Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért jó vagy rossz film a...

Miért jó vagy rossz film a Wall Street farkasa vagy inkább kinek hogy tetszett?

Figyelt kérdés
Szerintem nem jó, mivel túl egyoldalúan reprezentálja a drogozást, a szexualitás explicit megjelenítése a filmvásznon már túlzás számomra. Mintha másról sem szólna az egész film. A szexuális tartalmak megjelenítése ugyan nem baj a mai világban különösen nem, de hogy töményen csak erről szóljon? A drogozás sem lenne baj, ugyanakkor nem elég hatásosan mutatja meg az abból származó fájdalmakat.Azt már más kérdés, hogy elég jó kritikákat kapott.
2015. jan. 3. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont azért jó, mert nem egyoldalú, a kicsapongó élet mindkét oldalát bemutatja. Az örömöket(bulizás, könnyű nők, jó kocsik, pia, drogok) és ezeknek az árát(széthulló család, börtön). A munkában ugyan ez volt a helyzet: a gátlástalanság és a rengeteg pénz a karrierje végébe került.


Szerintem kifejezetten jó film.. Jókat lehet röhögni rajta, férfi szemmel tetszetősek a csinos nők és az autók, de maga a történet tanulságos, a mértéktelenség árát mutatja be az élet minden területén.


Mondjuk nálam Scorsese, Leo és Jonah Hill miatt alapból nagy plusszal indult a film, meg alapból szeretem az ilyen yuppie-témájú darabokat.

2015. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Meztelen ebéd című film szerintem egy másfajta perspektívából mutatja meg a drogozás különböző hatásait, ott több a mélylélektan és hogy miért is léptek erre az útra. Leonardo a filmben csupán azért vált függővé és esett szét, mert így tudott csak felfelé lépkedni a meggazdagodás felé. Ezzel szemben a hippi kor szelleme az akkor játszódott filmek a drogokat tudatmódosítóként használták. Mindennek mi a célja? A világból, a társadalomból való kivezető utat keresték és egyfajta transzcendentális élmények megélését. A különböző tripek által megélt élmények, a tudat kitágítása nyomták rá a bélyegüket arra a korra.
2015. jan. 3. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy valós történeten alapuló film. Tehát mi mást csinálhatna mint bemutatja azt ahogy történhetett?
2015. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző is írja: a film igaz történeten(+önéletrajzi könyv) alapul...


Amúgy miért kéne mindenképpen magvas indokot találni a drogozásra? Leo-t egyszerűen belevitte McCounaghey és rászokott. Rákapott a drogokra, a piára, a pénzre, a nőkre. A yuppiek ilyenek.


Nézd meg az amerikai pszichó-t, az is kb. a 80-as években játszódik, ők is NY-i yuppiek, ők is egymást viszik bele a drogokba és a piálásba és mindig egymásra akarnak licitálni.

2015. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit szóltok az említett Meztelen ebéd vagy a Trainspotting című filmekhez vagy az ősrégi Szelíd motorosok?
2015. jan. 4. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:

A meztelen ebédet évekkel ezelőtt láttam, tetszett, de nem emlékszem rá annyira hogy írni tudjak róla.


A Trainspotting zseniális, a könyv is és a film is. Ezt és a Rekviem egy álomért-t minden iskolában levetíteném, ezerszer jobb drogprevenciós stratégia lenne mint valami iskolaorvos előadása.


A szelíd motorosok nem egy egetrengető remekmű, de a színészek, a hangulat, a zenék és a feeling miatt nagyon kedvelem, nagyon hangulatos kis film.

2015. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek Veled. Nekem a Szelíd motorosok a zene és a hangulat miatt remekmű. Valamilyenfajta feeling árad belőle, amelynek hatására én is utazom. A tájak, a csodálatos képek, a naplemente, a száguldás, a kiszakadás a hétköznapok világából ami megfogott, a kábítószer fogyasztás mellékszál.

Mivel a kiposztolt kérdés Leonardo Di Capriohoz kötődik nekem nagy kedvencem tőle a Viharsziget, amit szintén Martin Scorsese rendezett. Sajnálom, hogy valaki nem tudta elfelejteni a Titanicos korszakát, amiből mára kinőtte magát színésszé.

2015. jan. 4. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Titanic is jó film, bár tény, hogy kicsit nyálas. Én férfi létemre kedvelem, szerintem nem ciki. Sajnálom azt, aki emiatt lenézi Leo-t, mert "korcsoportjában" ő az egyik legtehetségesebb színész, rengeteg fantasztikus filmben szerepelt(Kapj el ha tudsz, Django, Viharsziget, Eredet, Gilbert Grape, Tégla, A nagy Gatsby, J. Edgar, A part, Véres gyémánt).


Matthew McCounaghey számára is volt visszaút, pedig ő aztán tényleg csak gagyi romantikus filmekben szerepelt pár évvel ezelőttig, azóta meg nagyon komoly művekben alakít fantasztikusan(True Detectives, Dallas Buyers Club, Lincoln Lawyer, Mud, Interstellar).

2015. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!