Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem készül Az alapítvány...

Miért nem készül Az alapítvány trilógiából filmadaptáció?

Figyelt kérdés
Érdekes és izgalmas sci-fi trilógia. Örök klasszikus. Furcsállom, hogy még nem készült belőle filmadaptáció.

2015. jan. 2. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Épp a tévésorozat verzióját tervezik.
2015. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így van, én örülök neki, de attól félek, hogy sajnos egy mai kornak megfelelő (értsd: idiótáknak készülő), történetben teljesen lebutított, és a háborúk látványvilágára építő "akció-sci-fi"-vé fogják zülleszteni ezt a remek alkotást.
2015. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy normálisan megcsinálhatnák. Főleg az első könyvet.
2015. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sorozatról hallottam én is, de előre érzem, hogy borzasztó lesz. :(

A jó történet még önmagában kevés ahhoz, hogy valamiből jó film is legyen. Tudom ez az új trend, hogy minden véletlenül sikeres könyvből filmet kell csinálni, de ha megnézed, ez inkább csak a bestsellerekre igaz, azok meg végtelenül egyszerű és sablon sztorik általában. Meg ha belegondolsz, az alapítványt elég nehéz lenne jól filmesíteni, nincs olyan direkt képekben ábrázolható és folyamatos sztori, annál kicsit összetettebb a mű.

És szvsz nem biztos, hogy szükségünk van még egy gyűrűk urára. Az is "kocka-irodalom" volt, a kutya nem ismerte szinte, aztán csináltak belőle filmet és mindenki váltig állítja, hogy ő mekkora rajongó és szakértő a témában. Vagy a galaxis útikalauz? Annál rosszabb filmadaptációt nehéz csinálni, a hideg kiráz a gondolattól is.

De idővel biztos lesz belőle valami, főleg ha a sorozat lesz az új trónok harca...

2015. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szinte minden könyvből lehet jó sorozat- vagy filmadaptációt csinálni, ha hozzáértő kezek alatt készül a film vagy sorozat. Csak sajnálatos módon ez nem jellemző.
2015. jan. 3. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!