Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mekkora Panem lakossága?...

Mekkora Panem lakossága? Többi lent!

Figyelt kérdés

Olvastam, olvasom a könyveket, de néhány kérdésre nem tudom a választ. Mekkora Panem lakossága? Több térkép szerint, Panem egy Észak-Amerikai ország, a mai USA helyén. Logikailag ha nézzük, akkor ez egy hatalmas nagy ország, de a könyvekből én azt vettem le, hogy a körzetek hatalmasak, de minden körzetben csak egy kis város, vagy több kis-nagy falu van. Egy körzetben több város is van? Minden körzetnek van egy fővárosa, mellette több kisebb város valamint falu? Átlagosan mennyi egy körzet lakossága? Panem fővárosában, a Kapitóliumban mennyien laknak körülbelül? Mekkora lehet ez a város (viszonyítás is jó, mint például akkor mint London)? Lehet, hogy csak nekem csúszott el a fejem ezen információk és adatok mellett a könyv olvasásakor.


Minden választ előre köszönök!



2014. nov. 6. 16:31
 1/3 Péter S. Zilagi válasza:
erre nem térnek ki a könyvek, de a könyv alapján a 12. körzet nem valami nagy, az inkább csak egy falu. elég könnyen le tudták bombázni. ez csak egy kis iparfalu a bánya mellet.
2014. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De a filmet látva, meg a könyvet olvasva, egy USA nagyságú államot lehet elképzelni, én így képzelem el, levéve az elöntött területeket, amelyet most víz borít. A Kapítóliumot is úgy adja elő az író, és a film is, mint hatalmas gigapoliszt. Ott gondolom nem csak pár tízezren laknak. De mondjuk amikor a filmben húzzák a neveket a viadalra, akkor nem túl sok a húzható nv, amikor ott állnak a 12. körzetben. Kicsit zavarosan jön ki az egész.
2014. nov. 6. 19:00
 3/3 Péter S. Zilagi válasza:
valóban zavaros. a 12. körzetben csak pár ezer cetli van, úgy hogy a legtöbben többször is felíratják magukat, pl.: Gale 42-szer
2015. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!