Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehet az, hogy sok...

Hogy lehet az, hogy sok esetben a Jedi-k és a Sith-ek között óriási erőbeli különbség van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdés még nem egyértelműen tükrözi, hogy mire is gondolok egész pontosan, ezért szűkítek, pontosítok ezzel kapcsolatban.

Először is a kérdésben is említett erőbeli különbséget a Sith-ek javára értem, sokszor drasztikus méretekben, már-már hiteltelen, hihetetlen módon.


Ami legjobban kiverte nálam a biztosítékot az a Sith-ek bosszújában lévő, amúgy már porrá vitatott jelentek közül az egyik, amikor Palpatine/Darth Sidious gyakorlatilag különösebb megerőltetések és erőbefektetések nélkül megöl 4 ereje teljében lévő Jedi mestert akik nem mellesleg a Jedi Tanács tagjai.

Vagy legalábbis 3-at rögtön elintéz, még Windu adta fel neki majdnem a leckét, de most nem szeretnék belemenni a szokásos vita fórumos témába, hogy Palpatine hagyta e magát vagy sem.

De végül csak megölte mind a 4-üket.

Amikor felmerül ez a kérdés, mindig az a válasz, hogy:"Naná, hogy legyőzte őket, hiszen Sith Nagyúr volt."

Legalább 300-szor olvastam ezt a választ a fent említett kérdésre 2005 óta különböző SW fórumokon, oldalakon, ha ennyiszer nem is, de az biztos, hogy 100-as nagyságrendről beszélünk, az hétszentség.


Na és??? Ők meg Jedi Mesterek voltak a Jedi Tanács tagjaiként, 3-al több létszámmal mint az egyedül lévő ellenfél.

Van egyáltalán olyan Star Wars rajongó aki ne gondolkozott volna el, hogy hány Jedi Mesternek kellett volna jelen lennie, hogy különösebb probléma nélkül megadásra kényszeríthessék és letartóztathassák Palpatine-t? Szerintem aligha.

Akárhogy is, azt tudjuk, hogy 4-en egészen biztosan kevesen voltak ahhoz, hogy legyőzhessenek egy Sith nagyurat Palpatine személyében. Talán ez az egyetlen biztos dolog is van abban a jelenetben.

Nagyjából annyian, hogy gyakorlatilag el sem fértek volna abban a helyiségben, ami már vicc kategória lett volna, mondjuk ez sem kevésbé az, amit a filmben produkáltak.

De tudom, hogy a történet szempontjából Palpatine-nak maradnia kellett.

Windu halálával tehát gyakorlatilag az egyetlen Jedi Mester aki tényleg felveheti a versenyt ráadásul teljesen egyedül Sidious ellen, az nem más mint Yoda.

Most hirtelen nem is tudnék más Jedi mestert mondani.


Következő példa:

Sokak szerint teljesen természetes, hogy Darth Maul-ra ketten kellett hogy rámenjenek, mert hát Sith harcos vagy tanítvány volt. Mondjuk harci tudását és erejét látva, ezzel én is egyetértek.

És tanítványként egyes egyedül mégis sikerült megölnie egy Jedi mestert, tehát nem vele egyenrangú tanítványt, és nem is lovagot, hanem mestert, és még Obi-Want is majdnem legyőzte, persze a végkifejletet tudjuk.


Félreértés ne essék, ez a kedvenc fénykardpárbajom a Star Wars történelemben, és Maul erejét látva tényleg indokolt volt hozzá két ellenfél. (A következő nálam Anakin és Obi-Wan párbaja a Mustafar-on érdekességként)


De már itt is látszik, hogy a Sith-ek ezek szerint mennyivel erősebbek a Jedik-nél.

Tanítvány megöl egy mestert, egymagában van miközbe ketten támadnak rá, de mindez nem probléma mert hát egy Sith-ről beszélünk.


És egy utolsó példa: Dooku-nak sem okozott különösebb problémát, hogy két alkalommal is két Jedi-vel találta magát szembe.

Bár a Sith-ek bosszújában a végkifejlet már nem neki kedvezett.


Én a Klónok támadásáig abban a tudatban voltam, hogy egy Jedi Mester és egy Sith Nagyúr nagyjából egy szinten vannak, ahogyan egy Jedi tanítvány is egy Sith tanítvánnyal.

Persze, tudom, hogy a titulus még közel sem minden, számít a tapasztalat, mekkora ereje van, ha tanítványról beszélünk, akkor hol tart a képzésben stb.

De azt hittem azonos titulusúak-nak az ereje többé-kevésbé egymáshoz mérhető 1 az 1 ellen harcban, a Világos és a Sötét oldalon, de úgy látszik ez egyáltalán nem így van.

Emlékszem a Baljós árnyak idején eljátszottam a gondolattal, hogy mekkora harc lett volna, ha Qui-Gon megütközik Darth Sidious-sal, Obi-Wan meg Darth Maul-lal, és mondjuk egy helyszínen lettek volna.

Bár ez a gondolat már akkor is sántított, mert már Maul-lal sem bírtak ketten sem, aki még csak tanítvány volt, és Qui-Gon ráadásul meg is halt.


De azért nem gondoltam, hogy ekkora eltérések vannak.

Ráadásul Yoda is azt mondta a Birodalom Visszavágban, hogy a Sötét oldal NEM erősebb, csak simább, könnyebben járhatóbb.



Ehhez képest titulusként is mindig nagyobb létszámban kellene lennie a Jedik-nek a Sith-ek ellen, hogy a Jedi-k győzelmet arathassanak a harcban.

Pl: Sith tanítvány vs. Minimum két Jedi, és nem is árt ha legalább az egyik mester.

Sith Nagyúr vs. gyakorlatban, filmben még nem látott elegendő létszámú Jedi mester.

Ez az előzmény trilógia. De a régi trilógiában már ez is máshogy volt.



Tehát arra gondoltam a feltett kérdésemben, hogy Sith-ek tényleg erősebbek a Jediknél?

És sok esetben ekkora különbségekkel? Ennyire kiegyenlítetlen az Erő két oldalának használóinak ereje?

És miért van ez? A Sith-ek miért erősebbek?


Félre ne értsetek, nem okoskodni akarok, mert ezt sem értem, a példákat is csak érvelésként írtam.


De ettől függetlenül nagy Star Wars rajongó vagyok, nem három éve tart a rajongásom. :)



2014. okt. 15. 19:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de nem olvastam el a kisregényed. Nem bunkóságból, pusztán időgazdálkodás...


Szóval a kérdésedre válaszolod: Az erő sötét oldala könnyebben járható út - nem szó szerinti idézet Yodától az 5. részből.

2014. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg a válasz, hogy a sötét oldal intenzívebb, erőteljesebb érzelmekből táplálkozik (harag, félelem). Az is lehet a megoldás, hogy a sithek esetlegesen jobban tudták továbbadni a tapasztalataikat hiszen csak ketten voltak egy mester és egy tanítvány. Az első állításomat alátámasztva amikor a jedi visszatérben Luke megküzdött Vaderrel akkor neki is nagyon jól ment annak ellenére, hogy még éppen, hogy lovag volt, mivel a dühét használta az apja ellen aki pedig sith nagyúr, mint Dooku. Bár Vader ellenpélda is hiszen annak ellenére, hogy sith nagyúr nincs olyan hatalmas erő birtokában mint a fentebb említett gróf. Összegezve tehát az érzelmek miatt erősebb mivel a sötét oldalnak nincsenek megkötései, tiltásai, mondhatni azt csinálsz amit akarsz, úgy érzel ahogy akarsz ahhoz kötődsz akihez akarsz.
2014. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

A jedi-sith háború 1000 évvel a filmben látottak előtt játszódott és a jedik kiírtották a sitheket(majdnem :))tehát akkoriban nem lehetett köztük nagy különbség erő tekintetében. De a megmaradt sithek(a mester és a tanítvány rendszerben)a közben eltelt ezer év alatt tökélyre fejlesztették magukat míg a jedik konzervatívak voltak és egy helyben toporogtak. Ja és az aktuális sith nagyúrnak csak egy bizonyos tanítványt kellett kiválasztania és a legmegfelelőbb alanyt választhatta ki.

De elemezzük a megismert sitheket:

-Darth Sidious: A legnagyobb sith nagyúr ő vitte a legtöbbre. Az egyetlen ellenfele Yoda volt. Windu talán jobban vivott de az Erőben annyira nem volt otthon mint Sidious.

-Dooku:Azelőtt jedi volt és az egyik legjobb a rendben. A sötét oldal tovább erősítette. A második legerősebb sith.

-Maul:Sidious az éppen adódó legjobb alanyt választotta ki magának komoly kiképzést adott neki.

-Anakin/Vader:Ő vihette volna a legtöbbre ha nem kerül géptestbe. Azért kapott ki Obi-tól mert nem tudta még használni a sötét oldal erejét csak összevissza csapkodott. De így is csak egy hajszálon múlott. Amikor először láttam a párbajukat csodálkoztam hogy Kenobi nyer mert azelőtt folyamatosan azt láttuk,hogy mestere csak bénázik Anakin mellett. De lehetett előre látni,hogy Vadet baleset éri. A világos oldalt már eldobta magától,de még nem volt otthon a sötét oldalban. Később mikor kiborg lett lecsökkent a midi-klorián száma és már nem is volt olyan ügyes.

És mint az előző válaszoló írta a sithek erejét a gyűlölet adja,de emelett kimértnek is kell lenniük.

2014. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Első válaszolónak: Értem, csak nem gondoltam, hogy azzal, hogy a sötét oldal könnyebben járható út, ezzel erősebbek is lesznek a Sith-ek, de ezek szerint mindenképpen van benne valami.

És egyáltalán nem haragszom. :) Most így amikor visszanéztem a kérdésemet és az alatta lévő leírást tényleg rengeteget írtam, kicsit le is döbbentem.

Persze, amikor a végére értem, akkor is tudtam hogy sok lett, de azt nem gondoltam, hogy ennyire.

Csak érvelni szerettem volna, ezért több irányba is kitértem, hogy kerek egész legyen, hogy milyen okokból is teszem fel a kérdést, és, hogy miért nem értem a dolgot, mármint a választ a kérdésre. De tényleg rengeteg lett, ez vitán felül áll.



Második válaszolónak: Tehát ha úgy nézzük akkor az intenzívebb érzelmek miatt erősebbek, és ugyanezen a téren jelen lévő szabadságuk miatt. Itt is visszaköszön amit Yoda mondott: "Simább, könnyeben járhatóbb."

Gond nélkül elengedhetik magukat, úgy tombolnak ahogy akarnak.

Tehát akkor ez is egy fontos szempont ezek szerint.



Harmadik válaszolónak: A te válaszod az amire egyáltalán nem gondoltam, még csak hasonló sem jutott eszembe, amit te részletesen le is írtál. Mármint, hogy a Sith-ek 1000 év alatt folyamatosan megállás nélkül fejlődtek, a Jedi-k pedig a Jedi-Sith háború óta gyakorlatilag most is ott tartanak erő téren, mint amikor a háború befejeződött.

És a tanítvány választás tényleg fontos részlete lehet a dolognak, a sith-eknek a Kettő Szabálya miatt nagyon meg kellett választani a tanítványt, de a Jedi-k mindenkit magukkal vittek és kitanítottak, aki egy kicsit is erő érzékeny volt. Ezekre tényleg nem gondoltam.


Mégegyszer köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak, mindenkinek ment a zöld kéz természetesen! :)

2014. okt. 15. 23:37
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként az irodai harci jelenet szerintem is elég röhejes volt. Szabályosan ledegradálta a jediket. Az a három szerencsétlen úgy harcolt,mintha a tegnap esti kocsmatúra után másnaposan indultak volna a sith nagyurat letartóztatni(ki tudja lehet így volt :)). Pedig mesterek és tanácstagok is voltak.Pl: Kit Fisto a klónok háborújában még Grievous tábornokkal kardozott és elég jól tartotta magát,de végül a párbaj valamiért félbeszakadt. Ha úgy harcolt volna az irodában is szerintem egy fél percig azért állta volna a sarat(a párbajban kb 3 másodpercig). Windu viszont megmutatta miért nevezik mesternek.

Szerintem azért egy 8-10 jedi lezúzná Palpatine-t. Gondolj arra,hogy a klónok is legyűrték a jediket pedig egy darab klónnak még egy padawan ellen sincs fikarcnyi esélye sem.

Off: Ha nem nézted a klónok háborúját akkor nem láthattál sith vs sith párbajt. Na most itt egy:

[link]

2014. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Na, ezt pont mint ha én mondtam volna, tökéletesen egyetértek, kajakra olyan mintha tintásan vagy másnaposan mentek volna harcba egy Sith nagyúr ellen. :)

Az eddigi válaszok alapján sok mindent megértettem a kérdésemmel kapcsolatban, sok jelenettel megbékéltem, de ezzel az eggyel még mindig nem tudtam.


Palpatine az egyik legerősebb Sith nagyúr volt, és a történet alapján nem hogy nem halhatott meg, de még csak le sem tartóztathatták. Ezt eddig értem és teljesen oké.

De azt a jelenetet akkor sem így kellett volna megoldani.


Emlékszem, ha nem érdekelt volna Anakin átállása, és természetesen a film további eseményei a végefőcímig, ki is mentem volna a moziból. Egy világot rombolt bennem porig.

Azt is rengeteg helyen olvastam, hogy Palpatine, lesből, váratlanul támadott, a 4 ből az első kettőt emiatt is tudta megölni.

Mi van??? Elővette a kardját, és be sem kapcsolta rögtön, és még oda is ugrott eléjük. Ez sosem volt váratlan, meg lesből való támadás. Éppen ez az, hogy a Jedik voltak nyerő helyzetben, vártak a támadásra meg sem kellett mozdulniuk, Palpatine ugrott oda hozzájuk ami már önmagában is veszélyes, le is vághatták volna, ja és a kard előrántása és az első halálos szúrás között eltelt vagy 5-6 másodperc. Ez aztán a váratlan támadás.

Ez több mint elegendő idő a felkészülésre 4 embernek.

És amúgy is, amikor előrántotta a kardot, mit gondoltak a Jedi-k, hogy Palpatine mit akar, hogy ennyire váratlanul érte őket a támadás? Pokémon tazo-t cserélni?

És nekem itt egyáltalán nem az nyilvánul meg, hogy Palpatine mennyire erős, hanem, hogy a Jedik, ott és akkor mennyire nem voltak a helyzet magaslatán. Bár ez is nézőpont kérdése.


És igen, Kit Fisto a Klónok háborújában jól állta a sarat Grievous tábornokkal szemben, ott bírtam is, bár a filmben is így teljesített volna, akkor szerintem is tovább maradt volna talpon.

De Windu tényleg megmutatta Palpatine-nak, hogy benne méltó ellenfélre talált.

Személyes véleményként, szerintem ott különben Windu tényleg legyőzte Palpatine-t, szerintem nem hagyta magát az öreg.

Sokan mondják, hogy igen, de szerintem ott tényleg győzött volna Windu, nekem van egy ilyen megérzésem.


Képzeld, 2-3 hónapja szereztem be A Klónok Háborúja-nak mind a 6 évadát, és kezdettől fogva imádtam a sorozatot, és nem tudom megunni azt a Sith párbajt amit belinkeltél, bármikor megtudom nézni, ahogy most is megnéztem, úgyhogy nem linkelted be fölöslegesen! :)

Köszi szépen, ahogyan a válaszodat is köszönöm, ment a zöld kéz természetesen. :)

2014. okt. 17. 21:03
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy én úgy oldottam volna meg,h Sidi bá az Erővel a falnak löki vagy levillámozza őket amit csak Windu véd ki. És miután magukhoz térnek és kissé kábultan bekapcsolódnak a harcba akkor elhiszem,hogy olyan könnyen lebökdösi őket. Ezután a párbaj folytatódik.

Am én mikor először néztem a sithek bosszúját kb 8-9 éves lehettem,de kiszúrta a szememet a jelenet és kérdeztem a fateromat,hogy na de hát a jedik azok nem védik meg magukat ? Nha mintegy hát ennyi baki belefér ,azért még mindig ez a legjobb része az előzmény trilógiának(nem mintha a másik kettő nem tetszene)

A sith vs sith harcnál pedig baromi jól demonstrálták Sidious erejét. Voltaképp ez is volt a célja.

De a sorozat és a film között van néhány ellentmondás annak ellenére,hogy összefüggő történet ezt maga Lucas is megerősíti. Ezalatt főleg arra gondolok,hogy Anakin és Dooku vagy 80-szor megvívtak míg a filmben határozottan úgy tünt,hogy először találkoznak az Ep II óta. Vagy az Obi Grievous harcokkal dettó ez a helyzet. Ráadásul Grievous rendre le is iskolázza Kenobi mestert. De legalább arra ügyeltek hogy Anakin és Grievous ne fussanak össze ami hitelessé teszi Anakin beszólását a filmben. Bár ezek csak apróságok,de kissé zavaróak.

2014. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az ötleted az irodai jelenetre nálam teljesen telibe talált, ez úgy megállná a helyét a filmben ahogy van. És teljesen korrekt és hihető lenne.

Ja, és teljesen Star Wars-os hangulatú lenne, ellentétbe a filmben látott bénázással.

A villámozást talán nagyobb eséllyel szokták kivédeni a Jedik, mint a lökést, ez utóbbi sok esetben valahogy mindig váratlanul éri őket, vagy legalábbis sokszor. Így az utóbbi lenne a leges-leghihetőbb a filmben.

Viszont a villámozás egy látványosabb támadást jelenít meg a vásznon, és brutálisabb is, ami egyik sem elhanyagolható szempont egy Star Wars mozifilmben egy harcjelenetnél, így végül mégis a villámozást választanám a kettő közül ha bele lehetne nyúlni a filmbe.

De az tény, hogy mindkét megoldás messze helytálló és hiteles lenne a filmben, le sem álltam valami másik ötleten gondolkozni. :)


Nálam is vitathatatlanul a legjobb rész az előzmény trilógiában, de az Árnyak és a Klónok között valahogy nem tudok végérvényes döntést hozni, hol az egyik a jobb nálam, hol a másik, valahogy ez mindig változik nálam.

De imádom az előzmény trilógiát, mozi téren azon nőttem fel, ami elképesztő élményt adott, míg az eredeti trilógiát már "csak" VHS-en láthattam (nem tudom hány százszor), moziban nem.

De természetesen ugyanúgy ott volt az előzmény trilógia mellett, nincs is jó szó rá, hogy milyen hatást gyakorolt rám.


A Sith vs Sith harcnál már az elsőre jó pont volt nálam, hogy annak ellenére, hogy Maul és Savage elvesztették az összecsapást, azért én most is azt mondom, hogy ettől függetlenül még mindig helytálltak és fel tudták venni a harcot Sidious-sal, ráadásul "csak" ketten voltak.

És nálam ez volt a döntő szempont, hogy feltudták venni a harcot ellene. Végre valakiknek sikerült Yodán kívül.


Ott van ugye a filmbéli irodai jelenet. Na ezután kell megnézni ezt a Sith féle párbajt!!!

Igaz, itt nem Jedik mentek Sidious ellen, hanem Sith-ek, de még akkor is példaértékű összecsapás és jelenet.

Hármójuk közül egyértelműen Savage volt a legkezdőbb, de meddig tudta már magát tartani, alig valami tapasztalattal! Ez a nem mindegy.


Ez egy nagyon jogos észrevétel részedről, a Sith-ek bosszújában egyáltalán nem érződik, hogy a Klónok támadása óta kismilliószor vívtak különböző okokból félbehagyott párbajokat. De ennek ellenére a sorozatban szükség volt arra, hogy Anakin és Obi-Wan fénykarpárbajt vívhasson számos epizódban, egy idő után már unalmas lett volna ha egyfolytában droidokat darálnak, Maul és Savage meg túl későn lépett be a képbe, hogy csak velük láthassunk fénykardpárbajt.

Így jó, hogy többször is megütköztek Dooku-val és Grievous-sal.


A Sith-ekben ugye Anakin jelzi Dooku-nak, hogy "Erősebb lettem az utolsó találkozásunk óta gróf úr."

Na most én (meg gondolom a sorozat szinte minden rajongója) foggal körömmel azon voltam, hogy valahogy bemesélhessem magamnak, hogy ezt a sorozat legutóbbi összecsapására érti, de egyszerűen lehetetlen nem arra gondolni, hogy Anakin a 2. rész beli vereségére és levágott kezére gondol.

Arra érti, ez egyértelmű.


De látod, ez nekem fel sem tűnt, hogy Anakin és Grievous soha nem találkoztak a sorozatban, ügyes és jogos észrevétel! :)


Ja, és eggyel több zöld kezed lett. :)

2014. okt. 19. 18:31
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos elolvastam az egeszet es az elso valaszt a tobbihez mar zsibbadt a szemem a valaszom a kovetkezo : a jedik harc teren azert nem annyira erosek mert ha elolvasod a jedirend vivasteknikai adattarokat abban rajossz,hogy a jedik mindig konnyelmuen jarnak el es az erosebb kardforgato stilusokat amikhez evek kellenek az esajatitasahoz tul idopazarlasnak es fardtsagnak veszik ezert nem foglalkoznak vele am a sith tanitvanyok arra edzodtettek gyakran evtizedekig titokban,hogy mestereket gyilkoljana mivel a sithek a bujkalasuk alatt kepesek tokejre fejleszteni jedi ellenes felkeszulesuket ...-ez volt az elso erv,modt jon a masodik:mig a jedik azt csinaljak amit az ero sug nekik a sithek gyakran manipulaljak az erot(a midiklorianokat)szoval a jedik nem lehetnek kepesek mindent elerni,minden eros kepesseget amit a sithek mivel azt betiltjek mert aztmondjak,hogy a sithek stilusa manipulalni az erot de ha jobban megnezzuk a filmet minden eros sithet a jedik az ero sotet oldalaval gyoztek le nezd obivan vs maul : obi haragot gyujtott ami a sotetoldal peremere sodorta igy harcolt jobban mint maul aztan anakin vs tyranus(duku grof) anakin szintan haragbol harcolt mert obit kiutotte tyranus ezert ani bepipult a kozel 100 eves grofra ;) aztan ottvan vindumester akinek azert lila a kardja maert az kulonleges megkulonbozteto erovel bir ami azt jelenti,hogy ujjitott a jedikodexen megpedig azt,hogy feltalalta az eddigi letezo leg erosebb kardforgato vivast ami felig szinten atnyul az ero sotet oldalara ezert nemhaszalta sose csak a kopasz palpati elenn bar obi igazabol ani-t azert gyozte le mert 1jobb harcos volt2ani forrofeju volt :) es luke is ugy gyozte le hajdani jedi apjat,hogy merges lett ra szoval vert verrel vasat vassal tuzet tuzzel es sotetet sotettel ;)
2014. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszodat, és hogy elolvastad a leírást is. :)

Igen, elismerem, hogy nagyon hosszú lett a leírás, amikor az írásának a végére értem, akkor is tudtam, hogy hosszúra sikeredett, de azt nem, hogy ennyire. Újra át kellett volna néznem és akkor láttam volna, hogy milyen hosszú is lett igazából.

Ebben hibás voltam, most már nem írnék ennyit az biztos.


Eddig még nem olvastam a Jedi Rend vívástechnikai adattárait, de most majd sort kerítek rá és rákeresek erre is.

Elég nagy baj, hogy a Jedi-k nem foglalkoztak az összetettebb, időigényesebb vívóstílusokkal, még akkor is ha abban a tudatban voltak, hogy már 1000 éve kihaltak a Sith-ek, és így nincs hozzájuk mérhető, méltó ellenfél.

Szerintem könnyelműség ez a részükről, soha nem lehet tudni, hogy mikor jön a baj, mikor térhet vissza néhány a Sith-ek közül, bár az idő tényleg a biztonságérzetük mellet dolgozott, mert 1000 év tényleg elképesztően hosszú idő, ez nem vitás.


Igen, azt már itt olvastam, hogy a Sith-ek az 1000 év bujkálás alatt tökéletesre fejlesztették a képességeiket, mind vívásban, mind az erőben, de nagyon jól tetted, hogy te is leírtad, mert legalább tovább erősítetted ezt a magyarázatot.


Látod ezt nem tudtam, hogy a Sith-ek tudják manipulálni az erőt, szóval sokszor amikor a Jedi azt teszi amit az Erő súg neki, akkor sokszor egy manipulált "tanácsot" hall az Erő-től mert lehet, hogy egy Sith pont manipulálta azt.

Persze gondolom nem mindig ez a helyzet, de többször előfordulhatott már.


Igen, arra is kitértek már itt korábban, hogy sokszor egy Jedi csak a sötét oldallal tudott győzni, hogy bevetette a harc közben a haragot. De itt is jó volt újraolvasni, mert ezzel is azt mutatja, hogy ez tényleg kézenfekvő magyarázat a kérdésre.


Köszi mégegyszer a választ, ment a zöld kéz. :)

2014. okt. 29. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!