Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Interstell...

Mi a véleményetek a Interstellar ( Csillagok között ) C. filmről? Melyik volt a kedvenc jelenteteket?

Figyelt kérdés
Én tegnap láttam és nagyon jó volt... Véleményem szerint a legjobb Nolan film, holtversenyben az inception-el. Egyedül azt sajnálom, hogy nem 3D-be néztem :/

2014. nov. 13. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Mielőtt valami okos beszólna:

SPOILER!!!

Tetszett, bár nem ez lesz a kedvenc filmem, de az élbolyban benne van.

Nekem az ilyen meghökkentő jelenetek, vagy jelenetsorok tetszettek, mint amikor az első bolygóról az ott töltött fél óra után visszamentek az űrhajóra, és közben eltelt 23 év. Meg utána amikor visszanézik az üzeneteket.

Meg amikor a végén újra találkozott a lányával, míg ő majdnem semmit sem öregedett, addig a lánya épp a halál kapujában volt idősen.

Neked melyik jelenet (-ek) tetszettek?

2014. nov. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

SPOILER!:


Értem... Ment a pont :)

Nekem az a jelenet tetszett nagyon amikor Cooper "katapultált" és nem tudta, hogy mi fog vele történni. Zseniális színésznek tartom újabban Matthew-t, pedig régen nagyon nem bírtam. Viszont most ott volt a TD is ahol szintén szuperül alakított. Akkor még a legtöbb érzelmes jelenet is tetszett... Csak az az egy nem amit te is írtál. Amikor az eltelt 23 év után vissza nézte a videókat... vagy igazából még ez is tetszett, de mellettem bőgött egy csávó én meg röhögtem :D Nem tudom pontosan miért. Sokat olvastam, hogy Nolan nem ért az érzelmekhez stb. és ezt én is így látom, de nem tudom ezt miért pont most lett divat mondogatni, hiszen szerintem ez ebben a filmben érzékelhető a legkevésbé. Pl. a Batman filmekben én jobban észrevettem... Na mind1 :)

Akkor még nekem a zene is nagyon tetszett! Nem igazán értek a zenéhez, de mintha észre vettem volna benne a Ghost of Ratmant a Portal 2 C. videojátékból. De lehet, csak hasonlított.

:)

2014. nov. 13. 23:34
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az elmúlt évek (talán évtizedek) legjobb sci-fije.

Nálam eddig az év filmje volt, még kérdéses, hogy az is marad-e, meglátjuk, hogy mit sikerült összehoznia Peter Jacksonnak.

Nolannak nem nagyon volt eddig ennél jobb filmje, engem ez fogott meg a legjobban.

SPOILER:

Nekem a kedvenc jelentem az volt, amikor dockolták a hajót, miután Dr. Mann felrobbant. Hans Zimmer zenéjével az valami fenomenális volt

(a zene: https://www.youtube.com/watch?v=kdComTp7KsA)

2014. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem nézheted meg 3d-ben, mert nem készült 3d verzió. Szerencsére.


nekem a kedvenc részem a vizes bolygó volt, tök brutál, hogy óriáshullámok teljesen simára gyalulták a felszínét. Amúgy teljesen logikus is egyben, a fekete lyuk gravitációja miatt. Aztán visszamennek, feka srác öregedett egy csomót, meg a főhős gyerekei is. Az elég súlyos volt.

2014. nov. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tyler913 ***** válasza:
59%

Sziasztok!


Én most láttam a filmet,mert mindenki ajánlotta,és hát...

Egyik szemem sír,a másik nevet. Jó témaválasztás,úgy tudott a székbe szegezni a film,úgy tudott szinte végig feszültségben tartani,hogy sehol szörnyek,gonosz földönkívüliek meg látványos akció. Annyira jól érzékeltette a tét nagyságát mind az emberiség,mind a főhősök személyes élete szempontjából,hogy beszippantott. Végig kíváncsi voltam rá,és megtippelni se tudtam,mi fog történni,nem volt kiszámítható.


Viszont néhány dolog lehúzza: egyrészt iszonyú hosszú,szerintem alsó hangon fél órával lehetett volna rövidebb. A másik a vége


SPOILER!!!


Ahhoz képest,hogy a film közepétől cirka a háromnegyedéig egyre rosszabb helyzetbe kerülnek,és végül már totál reménytelen minden,amikor is: HAPPY END! De nem ám csak simán,hanem nyálasan,csöpögősen,cukormázasan. Minden rendbe jön,az emberiség megmenekül,és még Cooper is hazatalál a családjához. Én szeretem a pozitív,reménykeltő lezárást,de ez így sok volt. Jobban illett volna a filmhez,ha Cooper feláldozza magát,de az emberiség megmenekül.


Plusz az egész film egy hatalmas paradoxonra épül: azért indult el az űrbe,mert a jövőbeli önmaga küldött üzenetet a lányán keresztül saját magának...Pont,mint a Terminátorban,ahol John Connor visszaküldi a csávót,hogy a saját apja legyen.


Mindezekkel együtt jó filmnek tartom,megéri megnézni,sőt,elgondolkodni a felvetett problémákon. Viszont nem nevezném Nolan legjobb filmjének,10-es skálán 6,5-7 pontot adnék rá.

A kedvenc jelenetem egyébként nekem is az,amikor visszanézik az eltelt időben megkapott üzeneteket.

2014. nov. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az a kedvencem, amikor a végén megmondják a főhősnek, hogy a Cooper-bázison van, mire az meghatódik, hogy róla nevezték el, a nővérke meg kiröhögi, mert valójában a lányáról lett elnevezve.
2014. nov. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az tetszett amikor fekete lyukba belementek, mert nagyon jol abrazoltak:) erdekes voltak ezek a tudomanyos elmeletek, nem tudom, hogy ezek mennyire valosaghuek. Tetszett a zene is, nagyon szep volt.


Ami nem tetszett: a fold elpusztulasa szamomra nem volt elegge dramai...ezek a porfelhok nem voltak vmi extrak:D aztan az sem tetszett hogy miutan a horizon tuli terbe bement, az otdimenzios terbe az szamomra tokre logikatlan hogy konyveket logdos le:d eleg fa_szsag sztem:D ez igy elvitte egy fantasztikusabb iranyba..meg utana hogy a rakba kerul a cooper-allomasra?egyatalan hol van a cooper allomas? Meg miert van meghajlitva az a ter?


Szamomra is nagyon tomenyen volt boldog a vege.

2014. dec. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
71%
Utolsó. A tér az állomáson nincs meghajlitva, hanem ugy képzeld el mint egy hengert, ami forog. Igy oldják meg a gravitációt.
2014. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
már a 2001 űrodüsszeiában is gy oldották meg a gravitáció problémáját az űrben.
2014. dec. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!