Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ötödik elem: Zorgnak melyik...

Ötödik elem: Zorgnak melyik lába műláb?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 02:59
 1/9 A kérdező kommentje:
és mintha a kezével is lenne valami... legalábbis a mellénye furán mozog, amikor mozgatja a karját
2015. jan. 3. 03:05
 2/9 Bálintka11 válasza:
100%
A bal.
2015. jan. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A bal lábával van valami gond a járásából ítélve. De miből gondoljátok, hogy műláb? A filmből csak annyi derül ki, hogy sántikál, és rendezői vagy egyéb kommentár sem tesz említést erről. Megszállott Ötödik elem és Gary Oldman rajongó vagyok, de ez a műláb új számomra. :) A kezével nincs semmi, tipikus Gary Oldman mozdukatok, amiket Zorg esetében felnagyít.
2015. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazad van, a műlábra csak valami fanfiction miatt gondoltam (amit olvastam róla), igazából semmi alapja sincs.

Viszont kipróbáltam, és én akkor bicegek a bal lábamra, ha a jobb lábammal van valami (tehát súlyosabban és hosszabban lépek a bal lábamra - mint Zorg -, mert a jobbot nem akarom erőltetni). Mégis a bal lábánál hallatszik a fémes ütődés (kivéve amikor először látjuk, de ez valószínűleg csak baki).


Illetve találtam ezt az oldalt: [link]


ami azt írja:

"Physical Traits & Accessories: His left knee is heavily scarred, and he walks with a pronounced limp."


(És a leírás végén a "The Fifth Element – Deluxe Edition DVD"-t jelöli meg forrásként (bár lehet hogy ez pont erre nem vonatkotik, mert más hülyeségek is voltak a szövegben.)


Szóval végképp össze vagyok zavarodva :(

2015. jan. 11. 13:42
 5/9 A kérdező kommentje:

ó várj, ezt is találtam még (ugyanabban a szövegben):


"He also wears black knee boots, with a brace fitted into one of them, to help support his bad knee."

2015. jan. 11. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Annyi biztos, hogy valami van a lábával (térdével) és feltehetőleg a ballal (de mint te is írtad, akár a jobb is megmagyarázható). Erről a forgatókönyvíró és rendező, az egész történet és az összes karakter kitalálója, Luc Besson nem tesz külön említést. Ha még esetleg nem tetted, mindenképp szerezd be az Ötödik elem felújított változatát DVD-n, amelyen az Extrák menüpontban Luc Besson alaposan bemutatja Zorg karatkerét. Bár a lábáról nem tesz említést. Fenn van youtuben is ez, de ott nincs magyar felirat. Ha érdekel belinkelem.
2015. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. :)


Itt egy rövidebb videó:

[link]


Ez pedig egy részletesebb (de rosszabb minőségű):

[link]


Viszont tényleg ajánlom azt, ami a DVD-n található. :)


Egyébként látom nagy Zorg megszállott vagy (hozzám hasonlóan). Így mindenképp ajánlom a Leon, a profi megnézését- újfent bele fogsz szeretni Gary Oldman-be.

2015. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Most már tényleg muszáj megvennem DVD-n (pedig legalább ötször láttam).

A Leon, a profit majd megnézem, de most még Zorgnál tartok :D


Egyébként a könyves kérdésemet is te válaszoltad meg, ugye? Azt hiszem, sajnos már tudom a végét, az eredeti forgatókönyv alapján(ha ez az ahol Zorg egyedül marad a fagyos bolygón, mert lemerül a telefonja mielőtt elmondhatná a titkárának, hova küldje az űrhajót).

2015. jan. 11. 23:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, a könyves kérdésre is én válaszoltam. És így van, az készült az eredeti forgatókönyv alapján, ahogyan írtad.

Egyébként egy jó filmet soha nem lehet elégszer megnezni, ráadásul szerintem nagyon jó érzés, ha a kedvencek megvannak eredetiben, DVD-n. :)

2015. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!