. Az igazi okát sose fogod megtudni mivel pont ez a lényege a filmnek és ezért tartom a legjobb filmnek amit valaha láttam. Kevés DiCaprio filmben csalódtam eddig amúgy de az egyik nagy csalódásom az a wall street farkasa volt szerintem az a film BÉNA.(mondjuk a drámáit nem nézem kivéve a The Great Gatsbyt de azt is imádtam talán az van a második vagy harmadik helyen.)
2014. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Őt nem okolta senki a felesége halála miatt, ő okolta magát a gyerekei halála miatt. Szerintem egyértelműen nem volt őrült.
2014. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem a Wall street farkasában tetszett, de a Great Gatsby-t végig se néztem.
2014. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
akkor a feleséges részért bocsi
2014. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére sikerült elfelejtenem ezt a filmet. Arra emlékszem, hogy számomra egyértelmű volt, hogy skizofrén volt, és minden a gonosz nácik miatt volt. Vagy valami ilyesmi.


Ostoba, buta, gagyi tucatfilm. Milliószor láttunk hasonlót, nem értem a hype-ot.

2014. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem pont nem egy tucat filmnek tűnik, de ha te így véled akkor jó neked. Amúgy meg tdomásom szerint eggyáltalán nem volt/van hype-olva.


Amúgy a Wolf of Wall Street az nekem se tetszet annyira, de az Inception és a Great Gatsby az nagyon jó volt. Mindkettőnek kifehezetten a vége tetszett. A Great Gatsby-ben amikor azt hiszi, hogy a csaj hívja így boldogan hal meg aztán kiderül, hogy nem. Az Inception-ben meg az, hogy vajon eldől e a búgócsiga.

Én egyszerűen imádom Leonardo DiCaprio munkásságát, ha legjobb szinésze díjat nem is egy életmű oscar-t azért odaadnék neki, azt nagyon megérdemelné (szerintem).

2014. szept. 18. 14:16
 7/13 anonim ***** válasza:

De, a minőségéhez képest hype-olva van/volt.


Igazad lehet, nem láttunk még egy rakás elmegyógyintézetben játszódó filmet, a skizofrén főszereplő csavar filmtörténet egyik legnagyobb újítása, a végén a nácikat előszedni meg egyszerűen briliáns húzás volt.

Szóval a forgatókönyv pocsék.


DiCaprio középszerű, mint szinte mindig. Ben Kingsely szerepe nem volt rossz, és örültem, hogy újra láthatom a vásznon.


Ami pozitív, az a rendezés volt. Az utóbbi 15-20 évben Scosesse-nek nem nagyon sikerült a nevéhez méltó filmet kiadnia a kezei közül, ehhez képest ebben a filmben sikerült teremtenie egy igen hatásos és nyomasztó atmoszférát. De sajnos az ócska forgatókönyv miatt a film így is bukásra volt ítélve, legalábbis nálam.


Azzal zárnám le a dolgot, hogy nem, nem nekem jó, hanem neked, annyira boldog lennék, ha mindenféle gagyi filmet feltétel nélkül tudnék szeretni.

2014. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: nálam a hegyes jelentnél vált egyértelművé (ott lett túlzottan is szürreális az egész, a náci vonallal stb.), hogy DiCaprio karaktere egy képzelt világban tengeti napjait. A vége számomra már csak az ok-okozati lánc utolsó darabjainak felfedése volt.


7-es válaszolónak: DiCaprio sok minden, csak középszerű nem. Ami miatt még nem kapta meg a legnagyobb díjakat, az éppen a maximalizmusa miatt van. Már a filmjeinek elején lehet érezni, hogy a szoborért hajt, nem feltétlenül a közönségért. S utóbbi miatt néha túljátssza a szerepét, és "Oszkár bácsi nem gyün"...

2014. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán érdekel, hogy ki milyen díjakat kap, az Oscar különösen nem.


Akkor viszont te is azt mondod, hogy mivel túl játssza, nem feltétlenül hiteles, tehát nem kiváló: így tehát helyes a középszerű jelző.


Amúgy nincs semmi bajom DiCaprio-val, valóban egy lelkiismeretes színész, de nem az a zsigeri tehetség, akinek a média megpróbálja beállítani. Jóval nagyobb zseniket láthatunk csak az ő korosztályából is.

2014. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#5 egyértelműen nem sikerült felfognod a filmet. Kb úgy, mint ahogy egyesek a káromkodás miatt nézik a South Parkot.
2014. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!