Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A sötétség után c. filmnek mi...

A sötétség után c. filmnek mi a lényege, tanulsága?

Figyelt kérdés

Ugye próbálják túlélni az "apokalipszist", két próba után változtatnak. Viszont nem értem a film mondanivalóját. Lehet hogy már túl fáradt vagyok, vagy nem tudom...


Szóval mit próbált megértetni a film?



2014. nov. 23. 01:41
 1/2 anonim válasza:
92%

Szia. Most néztem meg én is a filmet... Huhh. A mondanivalót talán a lány választása és az apokalipszisek kapcsolatában kell keresni. Ugyebár az volt az utlsó órája a tanárnak az ossztállyal. Kellett szerintem egy keret neki abban, hogy valamiben megmutassa, hogy több mint a az elkéső srác, hogy megmutassa, hogy ő inkább illik az okos csajhoz. Ezért hangsúlyozta mindig a logikát… az ésszerű döntést. Azt hiszem, hogy ezért volt kiakadva a tanár amikor a harmadik akopalipsziskor a csaj a saját szájize szerint hozott döntést és nem a logika és az ésszerűseg szerint. Ebben pedig a mondanivaló az lehet, hogy az ember embersége miatt ember. Ezt pedig az erősíti meg, hogy a tanár valahol azt mondta, hogy "a szerint választottak amit nem ismertek" így tehát ahoz, hogy jó és emberi döntést csak önmagunk ismeretében a biztos dologra támaszkodva tudunk hozni, úgy ahogy a lány is tette. Ha a döntés nem is jó legalább becsülettel és kihúzva, egyenes háttal várhatjuk a véget.


Remélem segítettem :) ez jött le nekem a filmből.

2014. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Zöld pacsi! :)
2014. nov. 27. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!