Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Beatles együttessel vagy...

A Beatles együttessel vagy együttesről milyen filmek készültek az alábbiakon kívül, illetve a rock zene történetéről készült-e dokumentumfilm?

Figyelt kérdés
Az egy nehéz nap éjszakája című filmet láttam, A Help-ről hallottam. Ezen kívül ha valaki tud még várom köszönettel.
2014. nov. 20. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A Beatles fiúk magukról 5 filmet készítettek, A Hard days's night, a Help, a Magical Mystery Tour amit maguk is rendeztek, a Yellow Submarine ami egy animációs film és a Beatles csak a zenéjét írta a szinkron nem az övék. A legutolsó alkotásuk a dokumentum filmként is felfogható a Let it be, ami azt hivatott bemutatni, hogy készül egy Beatles lemez de végül a feloszlásukhoz vezetett.

Meglehet még említeni az 1964-es The Beatles' First USA visit ami az első látogatásukat mutatja be, illetve vannak olyan filmek is ami a német és japán koncertjeiket vagy az ausztrál turnéjukat mutatja be. Az utóbbi filmek később készültek róluk rengeteg korabeli felvétel felhasználásával.(koncertek, interjúk)

Nagyon kellemes film még az 1988-as Andrew Solt féle Imagine ami főleg John Lennonra fókuszál de megszólalnak a feleségei és a fiai is. Ilyesmi csak ennél jóval hosszabb a Geoge Harrison életét bemutató Martin Scorssese féle Living in the Material World. Ezutóbbiban megszólalnak a még élő tagok is.

Hirtelenjében csak ennyi jutott eszembe búvárkodjál Youtube-on egész sok koncert és egyéb doku fent van. Ajánlom még figyelmedbe a Molnár Imre-Molnár Gábor féle halhatatlan Beatles c. könyv második kiadásának adattárát.

2014. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ungvári Tamás is írt Beatles Bibliát, amit szintén el szeretnék olvasni. Köszönöm szépen az ajánlatokat, mindenképpen utána fogok nézni.
2014. nov. 24. 22:47
 3/4 anonim válasza:
Vannak még olyan filmek amikben nem ők szerepelnek ilyen pl a Nowhere Boy, ami John Lennon fiatalkorát mutatja be és szerintem egy nagyon jó film, csak ajánlani tudom.
2015. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 :DDDDDDDDDDDD ***** válasza:
55%
Magical Mystery Tour filmcíme= Across The Universe
2016. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!