Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Shutter...

Mit gondoltok a Shutter Island ( Vihar Sziget) végéről?

Figyelt kérdés

Én nagyon sokáig úgy véltem, hogy Leonardo Di Caprio normális és ők csak átverték és fogságba ejtették a szigeten, hogy megölhessék. Ezt azért hittem, hisz találkozik a nővel a barlangba.

De most, hogy újra (kb 10edjére) megnéztem, az a véleményem, hogy mégis csak őrült volt. Ezt arra alapozom, hogy a végn ugyebár Chuckot a társának szólítja és azt mondja neki, hogy nem fogják őket elkapni. Mire Chuck a "társa"/orvosa oda int az igazgatónak, hogy nem javult az állapota. Aztán Leonardo megkérdezi a társát "Which is worse, live as a monster or die as a good man" amivel egyértelműen bebizonyította, hogy mégsem őrült (ekkor látszódik is az orvosa/társa/chuck arcán, hogy meglepődik) de addigra már Leonardo feláll és átadja magát. És véleményem szerint azzal a mondattal, hogy "live as a monster or dia as a good man" arra utalt, hogy miután megtudta, hogy mit tett nincs miért élnie tovább, hisz addogra már egy szörnyeteggé vált mivel rájött, hogy mit csinált a multban. És inkább azt választja, hogy meghal mint egy jó ember.

Tudom, hogy vannak benne hibák például, hogy látta a nőt a barlangban avagy miért viszik a film végén a toronyba ha elvileg ott nem is csinálnak agyi beavatkozásokat.


Nagyon érdekelne, hogy ti, hogy értelmeztétek a filmet.



2014. szept. 18. 12:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk a Téglát is említsük meg, az is baromi jó film. [link]
2014. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A régebbi filmjeiből kiindulva szerintem kiemelkedő színész, bár legjobb sosem volt. Nagyjából az Aviátor óta gyúr túl látványosan az Oscarra, ha letojná magasról, akkor mi is jobban járnánk meg talán ő is megkapná azt a díjat... (ami szerintem egy értéktelen vacak, kb. csak az aktuálpolitika határozza meg a jelölteket)
2014. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves zoos!


Bizonyosan nem sikerült megértenem a filmet, ez lehet a probléma. Köszönöm az észrevételt!


Nagyon köszönöm a filmajánlást is, bár szükségtelen, mivel Scorsese-nek az összes játékfilmjét láttam, a Téglát meg amúgy is mindenki ismeri.


Az Oscar díjhoz még annyit írnék, hogy nem igaz, hogy csak az aktuálpolitika határozza meg a jelölteket/díjazottakat. Közre játszhat még: tisztelgés Amerika múltja előtt, tisztelgés egy ember előtt, bocsánatkérés valamiért, giccs, politikai korrektség és persze a pocsék ízlés.

2014. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!