Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Útvesztő c. filmben miért...

Az Útvesztő c. filmben miért nem szedték le a falakról a borostyánt, fontak belőle kötelet és dobták át a falon, hogy meg lehessen mászni? Utána meg már a falak tetején kijutottak volna.

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:

H-hogy dobod fel olyan magasra? :D És ahhoz hogy felmásszanak, ki kell kötni valahova a feldobott kötelet, vagy egy nagy súly kell hogy legyen a túloldalán. De mondták is a filmben, hogy megpróbáltak már felmenni a tetejére de a borostyán nem ér fel odáig, így viszont lehetetlenség átdobni a falon :D


Amúgy a könyvben másképp van megoldva, ott nem mennének sokra azzal hogyha felmásznának a tetejére :D

2014. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk úgy, hogy összefonnának nagyon sok borostyánt, hogy jó hosszú kötelet kapjanak. Aztán felmásznának olyan magasra a maradék borostyánon, amennyire tudnak, és onnan meg lehetne próbálni átdobni. Persze valami olyat rákötnének a végére, ami meg tud akadni valahol.



Tudom, a könyvben az egész a föld alatt van. Már mindenhol olvastam azóta.



Tényleg, te aki olvastad a könyvet: meg tudod mondani nekem amúgy, hogy ennek az egész sztorinak mi az értelme? Hogy miért szivatják ezeket a szerencsétleneket? Mert hogy nem a világvége miatt választották ki őket, az egyértelművé válik a film végéből. Miért bánnak úgy velük, mint a kísérleti nyulakkal?

2014. okt. 16. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az Alkotók gondoskodtak arról, hogy az a borostyán direkt addig nőjön ameddig kell. Egyszóval ha felmásznak a tetejére akkor se valószínű hogy át tudnának dobni valamit (meg hát hihetetlenül nehéz úgy felfelé dobni valamit (plusz ha valami kampó van a végén) hogy közben még kapaszkodsz is).


A másik kérdésedre a válasz: Nem tudjuk még, hisz ez egy könyvsorozat, itthon meg még sajnos csak az első kötet jelent meg. A további kötetekben biztosan kiderül, de annyit mondhatok hogy érdekel hogyan lesz a film folytatása mert a film második fele köszönőviszonyban sincs a filmmel :D

2014. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Olcastam a 3. részét is, a lényege pedig hogy egy vírus a ,,kitőrés" ellenszerét próbálják megszerezni, és a srácokon kísérleteznek. Pontosan nem tudom hogy miért is kell ez, de az agyban van valami, ami kell. És ezekkel a próbákkal nézik meg hogy kinek ,,tökéletes az agya" az ellenszer elkészítéséhez. :)

SPOILER :D


Egyébként olyan magasa mint az a fal, még a jóisten sem tud dobni. Nem gondolkoztál azon még el? A fal picit (sokkal) több mint 10 méter.....

remélem megoldódott a dobós ötleted....

2014. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Spoiler alert! :)


A kísérlet oka: fel akarták térképezni az agyat teljesen, hogy a vírusra immúnis személyek agya, hogyan reagál stresszhelyzetben (a stressz miatt felpörög az agy és a vírus gyorsabban pusztítja azt el), és úgy gondolták, hogyha egy immúnis ember agyát sikerül teljesen felrajzolni, az lesz a megoldás kulcsa a gyógymódhoz. Ezért stresszeltették őket mindenféle módon, hogy stimulálják az agyat. Of course van kontroll csoport is, mert minden kísérlethez szükség van arra is, tehát van közöttük olyan is, aki nem immúnis... (Ugye a vírus úgy működik, hogy megfertőzi az agyat és elkezdi felzabálni annak egy bizonyos részét (ez az úgynevezett Killzone rész - passz, hogy lett lefordítva - mert ezt pusztítja a vírus -, így az ember agresszívvá, állatiassá válik, megőrül. Minél gyorsabban pörög az agy, minél aktívabb a folyamat annál hamarabb lejátszódik. Az immunisaknak nincs félnivalójuk ugye. De a kontrollcsoport megszívta. És persze az első könyvben nem tudni, hogy ki immunis, ki csak kontroll.)

2014. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Egyébként olyan magasa mint az a fal, még a jóisten sem tud dobni. Nem gondolkoztál azon még el? A fal picit (sokkal) több mint 10 méter.....

remélem megoldódott a dobós ötleted...."



Parittyával, nagy súlyt két kézzel kötélen pörgetve (mint a kalapácsvetők) elég magasra fel lehet dobni. De oké, igazad van, ezt nem gondoltam át eléggé.



Viszont a LABIRINTUSON BELÜL már vannak helyek, ahova fel lehet mászni, és ott így a fal teteje közelebb kerül hozzájuk. A csávó is felmászott egy darabig a borostyánon. Ha egy ilyen "orgonasípon" felmásznának, onnan már talán fel lehetne támasztani egy létrát a fal tetejére.

2014. nov. 2. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!