Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter és társai miért...

Harry Potter és társai miért nem használnak lőfegyvereket az orrtalan és bandája legyőzésére?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Talan mert a varazslok vilaga nem az emberek vilaga, es nincsenek lofegyverek...?


Egy kitalalt (es nagyon szepen felepitett) vilagban miert kell feltetlenul a sajat foldhozragadt otleteidet szamonkerni, nem ertem...

2014. szept. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban mi lett volna az izgalmas ha legéppuskázzák a halálfalókat? Nem szólt volna semmiről a könyv :) Főleg a hetedik rész.
2014. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy külön kis világ, a legtöbb varázsló egy egyszerű mugli dolgot sem képes megérteni, pl ott van Mr. Weasley na ő is a gumikacsán vagy éppen a konnektorokon csodálkozik.
2014. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
én már az első rész óta ezen gondolkozok :D
2014. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Felsorolnék pár jó okot.


A halálfalók nem nagyon járnak egyedül. Legalábbis úgy emlékszem, a Sötét Nagyúr visszatérte után az egyetlen alkalom, hogy valamely hívét egyedül járni láttuk, az volt, mikor Piton elment Narcissához megkötni a Megszeghetetlen Esküt. Szóval, feltételezném, hogy párokban járnak, vagy még nagyobb csoportokban. Továbbá, a varázslók nem jártasak a mugli találmányok kezelésében, ezért nem tudnák elrejteni a pisztolyt. Legalább az egyik halálfaló észrevenné, és vagy teszem azt galambbá változtatná a pisztolyt, vagy elhoppanálna, agy védőbűbájt varázsolna maga köré.

Ez persze feltételezi, hogy a lövő nem tököl a pisztollyal rengeteget, hanem egyből lő. Ami aligha megy, kivéve, ha nem túl biztonságosan, csőre töltve és kibiztosítva hordja magánál.


De az érdekesség kedvéért tegyük fel, hogy a varázslók már elég jártasak, és lőnek egyet. Ez nagyon pontos lövés kell legyen, fejre mindenképpen, mert másképp időben elhoppanálhatna, és biztonságos terepen elláthatná a sérülést, mágia segítségével gyorsan. Nem mindenki tud ilyen jól célozni.


De ismét az érdekesség kedvéért tegyük fel, hogy elég jól céloz az illető. Nos, amíg lő, sem tudja a pálcáját használni, és a másik halálfaló rögtön megöli. Egy ellenálló élete egy halálfalóéért? Ez filmvásznon jól hangzik, de a "valóságban" kevésbé. Voldemort serege óriási a Főnix Rendjéhez képest, így ebben az iramban haladva, utóbbi hamar elfogyna.


De mivel még mindig van kedvem írni, tegyük fel, hogy a halálfalók hülyék, és egyedül járnak. Ezt nem tartom elképzelhetőnek, ám ha mégis, akkor valószínűleg kitalálának egy bűbájt, ami védi a fejüket. Ami hirtelen eszembe jut, az a szuperszem bűbáj, amivel nézhetnek több irányba is (lsd. Ronald Weasley sofőrvizsgájának beszámolóját a szereplő önnöm szájából az epilógusban). Így egyedül is ki lehet szúrni egy, a fejedre irányuló pisztolyt, és el lehet hoppanálni. A dolgot segíti, hogy a pontos lövéshez közel kell menni.


És ha nem a halálfalók járnak egyedül, hanem az ellenállók csoportosan? Fent említettem, hogy a halálfalók többen vannak. Ezért aligha megengedhető luxus a nagyobb csoportosulás, hiszen így sokkal kevesebb fronton lehet harcolni egyszerre. Nem érné meg, ráadásul a szuperszem-bűbáj szerintem erre is jó.


És mi van a távcsöves puskákkal? Legjobb tudomásom szeritn ezek golyója lassabb, mint a hang, így meg lehet hallani => hoppanálás (ha van katona, tűzszerész vagy bárki, aki ennek ellenkezőjét biztosan tudja, kérem, jelezze, örömmel találok ki arra az esetre is valamit).



Örömmel fogadok minden ellenérvet, kritikát, megjegyzést, órákon át képes vagyok erről beszélni, és elég behatóan ismerem a Harry Potter világát, szívesen mélyítem tovább a tudásomat.

2014. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok, kifelejtettem valamit.


A Roxfort ostroma, amikor rengeteg a jó és rossz is, nem számítanak a számok. Mint ismeretes, az iskola területén semmilyen mugli kütyü nem működik, így ez az érv alapjaiban hibás.

2014. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ANGLIÁBAN JÁTSZÓDIK!


Tudnotok kell, hogy Angliában borzasztó rosszak a fegyvertartási törvények! Önvédelemre senkinek nem lehet lőfegyvere. Ahogy Magyarországon se.

De ezen kívül még pl. sportpisztolyt sem tarthat senki, vagy semmilyen komolyabb vadászpuskát se.


Emlékeztek a Harry Potter 1. részében Hagrid elmegy a film elején a világítótoronyba Harry-ért, hogy elvigye a nagybátyjától. Vernon bácsi erre egy dupla csövű vadászpuskával jön, aminek Hagrid elhajlítja pusztakézzel a csövét. Na, Angliában az átlagembernek csak maximum ilyen kétcsövű vadászpuskája lehet és értelemszerűen az is csak otthonra.

2014. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minek használnának lőfegyvereket mikor ott van a pálca? Te semmi nem tudsza h rry potteről ugye? Nem orrtalan hanem Voldemort.
2014. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Voldemort egyszerre három gyakorlott mágus (McGalagony, Kingsley, Lumpsluck) átkait is szemrebbenés nélkül hárítja, miért gondolod, hogy egy golyót ne tudna eltéríteni? :)
2014. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most jut eszembe, a Harry Potter 2. Részében , mikor Harry és Ron a láthatatlanná tévő köpeny alatt elmegy Hagridhoz, Hagrid egy puskával nyitja ki az ajtót nem? (Ez az elott van amikor elviszik Hagridot az Azkabanba)
2014. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!