Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Hősök részben veszi át...

Melyik Hősök részben veszi át Peter Sylarnek a képességét?

Figyelt kérdés

2014. okt. 4. 20:41
 1/2 anonim válasza:
Asszem 3. évad 7. rész lehet, bár nem mostanság láttam. Egy zsebórát javíttat meg Sylar Peterel, meg mond valamit az ok-okozatról, meg az összefüggésekről.
2016. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, valójában a 3.évad 4.rész az.

SPOILER!: Peter-t magával viszi a jövőbeli Peter a jövőbe, ahol Claire-maci szépen kinyiffantja jövő Peter-t. Ekkor Peter elmenekül és megkeresi Mohinder-t. Tőle megtudakolja, hogy hol él abban az időben Sylar. Elmegy a házához, ám a házban nem Sylar-t találja, hanem Gabriel-t (ugye Sylar eredeti neve Gabriel Gray) és annak a kisfiát. Gabriel nagy örömmel és szeretettel fogadja a meglepődött Peter-t, majd mikor a kisfia észreveszi Peter sebhelyének hiányát (ugye a jövőbeli Peter-nek van egy sebhelye, ami keresztbe átszeli az arcát, mondjuk, hogy hogyan szerezte az rejtély), akkor Gabriel átnavigálja Peter-t egy másik szobába beszélgetni. Ekkor mondja el neki, hogy ők ketten testvérek."Te nem innen jöttél ugye? Nincs sebhelyed, a múltból jöttél, igaz? Vagyis neked én vagyok a mumus. Pocsék dolog, hogy épp tőlem tudod meg, hogy testvérek vagyunk"

Nem akarja átadni a képességét, mert annak ára van: az éhség, hogy minél több mindent tudjon és megértsen. "Gyilkos lettem tőle, szörnyeteg - mondja - És nem foglak szándékosan téged is a Pokolba küldeni."

De aztán Gabriel Peter unszolására lefesti a jövőt, majd átadja az óráját.

"- Sylar...

- Ez egy sebhely. Emlékeztet arra, hogy mi voltam, és hogy mi lehetek. Javítsd meg!

- Én nem értek az órákhoz.

- Ha hozzá akarsz férni a képességemhez, javítsd meg az órát! Hallgasd a hangját, mint egy szimfónia, minden résznek más a szerepe, de tökéletes harmónia. Ha megérted egy óra összetettségét, bármit megértesz. Megérted, hogy ok és okozat, akció és reakció, hogyan változtatja meg a jövőt. - közben Peter-nek sikerül megjavítani az órát - Tiéd a képesség. Annyira sajnálom!"

Ezután megtámadják őket, Gabriel kisfia a harc közben meghal, Gabriel pedig atombombává izzik, és felrobban, Peter-t pedig elrabolja Claire, megkínozza, majd jön Nathan és kiszabadítja Peter-t, ám Nathan most sem éppen jófiú, fel akar állítani egy hadsereget, a katonák képességet kapnának. Peter nem bízik benne, hisz a múltban Linderman manipulálta és fel akarta robbantani New York-ot.

"-Gondolatolvasó vagy, nézz hát belém. Peter

- Már látom a szándékaidat, az érzéseidet, azt hiszed, hogy helyesen cselekszel, de tévedsz. - mondja, s közben a telekinézis képességével felemeli Nathan-t.

- Peter eressz, ez fáj! - mondja Nathan, de nem hatja meg Peter-t, sőt, hozzávágja a falhoz.

- Meg kell...meg kell...meg kell értenem...értenem kell... a szándékaidat...értenem kell a szándékaidat..." - mondja, s közben eluralkodik rajta az "éhség" és felmetszi Nathan koponyáját, ezzel megölve őt.

Ezek után visszamegy a jelenbe, és Gabriel, vagyis Sylar "ketrecében" köt ki, az ötödik szinten.

" - Peter? - kérdezi, ám nincs ideje többet mondani, Peter a torkánál fogva a falhoz szorítja. - Mit akarsz... mit akarsz tőlem?

- Jártam a jövőben, a világnak vége lett, megszereztem a képességedet, hogy tehessek ellene.

- Megszerezted a képességemet? Benned van az éhség? Olyan vagy mint én.

- Nem fogom hagyni, hogy olyanná váljak, mint te!

- Hiszen már olyan vagy... öcsi."


Na jó befejeztem, sajnálom, csak ez az egyik kedvenc epizódom, úgyhogy bocsi, hogy egy kicsit túlválaszoltam (van egyáltalán ilyen szó?) a kérdésed, amit már vagy 2 éve tettél fel, nah mindegy. Remélem azért segítettem valamit, talán ettől a válaszomtól kedvet kapsz és újranézed a sorozatot, vagy ami valószínűbb, hogy örökre elijesztettek, nemcsak ettől a sorozattól, hanem minden mástól is. :D

2016. aug. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!