Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars 4-ben a végén az...

A Star Wars 4-ben a végén az űrcsatában valaki el tudná nekem magyarázni a logikát?

Figyelt kérdés

Most néztem újra, és nem értettem a dolgot.. Eddig ez fel sem tűnt.

Ugye el kell jutniuk a lyukig, ahova torpedót bedobva szétrobban az egész Halálcsillag. Amikor az első csoport megy ott, akkor Darth Vader a 2 vadászával hátulról meglepi és leszedi őket.

DE! A következő csoport és az azutáni is ugyanúgy megy, habár már számítottak rá, hogy hátulról jöhet az ellenség. Miért nem ment velük egy támogató csapat, aki hátulról fedezi őket, és leszedi Vaderéket? Pont úgy, ahogy a végén Han Solo tette. Nem értem.. Csak mentek szétlövetni magukat.



2014. okt. 24. 02:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebben tényleg nincs logika mivel a Lázadók is tudták, hogy csak abban a vájatban lehet eljutni a lyukig. Amúgy nem voltak elegen, hogy menjen egy támogató csapat. Meg ez így volt drámai, hogy bármikor lelőhették volna őket és a Halálcsillag elpusztítja a Yavin 4et ;)
2014. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
A rangidős vezető a Halálcsillagon Tarkin kormányzó volt, aki borzasztóan arrogáns és lenéző figura volt, nem hitte, hogy a Lázadók komoly veszélyt jelentenének a támaszpontjára, épp ezért csak az űrállomás önvédelmi lövegeit használták a támadás során, amik eredetileg csillagromboló nagyságú célpontok ellen terveztek, nem pedig kisméretű vadászok és csatagépek ellen. Amikor átjutottak az ütegeken, Vader javaslatára, aki szintén nem tekintette nagy veszélynek azt a pár gépet, kiküldtek néhány TIE gépet, hogy elintézzék azt a pár X-vadászt. A csatába induló tucatnyi Lázadó gépből kb 3-4 tért vissza, azok is többnyire azért, mert a csata közben megsérültek, így visszavonultak, abba a lövészárok-szerű dologba kevés gép jutott csak be, ezek közül csak 2 tudott a célponthoz érni, amiből az első mellé is lőtt, aztán meg őt szedte le Vader, a második Luke volt, akit az elején Vader azért nem lőtt le, mert meglepődött, hogy egy Jedi jelenlétét érzi, amikor pedig tüzelni akart volna megérkezett a Millenium Falcon, kilőtte az egyik TIE vadászt, Vader gépe elsodródott, így Luke zavartalanul leadhatta a lövést, majd leléphetett. Az arrogancia miatt veszítettek, nem vették komolyan a fenyegetést, pedig a Halálcsillagon több száz vadászgép állomásozott, de ebből csak alig egy tucat vett részt a harcban.
2014. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy egy hold méretű atombiztos űrhajóra miért kell ( LÉGÜRES TÉRBEN ) egy szellőzőt tenni, ami tök védtelen, és NYIL EGYENESEN a reaktormaghoz vezet.

Rátettek volna legalább egy zsilipet, amit harci szituban zárnak, és kész.


Na meg miután az űrben bármerre mozoghatsz.... ha fentről támadtak volna, és nem szemből, nem kellett volna végigrepülni azon a sz@ron...

2014. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez is igaz XDD
2014. okt. 27. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha ennyire izgat a szellőző mivolta, ajánlom figyelmedben a Halálcsillag című kiváló könyvet, ami választ ad a kérdésedre. Szerintem nagyon izgalmas könyv mindamellett megnyugtatja lelked:D
2014. nov. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Meg az is hülyeség, hogy a halálcsillaggal megkerülték a yavint. Ha felrobbantják, nem mindegy hogy melyik oldalról éri a lövés?
2014. nov. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy másik bolygó eltakarta azt a bolygót, amit föl akartak robbantani, nem tudom már mi volt a nevük.
2014. nov. 2. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!