Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A matrix vegen azt ertem hogy...

A matrix vegen azt ertem hogy Neo megmentette Ziont. Meg helyre hozta a matrixot. De akkor most a matrixban élőket is felszabaditotta? Ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

2014. okt. 12. 01:51
 1/10 anonim válasza:
100%
Azokat szabadította fel akik a mátrixból szabadulni akartak. Akik jól érezték magukat benne azok maradtak. A lényeg, hogy a szabad választás lehetőségét adta meg az embereknek.
2014. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, felszabadította, magyarán mondva az összes embert a jövőben. Tehát azokat is, akik igazi zioniaik, és azokat is akik a gépek városában lettek termesztve, valamint a gépeket is. Mivel a Smith program kicsúzik a gépek irányítása alól és félő, hogy magát a gépek városát is elfoglalhatja, így tulajdonképpen üzletet köt Neo a gépistennel, hogy legyőzi Smitht, mert csak is Neo képes rá, de csak akkor, ha békét kötnek. Ez a béke jelenti a felszabadítást.
2014. okt. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat. Azt valaki tudja esetleg hogy csatlakozas nelkül hogy kerül Neo a vasutashoz?
2014. okt. 12. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, pontos magyarázat nincs arra, hogy Neo miért képes becsatlakozás nélkül a Mátrixban lenni. Valahol pedig olvastam egy kielemzést, ami talán helytálló magyarázat volna, de a linket sajnos nem tudom.


De viszont nekem is volna egy teóriám. Neo az első részben ugye meghal, de Trinity csókja által feltámad. Na most - szerintem - itt valami olyasmi történt a Mátrixban, ami még talán soha az eddigi kiválasztottaknál - és ezáltal olyan képességre tesz szert, ami által a Mátrixban legyőzi a szabályokat (gravitáció stb.) és beépül talán a gépek programjaiba is a tudata. Amikor a 3. részben megvakul nem véletlenül látja aranyozottan a gépek városát, valamint Smith-t Niobé hajóján és ezért is tudta megállítani a 2. rész végén az őrszemeket, mert tulajdonképpen hatalmat kapott mind a mátrix, mind a gépek fölött.

2014. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erdekes elkepzeles. Az enyem az hogy ugy csatlakozott fel hogy megrazta az őrszemeket akik fel voltak csatlakozva es igy rajtuk keresztül kapcsolodott. A masik meg az hogy a valodi vilagban azert olyan erős mert az Isten is segit neki. De persze ez mind feltetelezes.
2014. okt. 12. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. bocsi, a kérdésedre a válasz: a Mátrixon kívül használta először a Mátrixban is használt képességét, ami által csatlakozás nélkül bekerült a Mátrixba. Mivel Neo feladata az volt, hogy elpusztítsa Smitht, ami tulajdonképpen megis történt az első részben, így a Mátrix úgy érzékelte őt, mintha már törlésre váró program volna, mivel ugye minden ember-program valami célt szolgál, és ha ezt a célt elvégezte, mehet a törlés. De! Mint az első részben is, Trinity kimenti innen és innentől fogva már tudja a Mátrixban is használni a képességeit, és a Mátrixon kívül is a gépeken is.
2014. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Újból előző vagyok. A Te teóriád is elképzelhető, de Neo hogy volt képes megrázni őket?
2014. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel az a matrixon kivül volt a valos fizikai körülmenyek között. Szerintem Isten is kivalasztotta es felruhazta kepessegekkel.
2014. okt. 12. 12:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem Istent, mint ahogy mi emeberek hisszük, és ahogy a vallás is tanítja, azt a képet felesleges belekeverni a filmbe, mert összezavar. Tény, hogy keresztény mitológia is van benne, de csak szimbólumokban. Atya / Keresztelő Szent János az Morpheus a filmben, Fiú / Jézus az Neo, és a Szentlélek / Szentháromság az Trinity. Tehát Istent is ilyen szimbólumként keresd szerintem, nem úgy mint, ahogy a Biblia írja.
2014. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Isten pedig az Orákulum vagy az Építész (Smith amúgy anyjaként szólítja az Orákulumot)
2017. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!