Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars rajongók! Szerintete...

Star Wars rajongók! Szerintetek Darth Maul vagy Grievous nyerne egy párbajban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy Maul nem használja az Erőt és nem dupla pengéjű karddal nyomul hanem egyélűvel(mint a tcw-ben). Grievous pedig 4 karddal jön és nincsenek mellette a Magna guardok.

Szerintem Grievous.nek lenne esélye mert igaz,hogy a Maullal kb 1 szinten lévő Obi legyőzte de csak azért mert ő "gondolkodó harcos" míg ez Maulról nemigen mondható el. Nem hiszem,hogy eszébe jutna egyesével levágni Grievous kezeit.

Ti kire tippeltek ?



2014. szept. 21. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Erő nélkül, 1 kezes karddal én is inkább Grievous-t mondanák. Viszont ha Maul használhatna erőt és dupla pengéjű kardja lenne, akkor szerintem még úgy is legyőzné Grievoust, hogy a Magna guardok vele vannak.
2014. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk az oké,hogy megölte a Halálőrség vezetőjét(Vizsla),de azt Ahsoka is simán kinyirhatta volna. Szerintem azért a tcw-s Maul kicsit kijött a gyakorlatból az Ep I-hez képest.
2014. szept. 21. 22:07
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az általad megjelölt feltételekkel is Maul győzne.

Grievous nem egy nagy vívó. Az odáig rendbe van, hogy a Sithhek bosszújában milyen jól tudta pörgetni a fénykardokat, de amint vívásra került a sor, látszott, hogy azonnal Obi-Wan került fölénybe.

A Clone Wars-ban félelmetesebb ellenfélnek lett bemutatva, ezt is meg kell hagyni, de A Sithek Bosszújában nem alakított nagyot.

A mai napig nem veszi be valahogy a gyomrom, hogy tudott a "gyűjteményére" szert tenni, amikor Obi-Wan is letudta győzni. Csak arra tudok gondolni, hogy még fiatalabb, éretlenebb Jedi-k botlottak bele, mást nem tudok elképzelni.

Tisztában vagyok vele, hogy Dooku tanította, de nem szabad elfelejteni, hogy Grievous nem volt erőérzékeny, nem tudta használni az erőt.

Okés, hogy Maul nem használná az erőt, de az alapképességei és adottságai miatt még az erő nélkül is jobbá tennék. Gondolok itt a reflexre, gyorsaságra, mozgékonyságra stb. Kizárt, hogy az erő nélkül Maul-nak ezek közül bármelyik is gyatra lenne. A vívó képessége adott, az egypengés is, le is küldte Obi-Want a lyuk falára, amikor már csak egy pengéssel vívott.

Bár tudjuk, hogy Obi-Wan azért így is okozott neki egy meglepetést, ami eldöntötte a harcot.

Tudom, hogy többfelé is kitértem, de csak próbáltam érvelni.

Bár azt is meg kell jegyeznem, hogy Maul a filmekben bemutatott kedvenc Sith-em, de ettől függetlenül Jedi párti vagyok. :)

Szal röviden a kérdésedre a válaszolva, Maul nyerne kettejük közül.

2014. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tehát ha adott egy erő-érzékeny és egy nem erőérzékeny harcos mindketten gyakorlott vivók akkor mindig az erő-érzékeny nyer ?

Mondjuk akad néhány fejvadász aki képes jedit ölni(pl Jango Fett)de egyik sem fénykarddal.

2014. szept. 23. 16:08
 5/18 A kérdező kommentje:

De megnéznék egy Maul-Dooku vagy egy Anakin-Maul párbajt is. Szerintetek ott ki nyerne ?

Amúgy köszi a válaszokat :)

2014. szept. 23. 16:13
 6/18 anonim ***** válasza:
Maul-Dooku-ban Dookura szavazok, Anakin-Maulban Anakinra.
2014. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Maul-Dooku párbajban viszont már szerintem Dooku nyerne.

Nem mondok ellent magamnak, csak szerintem Dooku képzettebb, dörzsöltebb Sith volt, és ahogy én láttam, sokszor szeretett meglepetést okozni harc előtt vagy közben. Gondolok itt arra ha mondjuk vesztésre állna, vagy bármi probléma lenne, akkor rögtön erővillámot szórna Maulra, akiről el tudom képzelni, hogy nem feltétlenül lenne erre felkészülve a harc hevében, nem biztos, hogy hárítani tudná. Ő a harcban a támadásra van specializálódva, ez egyértelmű.

Ha megfigyeled Dooku-nak A klónok támadásában a harc közbeni reaglását bizonyos szituációkra, azt fogod észrevenni, hogy szeret villámokkal kibújni a harc alól, vagy meglepni ellenfeleit.

Lásd: Anakin rátámad, de villámot használ ellene, hogy ezt hárítsa, és persze mindent megtesz, hogy ne ketten támadjanak rá egyszerre.

Ha már villám, akkor látni fogod, hogy nem sokkal ezután Yoda ellen sem cselekszik másképp, csak ő éppen kivédi.

Jó persze, a villámot Sith-ek legjava használja, ez nem egyedi dolog, de Dooku tipikus példa, mint folytonos felhasználó.

Csodálkoztam is, hogy a Sith-ek bosszújában már nem használta, helyette azt kapta amit érdemelt. :)


Az Anakin-Maul párbaj az ami számomra e kettő közül lenne érdekesebb, de szerintem itt is veszítene Maul, Anakin nyerne. Megint nem szeretném meghazudtolni magamat, de ha szerintem Dooku legyőzné Maul-t akkor az érdekes lenne ha itt azt válaszolnám, hogy Maul győzne, amikor Anakin legyőzte a Sithek-ben Dooku-t. :)

Az én elképzelésem szerint tehát tudván, hogy Anakin még Dooku-nál is erősebb volt, akkor Maul ellen is erősebb kell, hogy legyen. Ő a kiválasztott és kivételesen tehetséges, addig soha nem látott Midi Chlorian számmal a vérében, Jedi léte ellenére, képes teljesen szabadjára engedni dühét, ami félelmetes ellenféllé tenné.

Bár szerintem ezek tekintetében is meggyűlne a baja Anakinnak Maul-lal, nem másfél perces harcot látnánk tőlük arra fogadni mernék. :)

Ezt a Sithek bosszúja időbeli Anakinnal kalkuláltam, aki már a Klónok támadása eseményei után jár, de még nem állt át a sötét oldalra. Persze ha te is erre gondoltál. :)

Röviden a kérdésedre válaszolva, Anakin nyerne, de azért kifújná magát a harc után. :)

2014. szept. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A 3-as és a 7-es vagyok.

Kérdezted, hogyha egy erő érzékeny és egy nem erőérzékeny ellenfél harcolna egymással akkor az erő érzékeny nyerne e.

Szerintem igen. Ha használhatná az Erő-t akkor biztos, hogy ő nyerne, de szerintem akkor sem kellene szégyenkeznie ha nem használná az Erő-t harc közben.

De ha használná, akkor az erő érzékeny előnye az ellenfelével szemben gyakorlatilag nem is lenne mérhető.


Na igen, említetted a Jango-s jelenetet, amikor a Geonosis-on lelövi azt a Jedi-t.

Azt a jelenetet moziban első nézésre gyakorlatilag el sem hittem. A következő 8-10 másodperc ki is esett, hogy mi is történt utána mert lefagytam.

Hogy maradhatott alul az a Jedi?


-Az ellenfele (Jango) aktív ellenfélként teljesen egyedül volt. (Jó, Dooku ott állt mellette, de nem avatkozott be a harcba)

-Egyetlen egy, azaz egy pisztollyal lőtt rá, mert lőhetett volna kettővel is, de még csak ez sem történt meg.

-A meglepetés ereje a Jedinél volt, odaugrott Jango elé fénykarrdal a kezében, nem is megyek bele jobban, hogy emiatt mekkora előnye is volt.

-Nem akarta orvul megölni a Jedi mivolta miatt, én ezt megértem, de lefegyverezhette volna mondjuk egy falhoz csapással, páncéllal a testén kizárt, hogy Jango belehalt volna, emiatt csak elájult volna.


Ehelyett kinyitott fénykarddal a kezében, a meglepetés teljes előnyét élvezve, egyetlenegy ellenféllel szembe nézve, az egy szál pisztolyt használva sikeresen lelövette magát.

Tehát gyakorlatilag az összes helyzeti előnye közül egyet sem érvényesített vagy használt.


Ennél nagyobb csalódást egy Jedi-vel kapcsolatban fanatikus Star Wars rajongóként elképzelni sem lehet.


Felteszem azt is, hogy fénykard használat téren a Jediknek a lézersugarak kivédése szinte biztos, hogy alaphasználatnak minősül, az Új Reményben Luke a Sólymon teljesen gyakorlatlanul már második nekifutásra pedzegette.


És hogy ne szakadjon meg a szál, ezzel kapcsolatban most részben offolni fogok, de azért ide is fog vágni a dolog vastagon.

A klónok támadása-Geonosis-i csata a Jedik és a droidok között még a klónok érkezése előtt. Erről lesz most szó.

Röviden, ezt a csatát nem hiszem el. Ezt valahogy röviden így tudnám összefoglalni.

Én elhiszem, hogy Lucas akart egy olyan eseményt, egy olyan csatát, ahol a Jedi-k száma drasztkusan megfogyatkozik még jóval a 66-os parancs előtt, megmagyarázva, hogy már magát a háborút sem teljes létszámmal kezdték ha lehet most így fogalmazni, hanem szinte megtizedelve, ami miatt a háborút is nehéz volt kellőképpen kezelni, részt venni benne, már csak a létszám miatt is. Ezt én megértem.

De hogy lehet az, hogy kb. 100 Jedi-t ilyen könnyen letudnak győzni a programjuk miatt gyakorlatilag még önmagukhoz is ostobák roham és harci droidok?

Megértem, hogy sokkal nagyobb túlerővel találták magukat szemben a Jedik, de ha belegondolsz, egy harcban egy Jedi-t nem egy droiddal lehet összemérni a harci tudás és az Erő birtoklása miatti fölény miatt, hanem három, négy, vagy akár öt droiddal is felér az ereje, ennyit is képes egyedül legyőzni.

Ennek tükrében a létszám különbség első látszata miatt a Jedik azért nem álltak annyira rosszul mint ahogyan azt a létszám eltérés mutatja. Nem gondoltam, hogy ennyire alulmaradnak majd a harcban. És ezt nem lehet csak a harci droidok számlájára írni, (akik a kezükkel lőttek) amik ugyan veszélyesebbek voltak a rohamdroidoknál, de ennyire azért nem. Egyedül a droidikák (halál droidok) jelentettek igazán halálos veszélyt rájuk nézve az összes három fajta közül. Ezt is meg kell hagyni. De összességében nem erre számítottam.

Érdemes megfigyelni a Baljós Árnyak legelején elhelyezkedő legelső harcot. Számomra azok a Jedik.

A helyiség televolt gázzal, erre kiugranak ketten a gáz borította helyiségből és minden gond nélkül levágnak ketten kb. 20 doridot.

Igaz mindkét fél kevesebb fővel volt jelen, de ha megnézed az erőviszonyokat, gyakorlatilag nagyjából ugyanaz a helyzet mint a geonosis-i csatánál, csak éppen kicsiben!

De micsoda különbség nem?


Tehát én megértem, hogy Lucas akart egy csatát, ahol a Jedik száma jelentősen megfogyatkozik még a 3. rész előtt, ezzel nem is lenne gond, csak szerintem valahogy nem így kellett volna megoldani.

A jedik sem halhatatlanok, nem fognak 100 ezres túlerővel elbírni, de valahogy akkor és ott nem erre számítottam.


Ettől függetlenül az egyik legkedveltebb csatám az SW történelmében a Geonosis-i csata, ugyanide értem a Jedi-s ütközetet is. Ettől még nem lesz az rossz csata, egyáltalán nem, csak bosszantó. De magát a csatát imádom, ez az egyetlen rész ahol vagy 100 jedit láthatunk egyszerre harcolni, már maga a látvány is megér egy misét. És a klónok érkezése csak tovább fokozza ezt.

Már a Klónok támadása előtt is hiányoltam a Star Wars-ból egy Jedi-s, arénás, sivatagos, sziklás ütközetet, amit a Geonosis-i csata tökéletesen megformál és teljesít.

Számomra ez az egyik leg Star Wars-osabb hangulatú csata az eddig bemutatott 6 filmben.


Nem akartam ennyire off-olni de a konkrét érvelések miatt muszáj volt több kitérőt is tennem, hogy kerek egész véleményt formálhassak.

2014. szept. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Amúgy szerinted,hogy kellett volna megoldani a Geonossis-i csatát,hogy a jedik ne tűnjenek gyengének ?

Több droid,több tank,pókdroidok,tűzérség vagy mi kellett volna a rossz oldalra,hogy egyértelműbb legyen a fölényük ?

Vegyük úgy,hogy jedi kb 40 db B1-es droiddal és 10-15 Szuper rohamdroiddal ér fel. Szerintem megközelítőleg meg volt ekkora túl erő,de abban egyetértek hogy több droideka és pókdroid szereplésével hihetőbb lett volna hogy elsöprik a jediket.

Jango pedig szerintem egy padawant vagy egy frissen avatott lovagot intézett el. Windu bezzeg egyből levágta a fejét :)

2014. szept. 25. 19:23
 10/18 anonim ***** válasza:

Nos, igen, lehet, hogy innen a gép mögül "okosabb" vagyok a kelleténél, de ha tegyük fel Jediként szembe találnám magamat 20, 30, 40, vagy 50 droiddal, lehet hogy azért másképp látnám a helyzetet. :)

Igen, például több halál droiddal, vagy pók droiddal, esetleg el tudnék egy olyat is képzelni, hogy lőttek volna rájuk fentről is, a "közönség" soraiból.

De nem elfogultan nézve, rendbe van a jelenet, a túlerő kétségtelenül hatalmas volt, ez vitán felül áll.

Vannak más jelentek az SW-ben ami ennél sokkal jobban idegesít, azokhoz képest ezzel 100%-ig megbékéltem.

Inkább nálam az a probléma, hogy, hogy volt egy kialakult képem a Jedikről A klónok támadásáig, és lehet nagyon magasra tettem a mércét, nem tudok elvonatkoztatni a saját elképzelésemtől, amit egy percig se mondok, hogy 100 %-ig helyes lenne bármi miatt is.

Arra a Jedi-re én sem tudok jobb tippet, mondani mint amit te írtál, mint hogy egy tanítvány lehetett vagy egy zöld fülű lovag.

Igen, ezt bizonyítja Windu is, hogy milyen könnyedén kivégezte Jango-t, egy képzett és tapasztalt mesterként.

2014. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!