Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehet megállapítani...

Hogyan lehet megállapítani egy eredetinek látszó DVD-ről, hogy eredeti-e?

Figyelt kérdés

A minap vettem Jófogáson egy DVD gyűjteményt, azonban némelyik tokon és a borítóból látszik, hogy nem gyári minőség.


Kérdés, hogy a lemezeknek mik azok a tipikus jellemzői, amikről egyértelműen meg lehet állapítani, hogy eredeti vagy másolt?



2014. okt. 19. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eredeti lemezekre a sorozatgyártás miatti gyorsaság érdekében 'préselve' vannak az adatok, nem írva, mint a hagyományos lemezek esetében. Ezeknek a hátoldala egy nem színes, tükörszerű felület, amin nem látod a ráírás nyomait, mint a hagyományos otthon írt lemezeken.


De egyébként szerintem a lemez mintás felületéről is megállapítható, hogy eredeti, vagy utólag lett a kép rányomtatva. Ha nem eredeti, vidd el a rendőrségre, és mondd meg kitől vetted..szeretik az ilyeneket :D

2014. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Némelyik lemezen van egy "Ezt a biztonsági másolatot.." kezdetű mondat, amelyeken ez szerepel, mindegyik másolt lehet?


Az eladó biztosan állítja, hogy mindegyik eredeti, de nagy ügyet én sem szeretnék pár ezer Ft-ért csinálni. A rendőrség egyébként mennyire foglalkozik komolyan ilyen nagyságrendű dologgal, illetve az illetőnek milyen büntetésre van esélye, ha feljelentést tennék?

2014. okt. 19. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha lefényképezed a hátulját, akkor megmondom, hogy eredeti, vagy másolat.


A rendőrség ha komolyabban akar foglalkozni a dologgal, akkor felkeresik az illetőt, csinálnak egy házkutatást, és lefoglalják azokat az eszközeit, amiken illegális dolgok vannak. A hamis lemezeket is. Plusz pénzbírság az illegális adatok mennyiségétől függően.

2014. okt. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!